Politia britanica afirma ca nu exista nicio dovada privind legaturi intre autorul atentatului din Londra si grupari islamiste

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 27 martie 2017, 20:25 Actualitate | Internaţional

Politia londoneza "nu a gasit nicio asociere" a autorului atentatului de la Londra cu gruparile Stat Islamic sau al-Qaeda si nicio dovada ca s-ar fi radicalizat in inchisoare, potrivit unui comunicat publicat luni si citat de AFP.

Khalid Mansoor avea, cu toate acestea, "un interes evident pentru jihad", a precizat politia.

Atentatul de miercuri s-a soldat cu 4 morti, inclusiv atacatorul, si peste 50 de raniti si a fost revendicat de Stat Islamic.























694 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    Nu (Luni, 27 martie 2017, 20:37)

    grongobar [utilizator]

    Nici vorba ,era un crestin depresiv ... :((((
  • 0 (4 voturi)    
    Desigur... (Luni, 27 martie 2017, 22:04)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    Singura legatura era intre el si islam...
  • +1 (3 voturi)    
    Eh (Luni, 27 martie 2017, 22:22)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Ce surpriza. Si desigur PC va zice ca nu este nicidecum musulman radicalizat. Era jihadist asa ca hobby, in rest, super baiat de gasca. Merge sa iesi la bere cu el.
    • -1 (3 voturi)    
      Curiozitate (Luni, 27 martie 2017, 22:36)

      pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      CIne zice ca nu era musulman radicalizat ? De ce faci presupuneri si pui vorbe in gura altora ? Tu centrezi, tu dai cu capul. Sau esti si tu dintre cei care injura vartos la toti musulmanii pe baza faptelor a catorva dintre ei ?
      • 0 (2 voturi)    
        Hmm (Marţi, 28 martie 2017, 8:33)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

        Poate acolo unde scrie in articol ca nu s-a radicalizat in inchisoare?
      • 0 (2 voturi)    
        Hmm (Marţi, 28 martie 2017, 8:33)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

        Poate acolo unde scrie in articol ca nu s-a radicalizat in inchisoare?
        • -1 (3 voturi)    
          Gresit (Marţi, 28 martie 2017, 15:21)

          pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

          Autoritatile spun ca nu s-a radicalizat in inchisoare, nu ca nu s-a radicalizat in general. Putea foarte bine sa se radicalizeze pe internet, sunt o gramada de site-uri extremiste de unde se putea inspira.