​​VIDEO Vladimir Putin canta la pian, in asteptarea intrevederii cu omologul sau chinez

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 14 mai 2017, 22:43 Actualitate | Internaţional

Putin isi etaleaza talentul la pian
Foto: Captura YouTube
Presedintele rus Vladimir Putin, aflat duminica la Beijing, a cantat cateva acorduri la pian in timp ce il astepta pe omologul sau chinez Xi Jinping, pentru discutii bilaterale, relateaza Reuters.

Vladimir Putin a participat anterior in cursul zilei la un summit economic desfasurat in China si dedicat noului Drum al Matasii. El a sosit apoi la resedinta de stat Diaoyutai, pentru discutii cu presedintele chinez si alti lideri.

In timp ce astepta sa inceapa intrevederea sa cu Xi Jinping, Vladimir Putin a cantat cateva note la pian. Potrivit agentiei de presa Tass si televiziunii de stat ruse, Putin a interpretat fragmente ale unor cantece din epoca sovietica despre Moscova si Sankt Petersburg.

Fostul agent KGB in varsta de 64 de ani si-a etalat si in trecut abilitatile la pian, desi si-a cultivat in general o imagine de macho, ce a inclus instantanee cu el calare pe cal in Siberia, pilotand avioane de lupta sau coborand cu submarinul pe fundul lacului Baikal si in Marea Neagra, noteaza Reuters.



Citeste mai multe despre   






















5085 vizualizari

  • +22 (26 voturi)    
    Un sensibil !! (Duminică, 14 mai 2017, 22:46)

    dexpropriat [utilizator]

    Dar sa vedeti cu cat rafinament modifica granite!
    • -11 (13 voturi)    
      krymchaks (Luni, 15 mai 2017, 0:16)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Mai exact granitele cui a modificat?
      • +6 (8 voturi)    
        in ce pestera ai trait pana acuma?! (Luni, 15 mai 2017, 0:56)

        Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        nu te-ai uitat la stiri in ultimul an, nu?
      • +4 (6 voturi)    
        Esti confuz asa-i? (Luni, 15 mai 2017, 1:11)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Granitele ursului sau ale altor state??? Raspunsul corect e AMBELE.
  • +8 (12 voturi)    
    Super Mario ..... (Duminică, 14 mai 2017, 22:54)

    cartofil [utilizator]

    A repetat experimentul cercetatorilor englezi care au pus niste maimutoi sa picteze si sa cante la pian ???
  • +14 (16 voturi)    
    Super-Putin (Duminică, 14 mai 2017, 23:04)

    tiberius_p [utilizator]

    Canta la pian, descopera leacul impotriva cancerului, deturneaza un asteroid fix intainte de impactul cu pamantul, ajuta o batranica sa treaca strada si salveaza un copil de la inec...si toate astea in pauza de masa...ce om, ce caracter...
  • +8 (12 voturi)    
    mda, (Duminică, 14 mai 2017, 23:14)

    Bittick [utilizator]

    cam dezacordat pianul; ca si pianistul dealtfel...
  • -16 (22 voturi)    
    Un lider talentat (Duminică, 14 mai 2017, 23:15)

    Nyk1 [utilizator]

    Nu doar în politică.
    • +7 (11 voturi)    
      Balet (Duminică, 14 mai 2017, 23:31)

      Porcurorul [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Abia astept sa il vad pe post de lebada mica.
      • +1 (3 voturi)    
        lebada (Luni, 15 mai 2017, 1:19)

        ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul

        vieneza, cu condimente :)...
  • +5 (7 voturi)    
    Kakaia romantism, (Luni, 15 mai 2017, 1:00)

    rutger [utilizator]

    mai nesimtzitorilor ! A luat lectii de la scheletul raposatului Rubinstein, asta fiin'ca a uitat versurile !! A mai facut p'orma o uchigara cu coada pianului si s-a scos la devushtele d'acas' !

    PS 1. De unde au furat chinejii pianu' ??

    PS 2. Russia Today a primit ordin de zi pe unitate sa-l filmeze pe shefu' cand l-apuca amokul muzical ??

    Rog raspuns cu seriozitate de la mazete !!
  • +5 (7 voturi)    
    chuck norris (Luni, 15 mai 2017, 1:20)

    ras-putin [utilizator]

    is obsolete
  • +1 (1 vot)    
    Ce vrajeala de manelist cu staif:)))) (Luni, 15 mai 2017, 11:39)

    jackalphonse [utilizator]

    Cand o sa fie executat din cauza propriilor lui politici rusii vor canta la acordeon.