NATO: Regimul sirian poarta intreaga responsabilitate pentru atacul SUA

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 7 aprilie 2017, 13:23 Actualitate | Internaţional

Presedintele Sirian Bashar al Assad "poarta intreaga responsabilitate" pentru atacul aerian al SUA impotriva unei baze militare siriene, a declarat secretarul general NATO, Jens Stoltenberg, citat de Reuters.

"Orice utilizare a armelor chimice este inacceptabila si nu poate ramane fara raspuns; cei responsabili trebuie trasi la raspundere", a spus Stoltenberg intr-un comunicat de presa. Stoltenberg a fost informat de seful pentagonului despre atacul din noaptea de joi spre vineri.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

1995 vizualizari

  • -6 (8 voturi)    
    Da, dar cine a utilizat... (Vineri, 7 aprilie 2017, 13:58)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    aceste arme chimice? Ca sa ataci un stat suveran fara motiv doar ca tie ti se pare ca acesta a folosit arme chimice, este o agresiune pedepsita de forurile internationale! Este strigator la cer cum SUA si aliatii lor, unilateral si fara o rezolutie ONU sau internationala, au atacat josnic o tara care se lupta de cativa ani cu mercenarii islamisti aflati in solda unor state fasciste precum arabia saudita, turcia, qatar, UAE, kuweit,etc...este un act de lasitate ce friseaza absurdul!...
    • -3 (5 voturi)    
      Deloc (Vineri, 7 aprilie 2017, 16:46)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

      Trup a afirmat de mai multe ori că nu are de gand să implice trupe terestre americane pe teren. Bashar și/ sau rușii au vrut să vadă cât de departe pot merge. Acum au aflat ca dacă trec linie roșie o iau peste bot.

      Atacul nu avea nici un alt sens decât verificarea limitelor. Sub Obama, intr-o situație similară au aflat că au mână liberă. Acum au primit un mesaj clar si rapid.

      Gargara cu stai sa vedem cine e vinovat e apă de ploaie in spatele careia se ascund propaganda rusă si lașitatea administrațiilor progresiste.
      • +3 (7 voturi)    
        Cine uita istoria... (Vineri, 7 aprilie 2017, 18:59)

        speedy1 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

        Sub Obama au aflat ca au mana libera ? Asta e din manualul de istorie alternativa ? Obama era cat pe ce sa invadeze Siria si Trump era in genunchi implorandu-l sa nu faca asta. Invazia a fost oprita pentru ca s-a ajuns la un acord pentru distrugerea arsenalului chimic al Siriei. Se vede treaba ca Assad a mintit si acum isi ucide din nou cetatenii cu arme chimice.

        Trump, cand Obama se pregatea sa atace Siria:

        "President Obama, do not attack Syria. There is no upside and tremendous downside. Save your "powder" for another (and more important) day!" https://twitter.com/realDonaldTrump/status/376334423069032448
    • +3 (5 voturi)    
      Aoleu ! (Vineri, 7 aprilie 2017, 19:06)

      speedy1 [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

      Sa inteleg acum ca Trump s-a dat cu presa globalista mincinoasa, cu elitele si cu teroristii ? Ha..ha..ha...cand fanatismul islamofobilor e mai puternic decat amorul pentru politicieni populisti :)
      Desi pana acum a aberat, eu cred ca acum Trump a avut perfecta dreptate. Pana acum s-a razboit pe Twitter cu actorii si ziaristii, insa asta este primul sau gest de om politic. #MAGA
  • +4 (6 voturi)    
    Bashar ucide sirieni (Vineri, 7 aprilie 2017, 15:06)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    pentru ca poate. Rusia il ajuta pentru ca poate si sustine migrarea refugiatilor din Siria in lume si in principal Europa (proiectul eurasia?). SUA distruge baza pentru ca poate. Noi uram Rusia pentru ca putem si nicio minciuna nu va va ajuta ca sa schimbati asta.

    Te oftici?
  • -7 (7 voturi)    
    Da (Vineri, 7 aprilie 2017, 15:28)

    xolv [utilizator]

    tot Al-Assad a exportat pacea si bunastarea si in Afghanistan, Irak, Libia, Yemen si alte exemple democratice.
    • +6 (6 voturi)    
      Ai uitat sa spui de (Vineri, 7 aprilie 2017, 15:49)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Turcia, Ucraina, Transnistria, Georgia, Armenia, Belarus si daca te mai intorci putin in timp ai sa descoperi tot estul Europei si mare parte din Asia.

      Multumesc ca mi-ai dat sansa ca sa amintesc aceste fapte!
  • -4 (4 voturi)    
    ‘FALSE FLAG’ [VIDEO] (Vineri, 7 aprilie 2017, 20:44)

    utug [utilizator]

    — Ron Paul Says Syrian Chemical Attack ‘Makes No Sense’

    Ron Paul claimed on Wednesday’s broadcast of “The Liberty Report” that all signs point toward Tuesday’s chemical attack in Syria being a false flag operation.

    “Before this episode of possible gas exposure and who did what, things were going along reasonably well for the conditions,” the former Texas congressman stated. “Trump said let the Syrians decide who should run their country, and peace talks were making out, and Al Qaeda and ISIS were on the run.”

    “It looks like, maybe, somebody didn’t like that so there had to be an episode, and the blame now is we can’t let that happen because it looks like it might benefit Assad.”

    http://dailycaller.com/2017/04/05/it-makes-no-sense-ron-paul-thinks-syrian-chemical-attack-was-a-false-flag-video/

    https://www.youtube.com/watch?v=LULzvg1gA5U