Un roman si-a dat jos pantalonii in timpul unui furt intr-o farmacie in Elvetia, pentru a o speria pe farmacista care l-a surprins

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 17 august 2017, 16:06 Actualitate | Internaţional

Un roman in varsta de 29 de ani si-a dat pantalonii jos in timpul unui furt, la Coppet, o localitate elvetiana in cantonul Vaud, districtul Nyon, astfel incat sa o sperie pe angajata farmaciei unde dadea spargerea, relateaza site-ul 20min.ch, potrivit News.ro.

Potrivit editiei de joi a cotidianului La Cote, in timp ce complicele tanarului, tot roman, in varsta de 50 de ani distragea atentia personalului, acesta a intrat in partea din spate a farmaciei pentru a fura.

Surprins de o angajata, barbatul a facut acest gest cu scopul de a o speria. Astfel, cei doi au reusit sa fuga.

Ei nu se aflau insa la prima tentativa, asa cum a reiesit miercuri, la Tribunalul Corectional Nyon, in cursul audierii.

Cei doi au dat in total 11 "lovituri", in perioada decembrie 2016-ianuarie 2017. Au plecat cu mana goala la primele doua tentative, insa au reusit in maii multe magazine si statii de alimentare cu carburant in cantoanele Vaud, Fribourg si Neuchatel.

Ei au fost surprinsi de camere de supraveghere.

Amandoi au fost condamnati la pedepse dure cu inchisoarea, cu executarea pedepsei. Cel mai tanar a fost condamnat la 16 luni de inchisoare, iar cel mai in varsta la 14 luni de inchisoare, dintre care sapte cu suspendare.

De asemenea, ei au primit interdictia de a intra pe teritoriul Elvetiei timp de sapte ani.

"E ultima oara cand va vedem aici, domnilor, este clar?", le-a spus presedinta Tribunalului, la finalul sedintei, citata de cotidianul din Vaud.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

7761 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    cica "pedepse dure cu inchisoarea" (Joi, 17 august 2017, 16:12)

    gica pantalon [utilizator]

    16 luni....
  • +13 (13 voturi)    
    ..... sarmanii elvetieni ...... (Joi, 17 august 2017, 16:17)

    cbogdan [utilizator]

    N-au mai vazut asa "originalitate" - hotii sa-si dea pantalonii jos in timpul jafului ! Mare e Gradina ......
    • +11 (11 voturi)    
      Nu ai vazut in Parlamentul RO (Joi, 17 august 2017, 16:51)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      cum parlamentarii se dezbraca de caracter si isi dau jos toata morala cand fura prin legile emise de ei in parlament....?
    • +8 (8 voturi)    
      dar nu am inteles un lucru: (Joi, 17 august 2017, 16:53)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      farmacista chiar s-a speriat de ce i-a aratat hotul?
      • +2 (2 voturi)    
        Marie, voila mon (Joi, 17 august 2017, 18:55)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        ...
      • +2 (2 voturi)    
        Oh! (Joi, 17 august 2017, 19:38)

        Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        @bancker
        Intrebare Dv. este corecta.
        Desigur ca tanarul s-a expus si unor anumite riscuri...!
      • +3 (3 voturi)    
        Cand a vazut... (Joi, 17 august 2017, 19:41)

        DT34 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Probabil ca a bufnit-o rasul.
    • +3 (3 voturi)    
      Adica sa o sperie ... (Joi, 17 august 2017, 17:25)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      ... cu marimea sau cu micimea ?... Huh ?...
    • +1 (1 vot)    
      si (Vineri, 18 august 2017, 10:17)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      s-a speriat cucoana?
      de ce a vazut sau de ce nu a vazut?
  • +8 (8 voturi)    
    Problema elvetienilor (Joi, 17 august 2017, 16:18)

    mitg [utilizator]

    "Cel mai tanar a fost condamnat la 16 luni de inchisoare, iar cel mai in varsta la 14 luni de inchisoare, dintre care sapte cu suspendare"

    Daca chiar nu mai vroiau sa-i vada, ii intemnitau pe perioade serioase, si nu-i lasau la puscarie in Elvetia (unde-s conditii!), ci ii trimiteau sa-si serveasca sentinta in Romania.
  • +11 (13 voturi)    
    Haoleu... (Joi, 17 august 2017, 16:20)

    Soarele [utilizator]

    ... astea-s pedepse dure?!?
    • 0 (0 voturi)    
      binenteles (Vineri, 18 august 2017, 10:20)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      se-nvata romanasii nostri cu luxul si cand or iesi din puscaria elevetiana, sa te tii dureri si suferinte.
  • +9 (9 voturi)    
    :)) (Joi, 17 august 2017, 16:46)

    gigicel [utilizator]

    Cred ca au vrut sa fie din nou bagati la inchisoare. Macar nu duceau lipsa unui pat confortabil si cateva mese calde pe zi.