Vladimir Putin, trollat in direct, la sesiunea anuala de intrebari-raspunsuri: Trei mandate, destul / La revedere, Vladimir Vladimirovici

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 15 iunie 2017, 14:05 Actualitate | Internaţional

Vladimir Putin
Foto: en.kremlin.ru
"Trei mandate prezidentiale, destul!", "Cand veti inceta sa incalcati constitutia?": comentariile unor rusi nemultumiti au tulburat joi sedinta anuala de intrebari-raspunsuri a lui Vladimir Putin, aparand pe ecranele a milioane de telespectatori, scrie AFP.

Emisiunea, intitulata "Linia directa", de obicei extrem de bine organizate si cu desfasurarea prevazuta in cele mai mici detalii, invita rusii sa adrese intrebari direct presedintelui, in special prin SMS.

Pentru aceasta a 15-a editie, peste doua milioane de intrebari au fost primite, dintre care unele, extrem de critice, au fost afisate intr-un cadru albastru, in dreapta ecranului televiziunii publice.

"Putin, chiar speri ca poporul sa creada acest circ cu intrebari montate din toate bucatile?", au putut citi spectatorii acestei emisiuni cu audienta foarte mare.

"La revedere, Vladimir Vladimirovici!", a aparut apoi pe ecran, in conditiile in care presedintele nu a anuntat inca daca va candida la alegerile prezidentiale din martie 2018.

Cateva minute mai tarziu, cadrul albastru cu intrebari a disparut de pe ecran.

Aceasta sesiune de intrebari-raspunsuri are loc la trei zile dupa arestarea a peste 1.720 de manifestanti iesiti pe strazi la apelul opozantului Alexei Navalny, in Moscova si in mai multe alte orase.























6895 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    Linia directa (Joi, 15 iunie 2017, 14:11)

    Sati [utilizator]

    In URSS situatia e albastra.
  • +6 (10 voturi)    
    Cracanul si Taxidermia =LOVE (Joi, 15 iunie 2017, 14:11)

    un domn [utilizator]

    si va fi ok !
  • 0 (22 voturi)    
    Trollat? (Joi, 15 iunie 2017, 14:13)

    AndreiSTG [anonim]

    Ar trebui sa fiti jurnalisti, limba romana? Acest termen e pentru adolescentii la pubertate.
    • +2 (4 voturi)    
      serios? (Joi, 15 iunie 2017, 14:47)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui AndreiSTG

      Tu esti d-ala care spune discul dur la hard-disk si dispozitiv de miscat sagetica pe ecran la mouse?
      • 0 (0 voturi)    
        :) (Vineri, 16 iunie 2017, 10:43)

        AndreiSTG [anonim] i-a raspuns lui Nevermind

        Cum ai ghicit?
        • 0 (0 voturi)    
          simplu (Vineri, 16 iunie 2017, 16:47)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui AndreiSTG

          Dupa freza :))))

          La ssd cum zici, disc in stare solida? :D
    • +2 (2 voturi)    
      Da-ne tu un sinonim... in romana... (Joi, 15 iunie 2017, 14:58)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui AndreiSTG

      Pentru ca nu cred ca avem in limba romana termene pentru domeniul internet gen, retea, troll, wireless... etc
      • -2 (2 voturi)    
        Se poate (Vineri, 16 iunie 2017, 10:44)

        AndreiSTG [anonim] i-a raspuns lui pedepsitorul

        Expresia luat peste picior suna cunoscut? Nu trebuie sa fie fix un cuvant.
    • 0 (0 voturi)    
      AndreiSTG (Joi, 15 iunie 2017, 15:35)

      tartoru [utilizator] i-a raspuns lui AndreiSTG

      Andrei STerGe-te

      https://dexonline.ro/definitie/trol
      nu vad ce ar fi in neregula cu limbajul.
      Cuvantul trol exista si in limba romana.
  • +18 (20 voturi)    
    Cineva o sa manance poloniu diseara (Joi, 15 iunie 2017, 14:15)

    cato [utilizator]

    Realizatorul emisiunii sau responsabilul de it?