Rusia avertizeaza SUA ca orice avion care zboara la vest de Eufrat va fi considerat drept tinta si suspenda cooperarea privind prevenirea incidentelor aeriene in Siria

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 19 iunie 2017, 15:05 Actualitate | Internaţional

Rusia a anuntat luni ca suspenda cooperarea cu Washingtonul privind prevenirea incidentelor aeriene in Siria si a precizat ca toate avioanele coalitiei internationale care zboara la vest de Eufrat vor fi "supravegheate" si "considerate drept tinte", scrie AFP.

"Avioanele si dronele coalitiei internationale reperate la vest de Eufrat vor fi supravegheata si considerate drept tinte de catre mijloacele terestre de aparare antiaeriana si de catre mijloacele aeriene", a avertizat ministerul rus al Apararii, intr-un comunicat.

Aceasta reactie vine la o azi dupa ce un avion al armatei siriene a fost distrus de catre un avion american de vanatoare.

Moscova acuza Washingtonul ca nu a avertizat armata rusa ca va dobora acest avion.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

8550 vizualizari

  • +2 (30 voturi)    
    mujicia ROAR (Luni, 19 iunie 2017, 15:08)

    un domn [utilizator]

    dar este paduchioasa...haideti sa haidem la Taxidermia Cracanatului !
    • +2 (28 voturi)    
      Stii ce zice lumea... (Luni, 19 iunie 2017, 15:29)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      in general atunci cand vad oameni ca tine pe strada?
      - Doamne fereste!
      • +6 (14 voturi)    
        hmm (Luni, 19 iunie 2017, 15:43)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

        Eu sper totusi ca nu e lasat sa mearga de nebun pe strada. Una e sa bagi internet, la casa de nebuni, si alta e sa ii lasi liberi pe strada.
  • +4 (18 voturi)    
    Oricum, era de asteptat... (Luni, 19 iunie 2017, 15:31)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    Chiar ma miram la ce puii mei au mai desfasurat sistemul S300 in Siria?!...
  • +4 (18 voturi)    
    sa va vedem daca sunteti in stare (Luni, 19 iunie 2017, 15:34)

    g01an [utilizator]

    tot dau baietii din gura. dar chiar sunt curios daca au capabilitatile necesare. este o ocazie pentru public sa inteleg care este nivelul lor real. sunt doar cu datul din gura sau mai si musca? pana acum si-au luat-o peste bot de la turci, care au echipamente de generatia 3++. sa-i vedem impotriva echipamentelor de generatie 4+ acum.

    i-am mai ascultat pe astia din nato, au avut discursuri echilibrate, prudente. acum este momentul sa vedem daca si-au facut temele si luat masurile impuse de situatia din teren.
  • +9 (19 voturi)    
    Cat de la vest? (Luni, 19 iunie 2017, 15:39)

    BEDE [utilizator]

    "La vest de Eufrat" este o formulare extrem de vaga. La vest de Eufrat este, de pilda si Cipru...
    Chiar ca imi plac rusii. in general: tot ce este la vest este dusman. Nici gand sa stabileasca un perimetru cu anumite limite.
  • +7 (19 voturi)    
    Iar s-au imbatat astia si fac galagie (Luni, 19 iunie 2017, 16:05)

    Wanheda [utilizator]

    hai mujici, touch the hornet's nest, please, I beg you.
  • +1 (9 voturi)    
    ietetete (Luni, 19 iunie 2017, 16:47)

    om simplu din multime [utilizator]

    s'a suparat vladimir pe donald.
    pai, sa vedem ce zice cnn sau ny times.
  • 0 (10 voturi)    
    uite ca au si teroristii aviatie (Luni, 19 iunie 2017, 17:12)

    tahomir [utilizator]

    US air force a devenit ISIS air force. Cool.
    Exact ce mai lipsea.
    • +3 (5 voturi)    
      esti habauc ? (Luni, 19 iunie 2017, 19:03)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      tocmai ca assad dadea in kurzi ca sa le dea de lucru si sa le opreasca inaintarea in raqqa pana ajunge si el acolo
      tocmai ca assad ii ajuta pe isis acum !
  • +5 (9 voturi)    
    las ca s-a rezolvat (Luni, 19 iunie 2017, 17:20)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Dupa ce a mai aparut un portavion prin zona au declarat acum vreo ora ca vor "insoti" avioanele in cauza in afara zonei :)