VIDEO Profesoara de la Princeton: Negrii sunt bucurosi ca nimeni nu l-a impuscat pana acum pe Obama

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 1 mai 2009, 10:13 Actualitate | Internaţional

O profesoara afro-americana de la Universitatea Princeton a declarat ca negrii sunt bucurosi ca presedintele Barack Obama nu a fost impuscat in perioada care a trecut de la preluarea mandatului. Melissa Harris-Lacewell a facut aceasta declaratie in cadrul emisiunii lui Rachel Maddow, de la canalul de televiziune MSNBC.

"Desi nu avem voie sa spunem asta cu voce tare, afro-americanii sunt pur si simplu fericiti ca Barack Obama nu a fost impuscat in primele 100 de zile de mandat", a declarat Harris-Lacewell.

Incercand sa explice declaratiile sale, profesoara asociata de la Princeton a precizat ca "cei mai multi afro-americani care au atins nivelul de succes la care a ajuns Obama au fost in mod specific victime ale violentelor".

"E un nou inceput in America deoarece presedintele inca tine conferinte de presa dupa 100 de zile", a afirmat Melissa Harris-Lacewell.

Potrivit informatiilor publicate luni de New York Times, numarul afro-americanilor care cred ca relatiile rasiale sunt in general bune s-a dublat fata de vara trecuta. "Din punctul de vedere rasial, afro-americanii sunt optimisti deoarece ei respecta modul in care primul nostru frate presedinte se descurca" in functia de lider al Americii, a scris Harris-Lacewell intr-un articol publicat de Nation.




Citeste mai multe despre   






















1969 vizualizari

  • -5 (5 voturi)    
    MONGOLOIZII DIN ROMANIA SUNT DUBLU BUCUROSI (Vineri, 1 mai 2009, 11:26)

    MIHAI 2 [anonim]

    PS. Ma rezum la Presedinte si Premier.
    Mi-e frica ca daca spun
    "TRIPLU BUCUROSI
    ma trzesc "lucrat informativ
    de către SIE , seviciu condus de
    caucazianul domn Ungureanu.
    • +3 (3 voturi)    
      Daca cam ti-e frica ca daca spui... (Vineri, 1 mai 2009, 13:41)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      ...atunci de ce mai scrii? Ca cand ti-e frica, ti-e frica si gata...Ca cand te referi la chestii d'astea, tre' sa stii ce spui. Mai degraba te poate lucra informativ o profesoara de gramatica, romano-latino-european pur-sange ca care esti tu!!
      PS: ia socoteste cate cacofonii observi in raspunsul meu, poate iti cade fisa.
  • -8 (8 voturi)    
    Denumiri gresite (Vineri, 1 mai 2009, 12:05)

    Prostul [anonim]

    De ce sunteti mai mereu analfabeti ?
    Universitatea nu este cumva "Princetown" ?
    • +5 (5 voturi)    
      nu stie carte (Vineri, 1 mai 2009, 12:25)

      Arbait [anonim] i-a raspuns lui Prostul

      pai... nu...
      Ce chestie, se cheama chiar Princeton...
      Sau or fi si aia analfabeti?
      http://www.princeton.edu/main/
    • +3 (3 voturi)    
      Din pacate... (Vineri, 1 mai 2009, 12:25)

      CIOMBE [anonim] i-a raspuns lui Prostul

      Asa esti! Prost! Numele corect este Princeton!
    • +4 (4 voturi)    
      e corect (Vineri, 1 mai 2009, 12:27)

      marius [anonim] i-a raspuns lui Prostul

      nene, pune mata mina pe wiki daca nu stii si gasesti raspunsul.
    • +3 (3 voturi)    
      Denumiri corecte (Vineri, 1 mai 2009, 12:39)

      Pt prostul [anonim] i-a raspuns lui Prostul

      NU, nu este Princetown este PRINCETON cum bine este scris. Cine vorbea de ANALfabeti,asta e denumirea ta corecta...!
    • +2 (2 voturi)    
      :) (Vineri, 1 mai 2009, 14:09)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui Prostul

      ai creat un fel de pleonasm acum. Lumea o sa exclame: "ce tampit e Prostul!" :))
  • 0 (0 voturi)    
    In afara subiectului (Vineri, 1 mai 2009, 12:13)

    cine oare [anonim]

    Esti total in afara subiectului, monser...
  • 0 (0 voturi)    
    Care e idiotul care sa vrea sa-l omoare? (Vineri, 1 mai 2009, 20:00)

    jijel [anonim]

    Daca cineva ar vrea sa il omoare nu i-ar face bine decat lui Obama pt. ca l-ar transforma intr-un erou fara sa o merite. Trebuie lasat sa arate ce chix de presedinte este si cat de mult s-au inselat toti care l-au pupat in fund pana acum.
  • 0 (0 voturi)    
    Melissa... (Vineri, 1 mai 2009, 21:56)

    sile [anonim]

    .. asta e cam proasta!!
  • +1 (1 vot)    
    paranoia (Sâmbătă, 2 mai 2009, 1:08)

    qaker [anonim]

    acu', ce sa-ti povestesc, d-aia nu ajung negrii pe pozitii inalte, ca mi ti-i impusca rednecii. ca ei, de fapt, asa harnici si isteti, ar vrea, dar le e frica. si-uite d-aia se pun pe crack si se-mpusca intre ei, ca sa elimine frustrarile. n-a trimis-o nimeni pe cocoana asta la culcare? pariu ca doarme cu poza lu' obama-cel-cinstit pe noptiera?
  • +1 (1 vot)    
    2 vorbe (Sâmbătă, 2 mai 2009, 21:58)

    Adrian [anonim]

    1. Negri sunt mult mai rasisti decat albii 2. Obama nu a fost impuscat pentru ca exista deja precedentul Martin Luther care a fost impuscat si postmortem devenind un lider al miscarii afro ... el fiind o nulitate. Iar Obama nu este un lider afro-american el este o marioneta pusa de grupurile de interese care guvernteaza america .. negri care in marea lor majoritate sunt infractori si someri nu au de unde sa stie asta ...
  • 0 (0 voturi)    
    Un alb presedinte intro tara a negrilor (Sâmbătă, 2 mai 2009, 21:59)

    Adrian [anonim]

    Cand o sa vad asta atunci rasismul a disparut.