Alerta OZN in Tara Galilor: Politia raporteaza o aeronava de forma neobisnuita

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 iunie 2008, 12:22 Actualitate | Internaţional

OZN in Tara Galilor?
Foto: www.breitbart.com
Fanii OZN exulta dupa ce politia galeza a confirmat vineri ca unul dintre elicopterele sale a identificat o "aeronava neobisnuita" care a zburat deasupra orasului Cardiff, la inceputul lunii iunie. Politia din Tara Galilor a precizat ca a fost declansata o investigatie in acest caz, potrivit site-ului www.breitbart.com.

Reactia politiei vine dupa ce tabloidul The Sun a scris ca un OZN a "atacat" un elicopter al politiei, pe care l-a urmarit mai multe mile deasupra canalului Bristol.

Pilotul a evitat sa fie lovit, dupa care s-a lansat intr-o urmarire de mare viteza, dar a fost obligat sa renunte din cauza lipsei de combustibil si OZN-ul a scapat, sustine The Sun. Echipajul elicopterului a descris obiectul ca avand forma unei farfurii zburatoare, potrivit The Sun.

Politia nu confirma insa in totalitate articolul The Sun.

"Politia poate confirma ca unul dintre elicopterele sale a identificat o aeronava de o forma neobisnuita. Acest lucru a fost raportat autoritatilor pentru investigatii ulterioare", a precizat politia, intr-o scurta declaratie, evitand insa folosirea termenului "OZN" sau "obiect zburator neidentificat".

La momentul incidentului, elicopterul, la bordul caruia se aflau trei persoane, astepta sa aterizeze pe o baza situata in apropierea orasului Cardiff. Incidentul a avut loc la ora 23:40 GMT, in data de 8 iunie.

Politia galeza a negat insa existenta vreunei urmariri si a subliniat ca echipajul elicopterului nu s-a aflat nici un moment in pericol.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

3070 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    OZN (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 13:11)

    Martzianu [anonim]

    Cred ca erau plini de Whisky.
    • +1 (1 vot)    
      mai,sa fie! (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 14:56)

      egroeg [anonim] i-a raspuns lui Martzianu

      chiar asa cunoscut o fi WHISKY-ul asta incat au inceput si OZN-istii sa faca contrabanda cu el...???!!!
  • +3 (3 voturi)    
    target (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 13:38)

    adirau [utilizator]

    se duceau spre irlanda, toti se vor trezi cu un ozn pe pasuni daca nu voteaza pro lisabona :P :P
  • +1 (1 vot)    
    suntem N A I V I (Sâmbătă, 21 iunie 2008, 20:00)

    kerberos [anonim]

    acum serios: exista planete care s-au format la 3 miliarde de ani dupa big-bang. Pamantul s-a format cu 4-5 miliarde in urma adica la vreo 10-11 miliarde de ani dupa big bang. Daca un procent infim dintre acele planete primordiale ar putea gazdui viata (ceea ce mi se pare foarte plauzibil) ma mir de ce nu vedem extraterestrii printre noi. Cred ca suntem prea inapoiati sa ii vedem sau tocmai suntem un rezultat al manifestarii lor. Sa ne imaginam la ce nivel de intelegere am ajunge noi peste 7 miliarde de ani. Pai cu 150 de ani in urma incepeam sa utilizam electricitatea si apareau primele masini. Cu 1000 de ani in urma foloseam pietre pentru cetati... cu 2000 de ani in urma credeam ca pamantul e plat... si noi vorbim de 7 miliarde de ani... SUNTEM NISTE N A I V I...
    • 0 (0 voturi)    
      daca unii cred ca .. (Duminică, 22 iunie 2008, 2:03)

      diverse [anonim] i-a raspuns lui kerberos

      se trag din maimuta sau din adam si eva si pe urma adam a inceput sa isi "controleze" fiicele pt a inmulti specia umana cum sa evoluezi ca specie? mai ales ca te obliga la scoala sa retii aceste cretinitati...e greu sa crezi in ceea ce nu poti intelege; o femeie nu numai ca nu stie ce transformari se intampla in organismul ei pe durata sarcinii, dar nici macar nu o intereseaza;
      e mai usor sa te uiti la telenovele, sa te inchini unei bucate de lemn.. e mai greu sa faci eforturi sa te cunosti; specia umana nu va mai fi prezenta pe aceasta planeta peste 300 ani..a descoperit bomba atomica si se joaca cu ea..ma bucur ca traiesc putin, si ma doare neputinta de a schimba ceva....din nimic tot nimic rezulta, dar spune asta celor 6 miliarde de pamanteni si vezi-le reactia...maimute in libertate, asta scrie pe majoritatea
  • 0 (0 voturi)    
    poza? (Duminică, 22 iunie 2008, 1:15)

    gicu [anonim]

    si ce naiba e cu poza aia tampita?
  • 0 (0 voturi)    
    naivi (Duminică, 22 iunie 2008, 3:12)

    greencross [anonim]

    trebuie sa fii un imbecil ca sa nu crezi ca exista o mare probabilitate sa existe alte civilizatii. poate trimit ele indivizi care sa candideze pe diverse posturi, poate in felul asta, ne salvam planeta si supravietuim si noi, pe langa ea, SUNTEM CEI MAI INTELIGENTI DIN UNIVERS ...
    • 0 (0 voturi)    
      CEI MAI (Duminică, 22 iunie 2008, 13:09)

      kerberos [anonim] i-a raspuns lui greencross

      suntem CEI MAI INTELIGENTI DIN UNIVERS... da baaah, cine-o facut OZN-urile alea?!
  • 0 (0 voturi)    
    cu siguranta... (Duminică, 22 iunie 2008, 11:32)

    egroeg [anonim]

    ca sunt si alte entitati...dar ce ma intriga este faptul ca,desi este evident ca au niste tehnologii superioare noua,nu incearca sa ia un contact normal cu noi. Le e teama ca nu-i intelegem?I-am speriat cu ceva?Traiesc intr-o lume parelela cu noi si ne-ar bulversa afland acest lucru?Vin aceste entitati dintr-o alta etapa de dezvoltare a civilizatiei pe pamant?Cine stie?Poate vom sti candva.