UPDATE Atac cu mai multi raniti la Munchen dupa ce un barbat ar fi reusit sa fure arma unei politiste si a deschis focul / Atacatorul nu avea motivatii religioase sau politice

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 13 iunie 2017, 11:56 Actualitate | Internaţional

Schimb de focuri cu politia la Munchen
Foto: Captura RT
Mai multe persoane, printre care si un politist, au fost ranite marti dupa focuri de arma trase intr-o statie de metrou din Munchen, noteaza Guardian

UPDATE 13:20
Individul care a ranit mai multe persoane marti dimineata, prin impuscare, in apropiere de Munche, nu avea nici motivare politica, nici religioasa, anunta politia, citata de AFP.

"Este vorba de un barbat care a actionat singur din motive persona,e nu exista motivatie politica sau religioasa", a declarat Marcus da Gloria Martins, purtator de cuvant al politiei.

Potrivit acestuia, atacatorul a folosit arma unui politist si a incercat sa impinga un agent sub rotile unui tren care intra in gara.


UPDATE 12.40 Politista a fost impuscata in cap, viata ii este pusa in pericol, a spus un purtator de cuvant al politiei Munchen, Marcus da Gloria Martins. Atacatorul este grav ranit dupa ce a fost impuscat de fortele de ordine iar alte doua persoane au rani mai usoare, a adaugat acesta.

Politia din Munchen a spus intr-un tweet ca ranile ofiterului sunt serioase. Atacatorul a fost ranit si el si a fost retinut de fortele de ordine.  

Impuscaturile au avut loc in timpul unui control politienesc la statia Unterfoehring, a afirmat purtatorul de cuvant al politiei muncheneze, Michael Riehlein.  

Acesta nu a dat mai multe detalii, dar ziarul local Merkur a scris ca, potrivit martorilor, atacatorul a luat pistolul unei politiste si a impuscat-o. 

Radioul public bavarez a informat, citand surse din politie, ca probabil nu este un atac terorist.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

7287 vizualizari

  • +14 (24 voturi)    
    Nu este un atac terorist (Marţi, 13 iunie 2017, 12:11)

    mitg [utilizator]

    Este un "incident".
    • 0 (0 voturi)    
      dovada ca ai un IQ subunitar (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 12:38)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      "Arab refugiat" din Colorado, USA.

      thelocal.de/20170615/munich-shooter-was-american-on-holiday-in-europe-report
  • +10 (22 voturi)    
    Probabil nu e atac terorist (Marţi, 13 iunie 2017, 12:22)

    Printesa Leia Volguta Vaselinescu [utilizator]

    Nu, este milostenie si un act de smerenie.
  • +7 (17 voturi)    
    hai cu pariurile (Marţi, 13 iunie 2017, 13:12)

    Point [utilizator]

    numele lui e hans,cetatean german.
    semnalmente
    inaltime 1.80
    greutate:~ 60 kg
    par:blond
    ochi:albastri
    fata:ovala

    care pui doua beri?
    • 0 (0 voturi)    
      erai pe-aproape (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 12:39)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui Point

      American nascut in Bavaria. Hai noroc, iti trimit nota.

      thelocal.de/20170615/munich-shooter-was-american-on-holiday-in-europe-report
  • +8 (18 voturi)    
    Bai da cum se face (Marţi, 13 iunie 2017, 13:13)

    Zummm [utilizator]

    Toti sunt *caucazieni* cu probleme psihice
    • 0 (0 voturi)    
      e o conspiratie (Miercuri, 14 iunie 2017, 0:25)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Zummm

      Bilderbergii, masonii si evreii vrea te minciuneasca.
  • +6 (16 voturi)    
    Bine ca nu-i atentat!!! (Marţi, 13 iunie 2017, 13:59)

    Crioan [utilizator]

    1. "noteaza Guardian”

    Oare de ce pt stirile din GERMANIA se apeleaza la un sit englezesc, dintr-o tara care nici macar nu mai este membra UE?!?!

    2. “"Este vorba de un barbat care a actionat singur din motive personale nu exista motivatie politica sau religioasa ... atacatorul a folosit arma unui politist si a incercat sa impinga un agent sub rotile unui tren care intra in gara “

    Slava Domnului, m-am linistit!
    Chiar daca atacatorul ma impusca cu arma furata, sau ma impinge sub tren, stiu ca NU este din motive politice sau religioase, ci doar personale!
    |Este muuult mai bine!
    • +4 (14 voturi)    
      de ce? (Marţi, 13 iunie 2017, 14:20)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui Crioan

      pai merkeloglu a predat tara la cheie politicului corect
      crezi ca e prima data cand nu sunt prezentate corect faptele?presa,politia,autoritatile au botnita si zgarda cu socuri pusa.asta e viitoarea UE
      cateva fapte despre asta:

      https://www.youtube.com/watch?v=G8pPbrbJJQs
      • +6 (12 voturi)    
        Faceam misto! (Marţi, 13 iunie 2017, 16:52)

        Crioan [utilizator] i-a raspuns lui Point

        Desigur, nu este de loc de ris.
        Dar mi se pare RIDICOL preocupare autoritatilor de a musamaliza sau macar minimiza atentatele terorisite, de parca situatia in care mii si mii de "persoane cu probleme psihice, fara motive religioase" ucid oameni ar fi una acceptabila!
  • +3 (9 voturi)    
    Daca era un Hans ar fi zis din prima (Marţi, 13 iunie 2017, 17:10)

    Razvan_M [utilizator]

    La fel au zis cand a fost vorba de un violator roman. Oare de ce spun "barbat"? Mi se pare ca este discriminare de gen. Poate era un transgender :))
  • 0 (2 voturi)    
    hehehe (Miercuri, 14 iunie 2017, 0:11)

    john70 [utilizator]

    Nu va faceti griji, nu e un atac terorist, e doar comportamentul obisnuit al unui musulman: violenta fara motiv.