Coreea de Nord ameninta ca ar putea testa o bomba cu hidrogen in Oceanul Pacific

de N.O.     HotNews.ro
Vineri, 22 septembrie 2017, 12:42 Actualitate | Internaţional

Ministrul nord-coreean de externe Ri Yong Ho a spus vineri ca Nordul ar putea lua in in considerare testarea unei bombe cu hidrogen in Oceanul Pacific, iar testul ar putea avea o amploare fara precedent, relateaza Reuters, care citeaza agentia de stiri Yonhap a Coreei de Sud. Asta, dupa ce presedintele SUA, Donald Trump a spus ca ca s-ar putea “sa nu aiba alta sansa decat sa distruga Coreea de Nord”.


Ri a spus in cadrul unui interviu la New York ca liderul nord-coreean Kim Jong Un a vorbit serios cand a amenintat intr-o declaratie anterioara “cel mai inalt nivel de contramasuri din istorie”.

Coreea de Nord ar putea lua in considerare un test cu bomba cu hidrogen, desi nu stie gandurile exacte ale lui Kim, a spus ministrul nord-coreean.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1485 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Doi imbecili (Vineri, 22 septembrie 2017, 12:59)

    lasa [utilizator]

    Cand se mai joaca niste imbecili cu cuvinte de amenintare de razboi nuclear, nu prea se mai inteleg notiunile de civilizatie, maturitate, responsabilitate sociala, globala.........
    Ba, ia vezi ca te spun lu" tata!
    Aaa, te pui cu mine? Lasa ca iti arat eu ca am "jucarii" mai destepte!
  • +4 (8 voturi)    
    Aliatii (Vineri, 22 septembrie 2017, 13:13)

    Frank777 [utilizator]

    ar putea testa una in Phenian.
  • +5 (11 voturi)    
    propunere pentru cei doi lideri (Vineri, 22 septembrie 2017, 13:25)

    Sorrows [utilizator]

    Domnule preşedinte Donald Trump şi domnule preşedinte Kim Jong Un, un conflict de amploare în peninsula coreeană ar face sute de mii de victime nevinovate. De aceea, vă rog respectuos să luaţi în calcul desfăşurarea unui astfel de conflict într-un teritoriu neutru, unde nu există nevinovaţi, să zicem în judeţul Teleorman, din România. Vă mulţumesc.
    • 0 (6 voturi)    
      Niciunul n-are simtul umorului (Vineri, 22 septembrie 2017, 13:55)

      lasa [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      Deci propunerea cade. Teritoriu neutru nu mai exista, conceptual , de zeci de ani!
    • -3 (3 voturi)    
      io cred ca Mujicia s a oferit deja (Vineri, 22 septembrie 2017, 14:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      asta in idea ca bomba cu hydrogen ajungand in atmosfera incarcata cu Pufoiaka din Mujicia..efectul..va fi UNIC !
  • +2 (6 voturi)    
    Acum este destul de clar (Vineri, 22 septembrie 2017, 14:27)

    Bogdan_100 [utilizator]

    de unde vine nebuina "ideilor ciuce". Rusia si China imping dementul coreean la o confruntare deschisa cu SUA pentru a pune America intr-o situatie fara iesire. Ce nu au putut sa faca prin confruntare/ lupta directa cele dou imperii asiatice incearca prin intermediul pionului nebun.
    • +1 (3 voturi)    
      SUA pierde oricum (Vineri, 22 septembrie 2017, 21:02)

      echidistantul_ [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      DIn pacate pentru SUA, orice optiune alege, a pierdut. In Pacific este sah-mat.
      Incepe conflictul cu Chimita, dispar de pe harta Japonia, Korea de Nord si Korea de Sud. Asa ca americanii isi iau jucariile si le muta din Pacific.

      Daca nu incepe nimic si incaseaza cu stoicism insultele lui Chimita, americanii isi asteapta resemnati prabusirea.
      Este interesant sa vezi prabusirea unui mare imperiu...