Donald Trump, mesaj pentru Kim Jong Un: Sa se tina bine

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 17 aprilie 2017, 20:02 Actualitate | Internaţional

Donald Trump
Foto: Agerpres/AP
Presedintele american Donald Trump i-a transmis luni omologului sau nord-coreean, Kim Jong Un, "sa se tina bine", intr-un moment in care Statele Unite si-au inasprit tonul fata de testele cu rachete balistice efectuate de Phenian, relateaza AFP.

"Aveti un mesaj pentru Kim Jong-Un?", a fost intrebat Trump de un jurnalist, pe peluza Casei Albe. "Sa se tina bine", a raspuns Donald Trump.

Vicepresedintele american Mike Pence a declarat la randul sau, luni, in timpul unei vizite in zona demilitarizata dintre cele doua Corei, ca nu exclude "nicio optiune" in problema nord-coreeana.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

21110 vizualizari

  • +14 (40 voturi)    
    am si eu un mesaj pentru HN (Luni, 17 aprilie 2017, 20:25)

    AliKimiku [utilizator]

    si anume:
    Cand ilustrati un articol in care seful statului american il ameninta pe un dobitoc care are arma nucleara incercati totusi sa gasiti o imagine cu acel presedinte intr-o postura mai serioasa. Sunt sigur ca Agerpres/AP au si alte poze ale lui Trump.
    • -10 (22 voturi)    
      Amandoi sunt dobitoci (Luni, 17 aprilie 2017, 22:25)

      Lucian Ilea [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      dar nu sunt hoti si cretini si tampiti si idioti si curve si criminal si nebuni ca si romanii
      care mi-au furtat 3 mil dolari si 12 mil si 15 mil si 10 mil si inca 10 mil si 40 de mil si 14 mikl si 13 si 11 mil
      cand ma gandesc cat am fost de fraier ca sa lucrez pt acesti mafioti jegosi din fruntea acestui stat timp de 7789 de zile imi vine sa-mi dau palme
    • +9 (25 voturi)    
      Pretentii (Luni, 17 aprilie 2017, 22:33)

      RaduMiron [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      Nici supercomputer-ul Watson nu are vreme sa gaseasca o poza in care Trump e prezentabil.
  • +3 (27 voturi)    
    Donald. (Luni, 17 aprilie 2017, 20:45)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    A inebunit planeta! Sa vedem ce va urma, dar bine nu-i!
  • +52 (62 voturi)    
    Traducerea? (Luni, 17 aprilie 2017, 20:55)

    e-Miron [utilizator]

    Redacţia.... Trump a spus "to behave", or asta nu poate înseamna nicicum "să se ţină bine". I-a transmis doar să aibă grijă cum se poartă... Nu de alta, dar dezinformaţi.
    • +25 (31 voturi)    
      Subscriu. "Gotta behave" a fost formularea (Luni, 17 aprilie 2017, 22:54)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui e-Miron

      ”Să se comporte cum trebuie” sau ”să aibă grijă cum se comportă”, cam ăsta ar fi sensul expresiei folosite de Trump.
    • -4 (10 voturi)    
      hn sa dezinformeze? (Marţi, 18 aprilie 2017, 8:18)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui e-Miron

      NICIODATA! :D
  • +14 (18 voturi)    
    Guzganu Rozaliu (Luni, 17 aprilie 2017, 21:10)

    Melinte [utilizator]

    Guzganu Rozaliu e bun sa le dea cate o lectie tuturor celor care se joaca cu arme nucleare !
    Stima si respect :)
  • +16 (28 voturi)    
    xxxx (Luni, 17 aprilie 2017, 21:24)

    XXXXL [anonim]

    nu i-ar strica totusi lu' neica coreeanu' niste pumni in cap... asa ... preventiv ... prietenesti...da' nu de la americani....
    • +10 (10 voturi)    
      chinezi (Marţi, 18 aprilie 2017, 9:31)

      dottore-plagiatore [utilizator] i-a raspuns lui XXXXL

      Nu, de la americani ci de la prietenii chinezi.
      • 0 (0 voturi)    
        aparent chiar si chinezii ... (Marţi, 18 aprilie 2017, 17:26)

        silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui dottore-plagiatore

        ... au dificultati in a se face intelesi de micutul Un (apropos, prenumele asta UN o fi venind de la United Nations ?? - ca inseamna ca au avut umor parintii-dictatori ai natiunii)

        dar sa vedem cum vor evolua lucrurile, pt ca nu e bine sa te joci cu chinezii - sunt f seriosi si au o memorie f.f. lunga

        patologicul Un pare sa aiba o capacitate de procesare a realitatii f limitata si poate prietenii si trditionalii sustinatori ai NK vor decide ca o lovitura de stat este cea mai buna solutie ...
  • -7 (9 voturi)    
    Se contureaza tot mai clar WWIII. (Marţi, 18 aprilie 2017, 10:27)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Rusia asigura o parte din hidrocarburi. China se apara de influenta SUA in Extremul Orient, SUA preseaza Venezuela, Rusia preseaza Lituania si Romania.