In plina campanie electorala, Marine Le Pen face vineri o vizita la Moscova

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 23 martie 2017, 14:02 Actualitate | Internaţional

Marine Le Pen, lidera Frontului National
Foto: Agerpres
Presedinta miscarii franceze de extrema dreapta Marine Le Pen va efectua vineri o vizita la Moscova, scriu, citand un deputat rus, agentiile rusesti de presa, preluate de Reuters. Vizita are loc in plina campanie electorala si pe fondul legaturilor extrem de stranse ale politicienei de extrem dreapta cu Rusia, ale carei mesaje anti-europene le propaga.

Leonid Slutsky, seful comisiei pentru afaceri interne din Duma de stat, a declarat ca a invitat-o pe Le Pen la Moscova, unde va avea o serie de intalniri cu parlamentari rusi.

Anul trecut, Le Pen, care este cotata pe locul intai in primul tur al alegerilor prezidentiale din Franta, declara ca ea, alaturi de presedintele american Donald Trump si de liderul rus Vladimir Putin "ar fi buni pentru pacea in lume".

Le Pen este o sustinatoare deschisa a Moscovei, afirmand ca Occidentalii au provocat criza ucraineana prin faptul ca au amenintat interesele rusesti.

Partidul condus de ea a luat un credit de 9 milioane de euro de la o filiala a unei banci rusesti in 2014. Liderii FN efectueaza frecvent vizite la Moscova.























1788 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    marina a lu pen cere refinantare ? (Joi, 23 martie 2017, 14:06)

    un domn [utilizator]

    de la Cracanat...
  • +6 (8 voturi)    
    :))) (Joi, 23 martie 2017, 14:16)

    bancheru83 [utilizator]

    asta e ca vizita lu'geoana la vintu!
  • +11 (13 voturi)    
    O rusofila nebuna (Joi, 23 martie 2017, 14:20)

    mitg [utilizator]

    Sa speram ca francezii sunt destul de educati si cu scaun la cap si evita pericolul.
  • +4 (6 voturi)    
    Are nevoie (Joi, 23 martie 2017, 14:21)

    tiberius_p [utilizator]

    ...de noi instructiuni de la seful cel mare.
  • +5 (7 voturi)    
    Alta desteapta. Macar este pe fata. (Joi, 23 martie 2017, 14:32)

    jackalphonse [utilizator]

    Apreciez sinceritatea...
    • +3 (5 voturi)    
      dovleacul ei e bun de haloween (Joi, 23 martie 2017, 14:48)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      lumanarile le pui tu ? noi , suntem cu "minecraft" decoratiile...
  • +4 (6 voturi)    
    Le creionas (Joi, 23 martie 2017, 14:46)

    Bogdan_100 [utilizator]

    e disperata si implora sprijin cibernetic pentru fraudarea alegerilor
  • +2 (4 voturi)    
    Pt briefing (Joi, 23 martie 2017, 16:31)

    Victor Ciormanca [utilizator]

    Sau pt debriefing?
  • +1 (1 vot)    
    ISLAM (Joi, 23 martie 2017, 22:36)

    dincannes [utilizator]

    La prezidentiale, francezii au de ales intre Islam mult si Islam mai putin, mai incolo (ca de scapat, nu scapa Europa de el).
    Toate celelalte optiuni sunt mult mai putin importante pentru Franta.
    Cineva imi spunea ca asa s-a instalat Hitler si ca el nu poate vota cu Marine LE PEN. Dar ISLAMUL ce este?
    Va rog francezi, nu ratati ocazia!