VIDEO Comunistii rusi, furiosi dupa instalarea, in Siberia, a unei statui a lui Lenin in stil Minecraft: Este o blasfemie

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 26 noiembrie 2017, 11:28 Actualitate | Internaţional

Minecraft Lenin
Foto: Captura Ruptly TV
Partidul Comunist din Rusia cere daramarea unei statui a lui Lenin in stilul personajelor din popularul joc Minecraft ce a fost instalata in Siberia, scrie Moscow Times.  

Statuia din carton instalata in orasul Krasnoyarsk face parte dintr-un proiect de arta de al muzeului local, institutie ce a purtat numele lui Lenin pana la prabusirea Uniunii Sovietice.  

Liderul Partidului Comunist din oras s-a declarat furios, afirmand ca este o reprezentare lipsita de respect fata de artizanul Revolutiei Bolsevice din 1917.  

El a anuntat la radioul Govorit Moskva ca intentioneaza sa formeze o comisie insarcinata cu demolarea statuii si pedepsirea autorului. 

"Este, bineinteles, un cosmar. Este o blasfemie!", a spus Piotr Medvedev.






















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3717 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Bolshevik Zombies (Duminică, 26 noiembrie 2017, 11:35)

    un domn [utilizator]

    Se poate trimite de Mos Gerila acolo, un Javelin?
  • +17 (17 voturi)    
    Bineinteles ca arta ii enerveaza pe comunisti (Duminică, 26 noiembrie 2017, 11:53)

    BobMuller [utilizator]

    Ce mai e nou?
  • +16 (16 voturi)    
    - (Duminică, 26 noiembrie 2017, 12:22)

    azuriu [utilizator]

    Mineri din Minecraft, uniti-va! Hai sa facem si noi varianta Minecraft a lui Iliescu!
    • +12 (12 voturi)    
      Ion Ilici Iliescu (Duminică, 26 noiembrie 2017, 12:43)

      Feanaro [utilizator] i-a raspuns lui azuriu

      Iliescu a fost un vizionar: el juca varianta live de Minecraft inca din anii '90.

      In alta ordine de idei - se pot organiza mitinguri de un milion in Minecraft? Ca PSD-ul doar de la un milion in sus aduce la manifestatii. :)))

      A, si foarte important: daca se pot organiza, ar fi bine sa li se spuna si minerilor dinainte, sa nu isi bata proprii oameni. Nu de alta, dar 'noi muncim, nu gandim' e valabil si in ziua de azi.
    • 0 (2 voturi)    
      Iliescu - un domn (Luni, 27 noiembrie 2017, 8:09)

      BEDE [utilizator] i-a raspuns lui azuriu

      Cat a fost el de tovaras, totusi Iliescu era un domn pe langa Dragnea si cei care sutn acum alaturi de el.
      Se poate oare mai rau ca Dragnea si acolitii lui? Nu pot spune. Cica Napoleon obisnuia sa zica "esti penultimul dintre oameni". Intrebat de ce zicea asa a raspuns: "Nu vreau sa descurajez pe nimeni".
  • +7 (7 voturi)    
    comunistii din toata lumea, (Duminică, 26 noiembrie 2017, 13:08)

    iodixit [utilizator]

    cretini au fost, cretini sint si cretini v-or fi! la fel si psd-istii de la noi!
  • +5 (5 voturi)    
    nenorocitii de comunisti, (Duminică, 26 noiembrie 2017, 13:12)

    iodixit [utilizator]

    au trimis soldati la minele de uraniu si la alte mine din tara unde conditiile erau asa de rele, ca nimeni nu vroia sa se angajeze. din cauza asta, multi au murit din cauze "naturale"!
  • +5 (5 voturi)    
    Blasfemie? (Duminică, 26 noiembrie 2017, 13:48)

    mprodanus [utilizator]

    Adica Vladimir Ilici a fost sfant?
    Daca era Hristos in locul lui, nu se agitau neo-bolsevicii; ma tem ca nici foarte multi “buni” crestini rusi, mari aparatori ai Ortodoxiei.
  • +2 (2 voturi)    
    A ascultat cineva cu atentie muzica ? (Duminică, 26 noiembrie 2017, 14:19)

    Sparafucile [utilizator]

    De ce ? Fiindca spre final corul lasa impresia ca ar cinta in ruseste un fel de Marseilleza cosmetizata .
    • +3 (5 voturi)    
      URSS se va Decanta de Bolshevism (Duminică, 26 noiembrie 2017, 14:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      cel mi tarziu in 2018, fie prin un cadeaux Zero Dark MosCow oferit de Lumea Civilizata, fie un Alt Octombrie Roshu, in 2018 !