Fostul solist al trupei Soundgarden, Chris Cornell, s-a sinucis prin spanzurare - raport autopsie

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 19 mai 2017, 7:43 Actualitate | Internaţional

Chris Cornell
Foto: Captura YouTube
Solistul trupei Soudnagarden, Chris Cornell, s-a sinucis prin spanzurare a anuntat medicii legisti americani, potrivit Guardian

Cornell, 52 de ani, a fost gasit mort miercuri noapte in baia camerei sale de hotel din Detroit dupa ce tinuse un concert cu formatia sa in oras.  

Potrivit raportului preliminar de autopsie, moartea lui Cornell a fost catalogata drept sinucidere prin spanzurare, a transmis biroul de medicina legala din districtul Wayne.

Ultima melodie pe care el a cantat-o a fost "In my time of dying", cu cateva ore inainte de decesul sau. 

Primele versuri din melodie, arata televiziunea americana de stiri, sunt:

"In my time of dying, I want nobody to mourn
All I want for you to do is take my body home".

Solistul si chitaristul american a fost unul dintre fondatorii miscarii grunge in Seattle, in anii '90, cand a infiintat Soundgarden. Cu aceasta formatie a lansat melodii precum Black Hole Sun si Spoonman. 

Dupa ce a plecat din Soundgarden, a infiintat supergrupul Audioslave, alaturi de Tom Morello, Tim Commerford si Brad Wilk, in 2001. 


Citeste mai multe despre   






















10329 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    articol scris pe picioare (Vineri, 19 mai 2017, 9:45)

    adrian_rolland [utilizator]

    Ultima piesa cintata a fost "Slaves and Bulldozers"...dar e greu sa dai o cautare pe setlist.fm,

    btw. cintase si "The Day i tried to live" - ce de asta e setlistul de turneu - o fi fost o premonitie ???

    Si "Jesus Christ Pose"... ai draq satanisti...
  • -5 (11 voturi)    
    What about the soul? (Vineri, 19 mai 2017, 10:05)

    BEDE [utilizator]

    Suna un pic cam tembel cu: "All I want for you to do is take my body home". Ce sa faci cu un trup care putrezeste? Poate doar sa-l mumifici. Su atunci?
    Dar sufletul? Sau, poate ziceti ca asaceva nici nu exista. Chiar nu exista? Este chiar asa de sigur ca omul nu are o existenta eterna? Daca omul are o existenta eterna, atunci este cert ca omul acesta va fi chinuit etern.
  • +2 (2 voturi)    
    RIP Chris Cornell (Vineri, 19 mai 2017, 10:07)

    SimóEndre [anonim]

    O veste foarte trista. A fost un solist si o formatie care a format generatii.
  • +1 (3 voturi)    
    Dumnezeu să îl ierte (Vineri, 19 mai 2017, 11:22)

    beee [utilizator]

    Chris Cornell era ortodox din 2004, își pusese viața în ordine cu alcolul și familia, avea doi copii adolescenți. Nu cred că a fost sinucidere iar raportul se referă la cauza morții, ce a survenit prin ștrangulare.
  • 0 (6 voturi)    
    mda (Vineri, 19 mai 2017, 14:08)

    SoulSearcher [utilizator]

    asta se intampla cand schimbi drogurile...

    te crezi nemuritor :-)

    rip oricum, mi-a placut melodia cu pharell "that b*tch ain`t a part of me"
    • 0 (2 voturi)    
      Mnu (Vineri, 19 mai 2017, 17:43)

      AurelianBazna [anonim] i-a raspuns lui SoulSearcher

      Asta se intampla cand esti un retardat bun de nimic. Lasi mesaje cretine pe internet.
      • +1 (1 vot)    
        mda (Luni, 22 mai 2017, 9:16)

        SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui AurelianBazna

        Asta se intampla cand esti un retardat bun de nimic. Lasi reply-uri cretine pe internet.