Rusia a suspendat acordul cu Statele Unite privind prevenirea incidentelor intre avioanele celor doua tari in operatiunile din Siria

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 7 aprilie 2017, 11:12 Actualitate | Internaţional

Rusia a anuntat vineri suspendarea acordului cu Washingtonul care viza prevenirea incidentelor intre avioanele celor doua tari in Siria, dupa atacatul cu rachete lansat vineri dimineata de Statele Unite impotriva unei baze militare aeriene siriene din provincia Homs, anunta AFP.

"Partea rusa suspenda memorandumul cu Statele Unite privind prevenirea incidentelor si a securitatii zborurilor in timpul operatiunilor din Siria", a anuntat Maria Zakharova, purtatorul de cuvant al Ministerului de Externe de la Moscova, intr-un comunicat.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation: Ce trebuie sa faci pentru a beneficia de cei 200.000 lei disponibili prin programul StartUp Nation si pentru a-ti dezvolta afacerea

Ai primit un acord de acceptare in programul StartUp Nation. Care sunt urmatorii pasi? Cu ce costuri te vei confrunta pentru a te putea folosi de acesti bani? Mai intai trebuie sa pui in practica ideea de business castigatoare, iar apoi sa iti cresti afacerea. Pentru asta ai nevoie, in primul rand, de clienti noi, strategii adaptate la nevoile pietei si de un ochi atintit permanent asupra propriei afaceri si asupra pozitionarii tale in cadrul unei oferte adesea variate.

7847 vizualizari

  • +9 (15 voturi)    
    Asta nu-i bine! (Vineri, 7 aprilie 2017, 11:35)

    Martinezu [utilizator]

    Mai ales in acest context cand la conducerea celor doua puteri se afla nebuni cu acte in regula.
    Noroc ca la americani mai au un cuvant de spus si institutiile tarii nu-l lasa pe clovn sa se manifeste in ibertate deplina. La rusi din pacate nu exista institutii.
    • +1 (3 voturi)    
      sa speram ca nu escaladeaza agitatia (Vineri, 7 aprilie 2017, 12:08)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      :-((
  • -11 (17 voturi)    
    realitatea (Vineri, 7 aprilie 2017, 12:11)

    JalabertLaur [anonim]

    USA & ISIS lucreaza impreuna ca de obicei. presa romaneasca omite intentionat consecinta imediata a atacului american ofensiva isis asupra Homs. coincidenta? nu prea cred!
    • +4 (8 voturi)    
      Consecinta? (Vineri, 7 aprilie 2017, 12:31)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui JalabertLaur

      Cred ca nu esti prea familiarizat cu limba Romana. Poate fi o coordonare, coincidenta, profita de situatie sau altceva dar consecinta e cu totul altceva (adica din motivul atacului bazei militare Siriene au atacat si cei din Isis ?). Trolli anti-occidentali ar trebui sa invete mai bine limba Romana pentru a fi macar cititi.
      • -11 (11 voturi)    
        gluma proasta! (Vineri, 7 aprilie 2017, 13:08)

        JalabertLaur [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_100

        consecinta distrugerii bazei militare siriene. nu te duce prea mult capul. fara atacul american ma indoiesc ca isis se aventurau azi la homs. se umfla orzul in tine de prost care pune botul la propaganda.
        • +5 (7 voturi)    
          Cauta o oglinda (Vineri, 7 aprilie 2017, 14:35)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui JalabertLaur

          sa vezi imbecilul care pe langa ca nu are proprietatea termenilor, nu poate articula un argument logic mai si scuipa cu veninul propagandei rusnace de doi bani, pe toti care doresc un dialog bazat pe logica si argumente/probe/dovezi. Laurica nene e grea viata ta cu un singur neuron si ala "inmuiat" de propaganda mujicilor.
    • +4 (6 voturi)    
      realitatea (Vineri, 7 aprilie 2017, 13:48)

      hamurabi [utilizator] i-a raspuns lui JalabertLaur

      O corectie : USA & ISIS $ SOROS
      • -4 (6 voturi)    
        Mai corect spus... (Vineri, 7 aprilie 2017, 15:05)

        press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui hamurabi

        USA + ISIS + Soros = LOVE
  • -1 (9 voturi)    
    mai sa fie (Vineri, 7 aprilie 2017, 12:12)

    Point [utilizator]

    asta sa fie raspunsul lui putinel,dupa aruncarea tomahawkului?fara discutii si unilateral?asta inseamna ca poate dobora,oricand,un avion american/nato si sa zica ca-i un accident sau ca nu a tras el,ca in ukraina.
    • +2 (10 voturi)    
      Mai sa fie (Vineri, 7 aprilie 2017, 12:18)

      LucaMarius [anonim] i-a raspuns lui Point

      Dar de unde stii tu toate aste?
  • +1 (1 vot)    
    Se suspenda - se reia... asa e in diplomatie (Vineri, 7 aprilie 2017, 14:03)

    radu_cel_frumos [utilizator]

    Sirienii care se uita cu speranta la Rusia (sunt si din astia) asteapta un astfel de gest. E o chestie diplomatica corecta.