O nava militara americana s-a ciocnit cu un vas comercial la est de Singapore: 5 marinari raniti si 10 dati disparuti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 21 august 2017, 3:55 Actualitate | Internaţional

Distrugatorul USS John S. McCain al marinei militare americane s-a ciocnit luni dimineata cu nava comerciala Alnic MC la este de Singapore, anunta Agerpres. Marina militara americana a precizat ca incidentul s-a produs in timp ce distrugatorul se indrepta catre portul Singapore, pentru o escala de rutina. 5 marinari sunt raniti si 10 dati disparuti dupa coliziune, potrivit Reuters.

"Rapoartele initiale arata ca John S. McCain a suferit avarii in partea in zona tribord pupa", a precizat marina militara americana.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

2835 vizualizari

  • -6 (10 voturi)    
    ca sa vezi... (Luni, 21 august 2017, 6:23)

    exilatul [utilizator]

    au fost pe luna dar se ciocnesc in ocean cu petroliere...sau o fi "tactica" folosita in urma indicatiilor maimutoiului debil...
  • -7 (11 voturi)    
    Eclipsa... (Luni, 21 august 2017, 7:42)

    echidistantul_ [utilizator]

    Se arata la orizont marea eclipsa. USA este in coborare abrupta... urmeaza aterizarea fortata.... vai de voi pamant si mare :)
  • -6 (10 voturi)    
    ! (Luni, 21 august 2017, 8:21)

    fdan [utilizator]

    Navele astea militare sunt tare neajutorate!
  • -5 (9 voturi)    
    întâi Fitzgerald, acum John Mc. Cain (Luni, 21 august 2017, 8:59)

    Mazeta [utilizator]

    Ori le bombardează electronic chinejii, ori, mai probabil, excesul de Counter Strike dăunează gravă sănătății.
    • -6 (6 voturi)    
      Distrugatorul USS John S. McCain (Luni, 21 august 2017, 12:21)

      zizin [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Naah... McCain este blestem la absolut totul.
  • -4 (8 voturi)    
    cum mai descopera astia inamicul,daca ..... (Luni, 21 august 2017, 10:25)

    Dumitru Palade [utilizator]

    se ciocnesc de o nava comerciala? Si americanii si rusii au aceiasi problema,a neputintei.Ditamai distrugatorul cu dotari de ultima ora nu vede ditamai tancul petrolier,hahahahahah. Halal armata!
  • -1 (9 voturi)    
    COLREG (Luni, 21 august 2017, 10:55)

    SmithJohn [utilizator]

    Nu știu de ce americanii au impresia ca regulile pt prevenirea coliziunii pe mare nu se aplica si navelor lor. Si asta si aia de acum o luna au fost lovite in tribord... Daca iti vine din dreapta trebuie sa dai prioritate
  • -5 (5 voturi)    
    Video 0:50 min - major damage to hull (Luni, 21 august 2017, 12:05)

    zizin [utilizator]

    https://twitter.com/CStewartWPTV/status/899550525741518848