Thomas Beatie, americanul insarcinat, a declarat ca vrea mai multi copii

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 9 iunie 2008, 12:16 Actualitate | Internaţional

Beatie va naste in jurul datei de 3 iulie
Foto: www.advocate.com
Thomas Beatie, americanul care este insarcinat in luna a 7-a, a acordat un interviu tabloidului britanic News of The World, unde sunt publicate si o serie de fotografii cu barbatul care urmeaza sa nasca in cateva saptamani.

"Ma simt minunat. Abia astept sa vad chipul bebelusului meu", a declarat Thomas pentru News of the World. Beatie si sotia sa Nancy au anuntat ca doresc sa aiba mai multi copii. Ei au afirmat ca au aranjat deja camera fetitei ce urmeaza sa se nasca in jurul datei de 3 iulie, si ca "scutecele sunt pregatite in dormitorul ei".

Cei doi sustin ca "am ales deja un nume pe care amandoi il indragim - asteptam insa pana dupa nasterea fetitei ca sa-l spunem tuturor".

Beatie a declarat ca abia asteapta "viitorul minunat de tata". "Am realizat atat de multe impreuna iar fata noastra va fi glazura de pe tort", sustine Beatie. "Vom fi, in sfarsit, o familie completa!", a afirmat el.

In imaginile publicate de tabloidul britanic, Thomas este infatisat in timp ce se barbiereste, in timp ce face baie in cada, impreuna cu Nancy sau jucandu-se cu papagalii. News of the World publica, de asemenea, imagini cu Thomas Beatie/Tracy Lagondino in adolescenta, cand a participat la concursul Miss Hawaii Teen USA.

Thomas, nascut Tracy

Thomas are 34 de ani si s-a nascut femeie, sub numele de Tracy Lagondino, insa a devenit barbat dupa ani de tratamente si operatii. El si-a pastrat organele reproducatoare feminine intacte, astfel putand purta o sarcina in mod natural.

In urma cu aproape trei luni, Thomas a declarat intr-un interviu acordat revistei dedicate minoritatilor sexuale, "Advocate", ca este insarcinat in 5 luni. Fetita pe care urmeaza sa o aiba se dezvolta normal si este stabila din punct de vedere al sanatatii. De asemenea, el a aparut in aprilie in cadrul unei editii a emisiunii "The Oprah Winfrey Show", dar si in revista People intr-un interviu exclusiv realizat in comun.

Beatie a vorbit atunci despre decizia pe care a luat-o impreuna cu sotia lui, Nancy, de a purta un copil in pantece care se va naste in aceasta vara. "Sunt o persoana si am dreptul sa am propriul meu copil biologic. Daca Nancy ar fi putut ramane insarcinata nu as fi facut-o eu. Dar cine s-ar multumi cu un surogat daca ar putea fi capabil sa-si faca propriul sau copil. Vad sarcina ca pe un proces. Nu ma defineste asa cum sunt. E o ironie dar faptul ca sunt insarcinat nu ma face mai femeie sau mai feminin", a declarat Beatie.

Thomas si Nancy au declarat ca s-au izbit de discriminare din partea cadrelor medicale, de ignoranta din partea prietenilor sau familiei sau chiar de nevoia de a ascunde faptul ca Thomas e transsexual fata de anumite rude ale lui Nancy.

Vezi aici mai multe poze cu americanul insarcinat.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

5429 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    GREATA (Luni, 9 iunie 2008, 12:38)

    BOGDAN [anonim]

    PUR SI SIMPLU MI SE FACE GREATA...LA PROPRIU
  • +2 (4 voturi)    
    omg (Luni, 9 iunie 2008, 12:49)

    DanX [utilizator]

    ce de oameni ciudati in lumea asta ! uite asta n-am mai auzit-o pana acum.. doar in filmul lui Arnold Sh. am mai vazut :|. Pare penibil, dar intrebarea mea indiscreta este.. daca ambii sunt fete, de unde a aparut in el.. substanta aia numita sper...ma doar nu s-o fi dus la un gey sa i-o traga=)) ca unu normal nu s-ar fi uitat la unu care arata ca un barbat... foarte ciudat. Si deci si-a inselat sotia si aia nu zice nimic? :))
    • 0 (0 voturi)    
      explicatie (Luni, 9 iunie 2008, 13:00)

      pt dan [anonim] i-a raspuns lui DanX

      inseminare artificiala...?
  • +3 (3 voturi)    
    ignoranta?? (Luni, 9 iunie 2008, 13:11)

    floricel [anonim]

    deci familia si prietenii care nu l-au acceptat pe "baiatul" asta dezaxat sunt ignoranti?
    pe ce fel de criterii or fi ei ingoranti?
    iaca cine face "politica" valorilor in lume si cine imparte lumea in ignoranti si cultivati!
  • 0 (2 voturi)    
    Sunt oripilat! (Luni, 9 iunie 2008, 13:19)

    steliani [anonim]

    Scoate-ti odata porcaria asta de-aici!
  • +1 (1 vot)    
    Terminati cu prostiile (Luni, 9 iunie 2008, 13:39)

    anonim [anonim]

    Nu este barbat ci o femeie care ia hormoni barbatesti.
    • 0 (0 voturi)    
      Thomas e barbat.. ciudat, dar e (Luni, 9 iunie 2008, 14:54)

      kml [anonim] i-a raspuns lui anonim

      nu este femeie, este barbat, doar ca nu s-a schimbat complet. nu stiu de ce va inflamati atit.. nu imi plac barbatii insarcinati, dar Thomas provine dintr-o femeie, ceea ce justifica stadiul tranzitoriu in care este, de vreme ce are inca organe genitale feminine. exista in creier o zona, numita hipotalamus, care confera sexul psihologic al persoanei.Intimplator la Thomas acest sex nu a coincis cu cel biologic si a decis sa devina barbat.Exista o gramada de emisiuni si studii in acest sens, BBC sau Discovery, cautati-le, poate se mai face lumina.
      • 0 (0 voturi)    
        ce hidosenie !!!!!!!!!!!! (Luni, 9 iunie 2008, 22:06)

        elena [anonim] i-a raspuns lui kml

        oamenii (unii), de atata bine, se plictisesc pana la prosteala.
        trebuie sa ai pitici multi pe creieri ca sa-ti doresti sa schimbi tu randuiala firii, impotriva a ceea ce a lasat Dumnezeu de la Facere.
        cand devii un zombi, un surogat, o copie jalnica .... ce/ti mai ramane? sa te amagesti in continuare si sa te prefaci ca esti fericit. pt ca nici un om sanatos la cap nu-si doreste ca perversiunile de tot felul sa-i devina crez si mod de viata.
        oameni ca si caricatura asta demna de mila si de rugaciunea celorlalti sufera de tare psihice sau de grave anomalii sufletesti (induse, incurajate si practicate pana la impropriere).
        pregatim pt copiii nostri o lume mizerabila. vom raspunde pt indiferenta noastra. pt ca toleranta nu inseamna indiferenta. si nici acceptare.
        vezi site-ul despre : sperantasivindecarepentruhomosexuali.
      • 0 (0 voturi)    
        Hai nu mai spune... (Marţi, 10 iunie 2008, 11:29)

        Ben [anonim] i-a raspuns lui kml

        Mai frate, dar ce le ai pe astea cu hipotalamusul... Parca tu l-ai pus acolo si acum ne dai cu taraita manualul de utilizare.
        Nene - Thomas a fost si va ramane FEMEIE, indiferent ce deodorant foloseste si cum isi vopseste parul.
        Iar Hotnews se afla iarasi in treaba inducand lumea in eroare cu titluri de luat ochii...
  • 0 (0 voturi)    
    Minunata lume noua (Luni, 9 iunie 2008, 15:46)

    Imperialistu' [anonim]

    Here we come, full-speed ahead!
  • 0 (0 voturi)    
    tipic (Luni, 9 iunie 2008, 23:31)

    smen [anonim]

    acesta reprezinta tipicul hidoseniei societatii"libere"si morale a SUA
  • +1 (1 vot)    
    Voi v-ati ajuta sotia sa aiba copii? (Marţi, 10 iunie 2008, 0:07)

    micra [anonim]

    Voi comentati fara sa stiti detalii si nu ati citit nici macar ceea ce scrie in articol:
    <<Daca Nancy ar fi putut ramane insarcinata nu as fi facut-o eu.>> Deci concluzie: Sotia nu a putut sa aiba un copil, asa ca sotul a ajutat-o.
    Stiti cat de mare e numarul perechilor care ar da orice ca sa aiba un copil dar nu este posibil din diferite motive de sanatate? Stiti ca daca ar avea bani ar putea fi ajutati chiar si in tara?
    Cati dintre voi stiti ce inseamna inseminare artificiala sau fertilizare in vitro? Stiti ca si in Romania exista asa ceva, dar nu este subventionat de stat ca in tarile vecine?
    Si o ultima intrebare: stiti ca multi pleaca in Ungaria sau chiar mai departe ca sa-si realizeze visul de a avea un bebe, apeland la doctorii din strainatate?
    Poate chiar sunt vecinii vostrii sau chiar rudele voastre... numai ca nu va dezvaluiesc <<faptele lor penibile>>
    Ei asa-i in Romania... mentaliatea a ramas cu 100 de ani in urma...
    • 0 (0 voturi)    
      despre ce vorbim? (Marţi, 10 iunie 2008, 2:31)

      ariciul [anonim] i-a raspuns lui micra

      Nu vreau sa ma credeti lipsita de deschidere dar comentariul facut de micra nu are nicio legatura cu subiectul .Una este sa nu poti face un copil din diferite motive si alta este acceptarea unei anomalii a interventiei umane pe o fiinta lasata de natura intr-un anumit fel fara a sti nimeni de ce . De ce oare nu suntem intrebati la 'iesire' ce dorim sa fim, femeie sau barbat, la maturitate? Deoarece natura este cea care a creat. De ce noi o deformam? Pentru ca avem probleme! De ce leii nu devin leoaice printr-o operatie la cerere? Intrebari simple nu-i asa? Ce raspunsuri putem avea la aceste intrebari simple, normal raspunsuri pe masura: lasati natura asa cum este , orice interventie (atentie nu descoperire sau evolutie) strica totul.
    • 0 (0 voturi)    
      Bai tampitule, (Vineri, 4 iulie 2008, 14:30)

      releu [anonim] i-a raspuns lui micra

      Stim toate astea, si nu ne orpilam de insamantarea artificiala, ca se fac destule, doar am avut pana deunazi si cea mai batrana mamica dinn lume... dar asta nu stie ce vrea si legea din SUA este varza> daca s-a hotarat sa fie barbat sa fie barbat, trebuia sa i se scoata toata, ASA este in tarile normale unde poti alege liber ce vrei sa fii, dar nu mai poti schimba inapoi... Ma si mir ca in SUA se intampla sa ceva, am cea mai buna parere despre SUA, daca te dcui cu slip chilot mulat pe corp la o plaja obisnuita s-ar putea sa ai probleme... Mintea ta a ramas de comunist sfidator al romanilor, strim despre toatea astea dar asta a sarit calul urat..... Dupa cum ai citit s-a lovit de tot felul "prejudecatia" chiar in America, cretine, si aia nu sunt cu 100 de ani in urma.... Fa/i lu mata un copil, ca e acelasi lucru, doar avem si opere literare...
  • 0 (0 voturi)    
    Tot femeie este! (Marţi, 10 iunie 2008, 8:10)

    Otto [anonim]

    Tot femeie este!
  • 0 (0 voturi)    
    Alaptare ? (Marţi, 10 iunie 2008, 10:39)

    Rollo Tomasi [anonim]

    Am o nedumerire: cum va alapta copilul ?
  • 0 (0 voturi)    
    . (Marţi, 10 iunie 2008, 11:02)

    Q [anonim]

    mie mi-e mai scarba de indivizii care folosesc credinta ca pretext pt a instiga la ura
  • +1 (1 vot)    
    Offfffff (Marţi, 10 iunie 2008, 15:29)

    Arabela [anonim]

    Bine ca doar atat ne-a mai ramas sa criticam pe lumea asta. Si anume un Thomas care da nastere unui copil. In rest toate merg struna. Macar nu omoara un copil...cum fac altii...Si am un sentiment ca acel copil va fi mai iubit decat alte sute de mii de copii din lumea intreaga. Asa au mai fost si altii oripilati de-a lungul istoriei: ba ca pamantul e rotund, ba ca se fac vraji, da ca de ce cred intr-un "Zeu", ba ca de ce nu cred intr-un "Zeu", ba ca ca aia sunt negri, ba ca aia sunt homosexuali ...etc. As vrea ca fiecare dintre cei oripilati sa petreaca o saptamana pe un front de razboi ....si apoi sa vedem ce li se pare mai grotesc si mai oripilant? In fine...
  • 0 (0 voturi)    
    nedumerire (Marţi, 10 iunie 2008, 19:03)

    oana [anonim]

    cat de nedumerit are sa fie copilul ala cand o sa i se spune ca pe el tati l a tinut in burtica 9 luni de zile!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce tampenie ! (Miercuri, 11 iunie 2008, 18:33)

    Iosif [anonim]

    ce tampenie e sa fie postat un asemenea articol. pe cine intereseaza ? e gretos.
    distinsi comentatori, dati dovada voi cel putin de maturitate si ignorati-l !