VIDEO Noi imagini cu atacatorii de la Londra: Teroristii au mancat la McDonald's inainte sa se arunce in aer

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 3 mai 2009, 10:48 Actualitate | Internaţional

Atentatele au avut loc la 7 iulie 2005
Foto: Captura LiveLeak
Autoritatile britanice au dat publicitatii noi imagini cu cei patru atentatori care au atacat, la 7 iulie 2005, reteaua de transport public din Londra, informeaza LiveLeak. In imagini se poate vedea cum teroristii discuta intre ei, isi cumpara baterii si sandviciuri de la un restaurant McDonald's, inainte cu cateva minute sa-si detoneze incarcaturile explozive in metroul londonez si intr-un autobuz. 52 de oameni au murit si peste 700 au fost raniti in urma atacurilor.

Imaginile au fost date publicitatii la solicitarile Press Association, care a cerut in justitie acest lucru.

Imaginile ii arata pe teroristi, patru musulmani britanici, discutand intre ei, aranjandu-si rucsacurile in care aveau bombele si apoi cumparandu-si de mancare.

Unul dintre atacatori, Hasib Hussain, poate fi vazut oprindu-se sa cumpere baterii si un sandvici de la McDonald's, inainte sa-si detoneze incarcatura exploziva intr-un autobuz din Tavistock Square.

Atentatele produse la 7 iulie 2005 au provocat moartea a 52 de persoane, a celor 4 atactori si ranirea altor peste 700 de oameni. Trei dintre atacatori si-au detonat bombele in garnituri de metrou, in timp ce al patrulea atac a avut loc intr-un autobuz.

Vezi o parte din imaginile date publicitatii.



Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

5855 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    o intrebare retorica (Duminică, 3 mai 2009, 11:27)

    wasabi [anonim]

    "In imagini se poate vedea cum teroristii discuta intre ei, isi cumpara baterii si sandviciuri de la un restaurant McDonald's, inainte cu cateva minute sa-si detoneze incarcaturile explozive in metroul londonez si intr-un autobuz"

    Au mancat inainte sa se arunce in aer, ca deh, nu ii sanatos sa te arunci in aer pe burta goala, o recomanda si doctorul.
    • +1 (1 vot)    
      N-ai auzit de ultima masa? (Luni, 4 mai 2009, 10:10)

      A.Simionescu [utilizator] i-a raspuns lui wasabi

      Se da si detinutilor condamnati la moarte in SUA. Cred ca le placea mult mancarea de la McDonald's.
  • +3 (7 voturi)    
    parere (Duminică, 3 mai 2009, 11:55)

    jesus [anonim]

    normal ca si-au cumparat de mancare inainte sa se arunce in aer... cum dreaq sa ajungi in rai cu burta goala, sa risti sa nu poti rezolva cele 70 fecioare care asteapta tremurind de placere pe orice musulman bun.. adik mort.
  • -1 (5 voturi)    
    sunt oripilat (Duminică, 3 mai 2009, 11:56)

    cititor de ocazie [anonim]

    Ce vor sa reprezinte/arate aceste imagini?Plus comentariul.Nu vi se pare putin ciudat ca acesti tineri si-au cumparat de mancare(unul dintre ei si baterii).S-au gandit sa amplifice cumva efectul explozivilor cu ceva carnita tocata de la McDonalds?So full of bull....
  • -3 (5 voturi)    
    Pare absolut logic.. pentru prosti. (Duminică, 3 mai 2009, 12:02)

    AtentatorulFlamand [anonim]

    Ce se da acuma publicitatii este o dovada in plus ca amaratii aia ori nu stiau ce au in bagaje ori nici macar nu a fost la ei explozibilul si nici nu stiau ce ii asteapta ce au fost manipulati de catre cineva/ceva institutie care ia folosit de tzapi ispasitori.
    • -1 (1 vot)    
      ??? (Luni, 4 mai 2009, 2:33)

      bebe [anonim] i-a raspuns lui AtentatorulFlamand

      posibil sa fi fost manipulati , serviciile secrete stiu tot dar nu actioneaza , petru ca incidente de genul le maresc bugetele , salariile etc...
  • +5 (9 voturi)    
    evitati excesul... (Duminică, 3 mai 2009, 15:30)

    semaca [anonim]

    Mancarea de tip fast food dauneaza grav sanatatii.
  • +4 (6 voturi)    
    ... (Duminică, 3 mai 2009, 18:01)

    eu [anonim]

    pai asta e manevra isteata de la KFC....veniti la noi ca la McDonalds umbla teroristi...
  • -1 (1 vot)    
    Nimic nu e ce pare (Duminică, 3 mai 2009, 21:40)

    Mircea [anonim]

    http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=9072119975796993477&hl=en
  • 0 (0 voturi)    
    MAMA LOR (Duminică, 3 mai 2009, 22:07)

    RUMUMBUTU [anonim]

    Erea prea liniste in Anglea aea si acu pe bune daca noi suntem suparati pe rusi cu gasu mergem si le bem vodka le mancam gulashu lor , le siluim secretarele si le aruncam piatza rosie pe geam...
  • +1 (1 vot)    
    k (Duminică, 3 mai 2009, 23:31)

    me again [anonim]

    fiecare cu ce-l doare!
  • +1 (1 vot)    
    Extra bacon (Luni, 4 mai 2009, 10:16)

    Ronald McDonald [anonim]

    Poate or fi gresit si or fi comandat ceva de porc, sa vezi dupa aia, in loc de 72 de fecioare... surpriza!
  • -1 (1 vot)    
    o, da! (Luni, 4 mai 2009, 21:38)

    goe [anonim]

    Si-au luat ultima masa unde? La McDonalds? Niste musulmani extremisti ultrareligiosi cu bombe in rucsaci au mancat ultima masa la McDonalds, niste carne de porc? Hai ca asta e buna.
    Si ce vroia ala sa mai faca cu bateriile? Ii trebuiau la bomba?
    Daca dovedeste ceva filmul asta atunci e ca aia::
    1. nu erau extremisti religiosi (n-o sa vedeti vreodata un musulman religios la McDonalds)
    2. habar n-aveau ca urmeaza sa sara in aer.
    Cel mai probabil au fost platiti sa praticipe la un "exercitiu" si habar n-aveau ca au bombe in rucsaci.
    Ar mai fi un indiciu interesant: autobuzul cu pricina nu avea ruta prin Tavistock Square ci a fost deviat numai in acea zi pe acolo. Oare de ce? Si oare cine putea organiza asa ceva?