Papa Francisc: Cand ma rog, uneori adorm

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 1 noiembrie 2017, 9:57 Actualitate | Internaţional

Papa Francis
Foto: Wikimedia Commons
Papa Francisc a dezvaluit ca uneori atipeste cand se roaga, spunand insa ca acest lucru li se intampla si unor sfinti, noteaza Guardian. 

“Cand ma rog, uneori adorm”, a spus urmasul Sfantului Petru intr-o emisiune a televiziunii catolice TV2000.

“Sfanta Tereza facea la fel”, a spus Papa Francisc, facand referire la o calugarita franceza din secolul XIX. 

Suveranul Pontif se culca in fiecare seara la ora noua, dar se trezeste la ora patru dimineata.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

3824 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    Și eu (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 10:48)

    Maica Reteza [utilizator]

    Si eu, dacă mai ațipesc pe la meeting-uri cu șefi (când mă rog să se termine mai repede, că e groaznic de plictisitor), se cheamă că sunt sfântă?
    • +4 (4 voturi)    
      clar (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 12:02)

      Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Maica Reteza

      poti sa le ceri bani sa iti pupe mana ... moaste in viata :)
    • +4 (4 voturi)    
      Nu (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 15:36)

      miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui Maica Reteza

      Insa inseamna ca ai credinta ca sedinta se va si termina.
  • +5 (13 voturi)    
    Mai bine te culci decat sa te rogi (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 12:23)

    OmulNou [utilizator]

    Somnul e o actiune mult mai utila, mai ales in vremurile bizare in care traim, cu bombardament mediatic constant.
  • -6 (10 voturi)    
    problema (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 12:24)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    nu e ca adoarme, e normal ca un comunist sa adoarma cind se roaga la dumnezeu, problema e ca se trezeste.
    • +3 (9 voturi)    
      Problema ta (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 14:46)

      sprite [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      e ca neuronul tau se simte singur.
      • -5 (9 voturi)    
        chiar (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 15:31)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui sprite

        crezi ca opinia unui postac sorosist ma impresioneaza?
  • -1 (11 voturi)    
    Cum poate sa doarma? (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 13:07)

    Alex735 [utilizator]

    Sunt atatea probleme, refugiati, incalzire globala..
  • +1 (3 voturi)    
    Simpatic acest Papa (Miercuri, 1 noiembrie 2017, 21:34)

    canavaro [utilizator]

    este atat de uman si lipsit de pretiozitate.