Adam Schiff: Marturia lui Comey, dovada a interventiei lui Trump in ancheta privind presupusul amestec al Rusiei

de Rares Musatoiu     HotNews.ro
Joi, 8 iunie 2017, 23:37 Actualitate | Internaţional

Adam Schiff
Foto: Wikipedia
Democratul Adam Schiff, membru in Comisia pentru Serviciile de Informatii, a declarat joi ca marturia fostului director FBI, James Comey, constituie proba pentru faptul ca presedintele Donald Trump a intentionat sa interfereze si posibil sa obstructioneze ancheta cu privire la posibilul amestec al Rusiei in alegerile prezidentiale, noteaza Reuters.

"Consider ca aceasta marturie constituie o proba a intentiei de a interfera si, posibil, de a obstructiona, cel putin o parte a investigatiei cu privire la Rusia, daca nu chiar mai mult", a declarat Schiff dupa ce Comey a depus marturie in fata Comisiei pentru Serviciile de Informatii din Senat.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

1655 vizualizari

  • +5 (15 voturi)    
    Pe Trump il intereseaza doar banii (Vineri, 9 iunie 2017, 0:16)

    BobMuller [utilizator]

    Dati-va seama odata politrucilor!
  • -2 (22 voturi)    
    Au si (Vineri, 9 iunie 2017, 0:17)

    rutger [utilizator]

    'ricanii nicolicii lor, nu-i asa ?!? Mai ales cand esti in opozitie ! Comey a incercat sa suga la 2 tzatze si s-a ales cu indigestie convulsiva si expectoranta !!
  • -6 (10 voturi)    
    Foarte interesant (Vineri, 9 iunie 2017, 0:52)

    MarianaEne1 [anonim]

    Moda denuntatorilor trece oceanul... unii totusi inteleg ca dovada unei acuzatii nu poate fi acuzatia insasi...
  • -4 (10 voturi)    
    Pe scurt (Vineri, 9 iunie 2017, 3:21)

    Amerlocu [utilizator]

    Comey a declarat sub jurământ 3 lucruri importante:

    1. Că președintele nu i-a cerut să oprească nici o investigație vis a vis de alegerile din 2016,
    2. Că nu există nici o dovadă și nici un indiciu că vreo forță externă (inclusiv Rusia) ar fi furat fie și un vot.
    3. Că fosta secretară a justiției din mandatul lui Obama, Loretta Lych a făcut eforturi semnificative pentru blocarea anchetei privind serverul de mail ilegal al lui Hillary Clinton.
    • -6 (6 voturi)    
      n-auzi (Vineri, 9 iunie 2017, 11:22)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      bre ce zice pif asta...stii mata mai bine...

      aaaanyway,comey inca nu a turnat tot.nu-i bai,mai are timp.oricum asta e material de lucrat ani de zile
      1.comey risca ani grei
      2.lych e pe teava
      3.nu va mai ganditi la aia grasii,nici chiar asa...
      desi nu-i exclus
    • +2 (2 voturi)    
      Si marmota invelea... (Vineri, 9 iunie 2017, 14:15)

      speedy1 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      The Trump administration lied to smear the reputation of Comey and the FBI following his dismissal

      He believes that Trump directed him to shut down the FBI’s investigation of former national security adviser Michael Flynn

      Comey also offered a stark view of the underlying issue – “massive” Russian interference in the US election. “There should be no fuzz on this whatsoever. The Russians interfered in our election during the 2016 cycle. They did it with purpose. They did it with sophistication. They did it with overwhelming technical efforts.”
  • -5 (9 voturi)    
    asa (Vineri, 9 iunie 2017, 11:00)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    crede camaradul schiff. Dar camarazii feinstein, scumer si restul ce parere au? Nu ca ar interesa pe cineva in afara legiunilor de libtarzi incapabili de gindire proprie.