​Articol actualizat

Younes Abouyaaqoub, soferul furgonetei care a intrat in multime la Barcelona, a fost impuscat mortal de politisti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 21 august 2017, 17:54 Actualitate | Internaţional

Duba cu care atacatorul a intrat in multime la Barcelona
Foto: Captura YouTube
Younes Abouyaaqoub, soferul furgonetei care a intrat in multime joia trecuta, in centrul Barcelonei, a fost impuscat mortal de politistii spanioli, anunta Reuters. Younes Abouyaaqoub a fost impuscat la vest de Barcelona si purta o centura cu explozibil.

Younes Abouyaaqoub are 22 de ani si era considerat principalul suspectat in cazul atacului de joia trecuta, el fiind soferul furgonetei care a intrat in multime pe La Rambla, in Barcelona.

"Aceasta persoana nu mai este cautata doar in Catalonia, dar in toate tarile europene, acesta este un efort al politiei europene", declara zilele trecute seful politiei din Catalonia.





















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

11701 vizualizari

  • +9 (17 voturi)    
    :) (Luni, 21 august 2017, 18:07)

    Xorciser [utilizator]

    A fost arestat viu sau mort?
  • +10 (14 voturi)    
    Erata (Luni, 21 august 2017, 18:26)

    The Wisest Fool [utilizator]

    A fost ucis de Mossos, nu arestat.
  • -11 (31 voturi)    
    ha (Luni, 21 august 2017, 18:44)

    Mazeta [utilizator]

    Urmărit, arestat, împușcat, îngropat, urmărit, împușcat din nou, suspectat, uitat.
    • -1 (15 voturi)    
      Actiuni (Luni, 21 august 2017, 20:30)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Politistii spanioli trebuie sa faca dovada ca nu primesc salariile fara sa depuna munca necesara.
  • +16 (26 voturi)    
    Cel mai important este (Luni, 21 august 2017, 19:57)

    Kepler [utilizator]

    ca aceasta javra a fost lichidata.
    • +5 (15 voturi)    
      Imi pare rau (Luni, 21 august 2017, 20:12)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      ca elita avocatilor spanioli nu mai are pe cine apara.
    • +8 (18 voturi)    
      pai nu (Luni, 21 august 2017, 20:55)

      DMR [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      pt ca asta isi dorea (cand poarta centuri false, ei de fapt se cer impuscati de politie) De ce? pt a nu putea fi constransi de servicii sa divluge info despre restul celulei sau viitoare operatiuni. Acestia trebuie guantanamizati si torturati pt a putea preveni viitoare atentate.
      • +6 (10 voturi)    
        Mare greseala de gandire (Marţi, 22 august 2017, 1:12)

        Tulth [utilizator] i-a raspuns lui DMR

        DMR, te inseli amarnic, cum Dumneze sa il guantanamizezi? Iese in trei, patru ani, fiind putin privat de somn ca pedeapsa, si in 5 ani este milionar, despagubit de statul "progresist" vestic, a carui cetatenie o detinea ( a doua, bineinteles ), cum s-a intamplat si cu altii inaintea lui de au ajuns milionari.
  • -7 (21 voturi)    
    Avea si actele de identitate linga el, nu-i asa? (Luni, 21 august 2017, 20:01)

    quietguy58 [utilizator]

    Avea si actele de identitate linga el, nu-i asa?
    • +1 (7 voturi)    
      De ce minusuri? (Marţi, 22 august 2017, 9:17)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      Nu stiu de ce ai primit minusuri - derprin 2015 incoace, teroristii au mare grija sa aiba asupea lor acte de identiate, sau sa le lase in masina abandonata la locul atacului.
      Foarte frumos din partea dumnealor!
  • +17 (25 voturi)    
    Cu poliția in Spania (Luni, 21 august 2017, 20:34)

    batmanss [utilizator]

    nu te joci. Chiar citeam niște sondaje cum ca populația in Cataluña , are încredere mai mare in poliție si Guardia Civil , decât in propriul Guvern. In Spania poliția nu ia mita de la cetățeni , e respectata si foarte bine pregătită. Nu vezi agenți cu burta , șpăgari sau mitocani. De ceea ce spun sunt convins 100% mai ales ca am trăit zece ani in Madrid si chiar am colaborat șapte ani cu poliția madrilenă in serviciul prestat. Când m-am reîntors in România , poliția de aici mi-a lăsat un gust amar , mi-am dat seama ca suntem ff mult in urma si mereu când văd un polițist roman mi se face si mila si greață in același timp. Dincolo ma simteam respectat , protejat , aici doar e alta lume ....o jungla urâta.
  • +4 (4 voturi)    
    frumos... (Marţi, 22 august 2017, 9:01)

    liviu_ [utilizator]

    dar asteptam masuri si impotriva ISIS ... ca m-am saturat de ei...
    nu cred ca sunt atat de greu de anijilat daca se vrea!
    • +1 (1 vot)    
      "Refugiatii" ISIS s-au reintors in Europa. (Miercuri, 23 august 2017, 1:00)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Multi dintre "freedom fighters" din Siria / Irak, membrii ai ISIS cind s-au intors in Europa au primit bani de instalare, casa si evental un loc de munca.

      Suedia
      "Swedish minister says returning ISIS fighters should be integrated

      A SWEDISH minister has been branded “ignorant” and "amateurish" after she suggested municipalities were expected to help integrate Islamic State fighters to the Scandinavian country."
      Link:http://www.express.co.uk/news/world/779203/Swedish-minister-returning-ISIS-fighters-integrated

      "Returning ISIS fighters given 'protected identities’
      Swedish Culture and Democracy Minister suggests Swedes who left to fight for ISIS should be welcomed back, helped to integrate into society."
      Link: http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/231707

      Germania
      "Hundreds of ISIS fighters have made it into Europe disguised as refugees, say officials

      GERMAN intelligence officials now believe hundreds of Islamic State (ISIS) fighters have made it to Europe disguised as refugees and taught how to apply for asylum before they are called on to strike."
      Link:
      http://www.express.co.uk/news/world/731898/ISIS-refugees-Islamic-State-Germany-Europe-terror-alert
      http://www.politico.eu/article/german-intelligence-warns-of-is-hit-squads-among-refugees/