VIDEO John McCain nu mai stie cate case are

de D.M.     HotNews.ro
Vineri, 22 august 2008, 7:27 Actualitate | Internaţional

Candidatul republican la Casa Alba, John McCain, a recunoscut ca nu stie cate resedinte poseda. Intrebat de o ziarista, senatorul republican a raspuns incurcat: "Cred ca .....aah, echipa mea o sa va raspunda la aceasta intrebare!" Sovaiala lui McCain a fost exploatata cu promptitudine de tabara democrata, care a lansat deja un spot publicitar intitulat "Sapte".

"John McCain afirma ca fundamentele economiei noastre sunt puternice, insa cand a fost intrebat cate case poseda, el a pierdut sirul si nu le-a mai amintit. Raspunsul este ...sapte!" - se mentioneaza in clipul prezentat de echipa adversarului sau, senatorul de culoare Barack Obama.

John McCain este casatorit cu mosternitoarea multimilionara a unui important distribuitor de bere. Potrivit staff-ului sau electoral, senatorul republican poseda cel putin patru resedinte in Arizona. Totusi, revista Newsweek a estimat ca McCain detine cel putin sapte proprietati.























2371 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Si care e problema? (Vineri, 22 august 2008, 8:09)

    Ingineru' [anonim]

    Cum scrie si articolul, e casatorit cu mostenitoarea unei averi cladite in modul American: prin munca, investitii de capital, viziune, plan de afaceri. E normal sa aiba multe proprietati.

    America nu e romania, unde un mujic kgb-ist ce se pretinde sarac si cinstit sa acopere o gasca de imbuibati care isi fac vile cu banii de la stat, de la cetateni! Socrii lui McCain au obtinut acele proprietati cu munca lor, si e numai treaba IRS-ului sa decida altfel.

    Tziganul de Obama nu stie decat sa faca show ieftin. E penibil.
    • +3 (5 voturi)    
      pai cum... (Vineri, 22 august 2008, 9:28)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Ingineru'

      Cum indraznesti sa spui ca nu conteaza?!? O sa iti ridici in cap aici pe forum o gramada de "papagali" care se vor grabi sa spuna ca e imoral ca el are atatea si altii n-au niciuna, sau ca e senil si a uitat... explicatia e foarte simpla de fapt, omul nici nu a uitat si nici nu ii e rusine cu ce are, dar de fapt niciuna din proprietatile astea nu este trecuta pe numele lui... mai aveti de tradus si alte articole domnilor de la hotnews
    • -1 (3 voturi)    
      Habar nu ai. (Vineri, 22 august 2008, 9:42)

      cipri_ [anonim] i-a raspuns lui Ingineru'

      Ai impresia ca.... numai romanii stiu fura si insela? Majoritatea firmelor importante deobicei au contabilitate dubla.

      Chiar am observat ca in USA multi candidati cheltuie din banii lor personali milioane sau zeci de milioane de dolari doar cu campania electorala. Oare acestia dupa ce ajung presedinti, nu-s tentati sa-si recupere pierderile din campanie?

      Eu chiar ma intreb daca oare numai bogatii is buni de presedinti. Si chiar ma intreb oare de ce poporul nu cere ca sa se schimbe acest proces, ca si o persoana cu venituri modeste sa aibe sanse la presidentie.

      Oare ce calitati are in plus un om care a mostenita sute sau mii de milioane de dolari, fata de un om ojnuit, care a trebuit sa se descurce pe cont propiu in viata.
    • +1 (3 voturi)    
      Tu (Vineri, 22 august 2008, 10:06)

      fane [anonim] i-a raspuns lui Ingineru'

      Esti penibil cand te iei de rasa cuiva. Te plateste Anheuser-Busch, pentru ca nu cred ca atata prostie vine pe gratis?
    • +1 (1 vot)    
      Recunoaste ca Mc Cain este varza ! (Vineri, 22 august 2008, 19:48)

      Halal bin Sultan [anonim] i-a raspuns lui Ingineru'

      Decat un senil care traieste doar cuceririlor medicinei mai bine cu un negrotei interesat de viitorul SUA !Mc Cain a fost prizonier in Vietnam si afacut Vietconguul cu el tot ce citesti tu despre Kamasutra ! In locul lui m-as duce mai des la Arlington sa ma obisnuiesc cu peisajul
    • +2 (2 voturi)    
      Asa e, nu conteaza (Vineri, 22 august 2008, 20:05)

      thereauristu [anonim] i-a raspuns lui Ingineru'

      Asa e dom' Inginer (sau sa zic TOVARAS) ca nu conteaza absolut deloc, ca doar e casatorit cu una bogata.

      Insa, a naibii treaba, exact acelasi lucru se pare ca a contat al naibii de mult acum 4 ani, atunci cind alt veteran decorat, Kerry, era insurat cu Mrs Heinz, si asta nu i-au impiedicat sa mature pe jos cu el, ca e bogat si sa-l faca tradator... remember?

      Mai sa fie, date naibii standardele astea duplicitare... si la naiba cu obiectivismult la o adica, nu-i asa?
  • +2 (4 voturi)    
    lol (Vineri, 22 august 2008, 9:10)

    therocket [anonim]

    problema nu este ca are 7 sau 100 de case...problema e ca nu mai stie cate are ! McCain fara show ieftin, cu brithney si hilton in spoturi....
  • -1 (5 voturi)    
    Obama-OTV ! (Vineri, 22 august 2008, 9:58)

    NObama [anonim]

    E culmea ca asa zisul "repros" vine de la un politician tanar ca Obama, care numai dupa 3 ani de mandat, doar anul trecut a castigat 4 milioane dolari, are o casa de 1,5 milioane dolari langa un parc dintr-un cartier "chic" din Chicago si tocmai s-a intors din vacanta petrecuta in Hawai pe o plaja privata pusa la dispozitie de un amic miliardar :)). Fara a mai preciza ca principalul sau consilier financiar, un american de origine siriana, a fost arestat si condamnat la puscarie acum cateva luni, pentru frauda si excrocherie :)))

    Atacul republican care l-a destabilizat pe Obama, faimosul clip unde Obama e comparat cu Paris Hilton, i-a stresat puternic pe democrati si acum incearca disperat sa gaseasca si ei ceva de reprosat republicanului, pt. ca la capitolul program de guvernare McCain conduce la toate temele majore in sondaje, inclusiv la economie (40%-31%).

    Obama "promisese" la inceput de campanie ca va face o "altfel de politica" si va avea un altfel de comportament in timpul cursei la presedintie. Pana la urma tot balacareala ii vine mai bine:). A pierdut multe procente, multi democrati sunt dezamagiti de schimbarile sale permanente de pozitie pe probleme importante (10 pana acum), mai sunt 2 zile pana la Conventie si inca n-a indraznit sa anunte care e VP-ul sau, Hillary e tentata sa puna si numele ei la vot pe buletin la Denver iar din dezbaterea in fata evanghelistilor cu McCain, republicanul a iesit clar invingator.

    Obama a fost creat din nimic de catre clanul Kennedy, catolicii irlandezi care domina partidul democrat de decenii si care se temeau de intarirea clanului protestant Clinton. Mama lui Obama e irlandeza, cea care ii alege VP-ul e membra a familiei Kennedy si cel mai probabil VP, Joseph Bidden, e..catolic irlandez :).

    O carte care demonstreaza cum a ajuns Obama sa pretinda la Casa Alba e acum best-seller, nr. 1 in librariile americane, primul tiraj de 460.000 exemplare s-a epuizat in 2 zile, urmeaza 1 milion.
    • 0 (2 voturi)    
      Esti platit pt propaganda, mai Nobrainer? (Vineri, 22 august 2008, 20:07)

      thereauristu [anonim] i-a raspuns lui NObama

      Te-am mai intrebat de citeva ori insa nu ai decenta sa raspunzi mai Nobrainer, tu esti platit de ramolitul ala batrin pt propaganda asta tipic ceausista? Nu de alta dar daca o faci din proprie convingere chiar ca esti de tot plinsul...
  • 0 (4 voturi)    
    linistiti-va.... (Vineri, 22 august 2008, 11:10)

    judex [anonim]

    Degeaba va certati pe forum....sa ne uitam mai bine la politicienii nostrii, cred ca l-au facut pe McCain de la mare distanta....Credeti ca Nastase, Felix sau Hrebe stiu cite au???
    • +2 (2 voturi)    
      . (Vineri, 22 august 2008, 13:34)

      Mda [utilizator] i-a raspuns lui judex

      nu, dar presedintii americani au facut cate ceva pentru popor, nu doar s-au imbogatit, ca ai nostri conducatori
    • 0 (2 voturi)    
      m-am linistit si eu (Sâmbătă, 23 august 2008, 8:41)

      judex [anonim] i-a raspuns lui judex

      e adevarat ca habar n-am ce sa zic la discutia asta asa ca am dat-o pe replicile mele favorite. Urmeaza sa va zic de tonomate si de 322 cum mi-a spus mie slavitul imparat...al apelor :))))
  • -1 (1 vot)    
    sa se dea cite una sa ajunga la toti (Vineri, 22 august 2008, 15:59)

    ghita [anonim]

    sa se dea cite una sa ajunga la toti
    • -1 (1 vot)    
      JOSSS cu Barack Osama (Sâmbătă, 23 august 2008, 2:39)

      gottlob_ [anonim] i-a raspuns lui ghita

      Care-i treaba voastra cate case are omu? da ce e dator la careva dintre voi? Voi nu aveti de lucru.Cautati-va un job. Si ce bai mare e daca nu mai stia cate are?Poate nici nu e curios... Tot mentalitatea aia de romani comunisti aveti... cica sa se dea cate una sa ajunga la toti... la munca nu la cersit... Nu mai veniti mei cu tampenii de genul "Hussein Obama president" . Sunteti de rasul curcilor. Nu am nimic cu el ca e negru sau musulman dar priviti si voi la omu asta... ca de la o ora la alta se schimba... acusi incepe si plange pe la TV ca SuperBase. Barack e bun cu Sarkozi la baut dar cand vine vorba de polititca internationala cum ar putea el sta de vorba cu Putin sau cu Angela Merkel?Nici nu stie pe ce lume traieste. E doar o marioneta politica.
  • -2 (2 voturi)    
    american dream (Sâmbătă, 23 august 2008, 2:31)

    goe [anonim]

    Cica la alegerile de anul asta voturile se vor numara numai electronic. O mana de oameni pot schimba rezultatul alegerilor, din soft. Elegant, fara autobuze, buletine anulate, suveica, salam, ulei, zahar, mici, bere si alte tampenii. Va agitati degeaba, democratia e doar o fatada, luptele se dau in spatele usilor inchise, nu la urne.