Doua tinere britanice in stare de ebrietate au vrut sa deschida usa unui avion la 10.000 de metri altitudine

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 iulie 2008, 20:31 Actualitate | Internaţional

Un avion a fost fortat sa aterizeze de urgenta pe aeroportul din Frankfurt, dupa ce doua femei de cetatenie britanica au incercat sa deschida usa aeronavei care zbura la 10.000 de metri altitudine. Cele doua femei, in varsta de 26 si 27 de ani, erau intr-o stare avansata de ebrietate.

Avionul urma sa efectueze, joi, o cursa din insula greceasca Kos, cu destinatia Manchester.

Cand personalul navigant a refuzat sa le mai serveasca alcool, cele doua tinere au inceput sa injure si sa ameninte. Potrivit Reuters, una dintre pasagere a incercat sa loveasca o stewardesa cu o sticla de vodca.

In momentul in care au vazut ca nu mai primesc bautura, tinerele britanice au spus ca vor deschide o usa a avionului, deoarece simteau nevoia de "ceva aer curat".

Doua ore de intarziere

Femeile au fost arestate si eliberate dupa doua ore. Cele doua tinere sunt acuzate de violarea regulamentelor de trafic aerian si de agresiune fizica si verbala. Compania aeriana ar putea sa le actioneze in judecata.

La bordul aeronavei se aflau 214 pasageri si sapte membri ai echipajului.

Dupa ce a aterizat la Frankfurt, avionul si-a reluat zborul spre Manchester, destinatia finala, cu doua ore intarziere.























5293 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    eu zic sa i amprentam...... (Duminică, 27 iulie 2008, 0:24)

    gigi [anonim]

    pe tovarasii britanici............vad ca sunt f civilizatzi.....te potzi baza pe ele ..........si mai ales pe ele............
    • +3 (3 voturi)    
      englezoaicele erau claustrofobe (Duminică, 27 iulie 2008, 8:21)

      Hubertus [anonim] i-a raspuns lui gigi

      simteau nevoia sa iasa la aer se sufocau -ma mir ce au consumat in avion la cat de putina bautura iti dau , cred ca erau magnetizate din aeroport ,probabil vreo durere sufleteasca ,ceva sau sutele de kilograme de dat jos (o englezoiaca adevarata bate cantarul ) le-au indemnat sa bea
  • 0 (4 voturi)    
    Alcool (Duminică, 27 iulie 2008, 8:38)

    icsulescu [anonim]

    ...se stie clar ca englezilor le place sticla
    iar ele...sunt cunoscute ca betive de clasa...vezi Ibiza...vezi in weekend ce campionate trag la sticla...la amprenta...va rog
  • 0 (4 voturi)    
    englezii cei mai depravati europeni (Duminică, 27 iulie 2008, 9:58)

    r [anonim]

    am avut ocazia sa lucrez cu englezi... sunt betivi, lipsiti de respect, se cred superiori, nu poti sa te bazezi pe ei, agresivi si chair violenti
    si ei ne fac prin ziare cum vor ei...
  • +2 (2 voturi)    
    trebuia (Duminică, 27 iulie 2008, 10:36)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    sa le lase sa deschida usa si s-o inchida la loc dupa ce ieseau. Simplu si eficient.
  • 0 (2 voturi)    
    Minune.. (Duminică, 27 iulie 2008, 11:23)

    BogdanTelea [anonim]

    Cum de nu mai sunt romanii in prim plan?
    Sigur alea n-au fost invatate de o romanca sa traga de usa?
    Uite, se pare ca si altii fac nenorociri in lumea asta, nu doar noi..
    Oricum, nu cred ca un "tzigan d-asta infect si incult", adica roman ar trage de usa unui avion, oricat de beat ar fi..
    • 0 (0 voturi)    
      pai..... (Luni, 28 iulie 2008, 17:48)

      Gabbone [anonim] i-a raspuns lui BogdanTelea

      'om fi noi hoti, da chiar atat de prosti nu suntem.:)
  • 0 (4 voturi)    
    englezoii (Duminică, 27 iulie 2008, 11:59)

    Vasile P [anonim]

    iste betivi si increzuti ordinari majoritatea lor,ca si irlandezii de fapt.
  • +1 (1 vot)    
    Doamne fereste (Duminică, 27 iulie 2008, 13:03)

    M M [anonim]

    EU ...care am frica de avion .... sa fi fost acolo ... .brrrrr

    cu toate ca am impresia ca dupa zbor eu as fi fost ala arestat .... .

    NU cred ca ar fi zis nimeni nimic sau nu ar fi vazut nimic daca o insotitoare de bord ( sa fim corecti politic) ar fi scapat un dos de palma asa scurt si la obiect


    :))) eh .... dar tot noi romanii suntem niste salbatici ... ceea ce e adevarat dar nu cand e vorba de o USA de avion la 10000 M inaltime ....
  • +1 (3 voturi)    
    betzivele dreacu :))) (Duminică, 27 iulie 2008, 13:11)

    the [anonim]

    Yessssss !!!
    :-)))))))))))))))))))
    macar odata sa citesc niste comentarii dezagreabile si despre alte natzii decât francezii !!!
    :-))))))))))))))))))))

    si sa va fie clar ! Galsworthy, Huxley, Wilde, ma rog toti aia care pun engleji civilizati care vorbesc frumos, în romanele lor, sunt niste dezinformatori !
    Numa' Shakespeare a mai spus adevarul, la el în carti apare realitatea si toti betivii din Anglia ... si chiar din Danemarca sau Verona !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Bine spus.... :)) (Duminică, 27 iulie 2008, 13:56)

    Surfer [utilizator]

    :)
  • +1 (5 voturi)    
    idioti (Duminică, 27 iulie 2008, 15:38)

    murphy [anonim]

    o mina de idioti frustrati, cu nationalismul nereperat s-au apucat ca comenteze politica internationala la un articol de curiozitati

    puneti mina si lucrati ceva... ortodocsilor
  • +2 (2 voturi)    
    pai numa' d-ashtia sunt pe aci... (Duminică, 27 iulie 2008, 23:13)

    murfi2 [anonim]

    natzionalishtii de cartier. dacii liberi de neuroni. CENZURATZI, CENZURATZI, CENZURATZI!
    ps: nu s-a specificat daca fetele in cauza erau blonde sau nu. de origine rromana erau sigur!
    • 0 (0 voturi)    
      ireland (Joi, 31 iulie 2008, 20:14)

      ellaa [anonim] i-a raspuns lui murfi2

      intradevar, englezii beau f,. mult, chiar si damele..dar nu sunt oameni rai, am trait printre ei ceva timp...
  • 0 (0 voturi)    
    Presiunea (Duminică, 27 iulie 2008, 23:26)

    eu [anonim]

    Ar fi o singura problema, cat timp avionul este presurizat la inaltimea de 10,000 m, usile nu pot fi deschise sub nicio forma din interior, deoarece pe ele apasa o forta echivalenta cu greutatea a cateva tone, in timp ce recordul la ridicat greutati e undeva sub 600 kg.
    • 0 (0 voturi)    
      presiunea (Luni, 28 iulie 2008, 12:11)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui eu

      presiunea este din interior spre afara
      deci forta de cateva tone "ajuta" la deschidere
      deci nu aici e problema...
  • +2 (2 voturi)    
    greu cu limba engleza... (Luni, 28 iulie 2008, 3:51)

    VAV [anonim]

    Daca ar fi stiut hotnews sa traduca corect articolul original, ar fi scris ca ele au incercat sa deschida usa de la cabina (spre piloti) nu usa de iesire din avion...

    ...care nici nu se poate deschide din interior la 10k metri. Dar deh...

    Cat despre comentariile imbecile care generalizeaza aiurea despre englezi, nici macar nu merita un raspuns, merita lasati in ignoranta lor.

    Regards,
    V, UK.
  • -1 (1 vot)    
    o adunatura de lady (Luni, 28 iulie 2008, 11:09)

    don juan [anonim]

    ei as? totusi as generaliza putin despre englezoaice: fiinte foarte grase sau foarte slabe (rezultatul vizual e acelasi), foarte sigure pe sine (totodata si foarte nesigure si dezorientate), care beau pana devin infinit mai /// decat au fost initial....din pacate se poate linistit generaliza, hai ///!
  • 0 (0 voturi)    
    Nedumerire.. (Luni, 28 iulie 2008, 14:00)

    Marian [anonim]

    N-am inteles acum cum ii cu usa. Doi au spus ca nu se deschide si unul ca se deschide.
    Io cred ca se deschide daca nu e ferecata ca am vazut intr-un film cum s-a spart un geam la avion si oamenii au zburat pe geam afara parca ar fi trasi de ceva.
    • 0 (0 voturi)    
      yale de avion (Luni, 28 iulie 2008, 14:40)

      meseriasu [anonim] i-a raspuns lui Marian

      nu se deschide mai...punct
      • 0 (0 voturi)    
        tot nedumerit sunt (Luni, 28 iulie 2008, 15:05)

        Marian [anonim] i-a raspuns lui meseriasu

        Multam de raspuns meseriasule, se vede ca esti priceput, dar ma intreb de ce pilotii sunt asa de slab pregatiti ca nici ei n-au stiut ca nu se deschide si au coborit avionul la francfurt.
        Geamul insa se deschide precis in afara ca altfel cum de zburau aia pe geam in film.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine are gura mare! (Joi, 31 iulie 2008, 17:06)

    MADCAT [anonim]

    ...si arata repede cu degetul pe altul, trage perdeaua repede peste mizerile ordinare din propria-i orgrada!

    La urma urmei, la cum arata englezoaicele... numa draq le-ar lua!