Elvetia: Un barbat inarmat cu o drujba a atacat si ranit cinci persoane

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 24 iulie 2017, 14:21 Actualitate | Internaţional

Cel putin cinci persoane au fost ranite luni de un barbat inarmat cu o drujba, pe strazile din Schaffhausen, in nordul Elvetiei, scrie presa elvetiana, citata de AFP.

Politia, care a inchis complet o parte a vechiului oras, a confirmat numarul de politi, dar nu si folosirea uneii drujbe.

Potrivit cotidianului e limba germana Blick, care citeaza administratorul unui magazin, barbatul a ranit trecatorii folosind o drujba.

Politia afirma ca barbatul a fost identificat si ca nu este vorba de un act terorist. Se pare ca acesta a reusit sa fuga cu o masina.

Schaffhausen este o localitate situata la nord de Zürich, in apropiere de granita germana.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

6420 vizualizari

  • -7 (35 voturi)    
    ma intreb daca o fi musulman (Luni, 24 iulie 2017, 14:36)

    MarianPConstantin [utilizator]

    nu de alta, dar parca am o presimtire
    • +8 (30 voturi)    
      pre sau nesimtire (Luni, 24 iulie 2017, 16:26)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      De ce nu ateu sau evreu ?
      • -6 (30 voturi)    
        ca aia de obicei (Luni, 24 iulie 2017, 18:59)

        graveyard_shift [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        sunt la munca la ora aia.
      • -9 (27 voturi)    
        Prietenii stiu de ce! (Luni, 24 iulie 2017, 19:14)

        Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        Aia de care vorbesti nu sunt in halul asta de salbatici! Alah e mare.
      • -9 (15 voturi)    
        Ghici. (Luni, 24 iulie 2017, 20:10)

        Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

        Ghici!
  • -5 (41 voturi)    
    Fi foarte siguri (Luni, 24 iulie 2017, 14:43)

    Armadilo [utilizator]

    ca nu este vorba despre IS sau ISIS sau DAESH.....


    Nuuu, sigur, nu..... ii vorba doar despre un om cu ceva probleme.... cum sa fie de la IS, aia nu au copaci de taiat, au numai gaturi.

    Merkel, Merkel...... cum ai pus tu pe butuci un continent intreg.....
  • +11 (17 voturi)    
    Niște conaționali! (Luni, 24 iulie 2017, 15:04)

    asavreau [utilizator]

    Nu citești știrile interne?Ești specializat pe extern?A fost o știre cum niște romi cu drujbe ......Poate era unul din ăia!
  • -3 (39 voturi)    
    Politia afirma (Luni, 24 iulie 2017, 15:42)

    ca_32 [utilizator]

    ca nu este vorba de un act terorist... Se plimba si el ca orice elvetian cu o drujba prin centrul orasului iar ceilalti cu ochii in telefoane n-au fost atenti pe unde merg si s-au accidentat singuri.
  • +8 (28 voturi)    
    Ce nu stie lumea (Luni, 24 iulie 2017, 16:31)

    Moi1 [utilizator]

    Este ca astfel de evenimente se intampla destul de des in Elvetia dinainte de ISIS.
    Pe aici barbatii pleaca din armata cu arma cu tot si s-a mai intamplat sa se imbete unu si sa traga in vecini.
    Asta cu drujba e noua, e drept.
  • -11 (25 voturi)    
    Nu e act terorist??? (Luni, 24 iulie 2017, 18:42)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Cine e mintea luminata care poate pretinde ca a taia oameni pe strada cu o drujba nu e act terorist?

    Dar ce e, atunci? Actiune de binefacere???
    • +4 (4 voturi)    
      Eh (Marţi, 25 iulie 2017, 1:18)

      alexpro [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      TERORÍSM s. n. 1. Totalitatea actelor de violență comise de un grup sau de o organizație pentru a crea un climat de insecuritate sau pentru a schimba forma de guvernământ a unui stat. 2. Atitudine, manifestare teroristă. – Din fr. terrorisme.