Reactia populistului olandez Geert Wilders dupa ce a pierut alegerile: "Nu am castigat cat speram, dar fac parte dintre castigatori"

de RH     HotNews.ro
Joi, 16 martie 2017, 9:42 Actualitate | Internaţional

Geert Wilders
Foto: Agerpres/EPA
Geert Wilders, liderul populist al partidului olandez de extrema dreapta PVV, si-a recunoscut infrangerea in alegerile de miercuri, in care a ocupat locul doi, in urma partidului condus de premierul Mark Rutte.

"Nu am castigat cele 30 de posturi de parlamentari pe care le speram. Dar fac parte dintre castigatori", a declarat Wilders, potrivit site-ului belgian 7sur7.

Rezultatele partiale dupa numararea a peste 95% din voturi arata ca partidul lui Rutte are 33 de parlamentari, Wilders - 20, alte doua partide avand cate 19 locuri in parlamentul cu 150 de membri.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

4513 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    luati exemplu. (Joi, 16 martie 2017, 10:01)

    bancheru83 [utilizator]

    peste 80% participare la vot.tara cu doar 150 locuri in parlament.pe cind si la noi asa?
    • +2 (2 voturi)    
      Cand vom atinge procentul asta, (Joi, 16 martie 2017, 12:33)

      gayon [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      abia atunci vom intra pe drumul normalitatii. Dar ca sa te apropii de procentul asta, mai e mult de munca la partea educationala. Si aici din pacate... ,, semne slabe anul are".
    • 0 (0 voturi)    
      Trebuie schimbata legea electorala! (Joi, 16 martie 2017, 13:12)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      Actual avem alegeri parlamentare organizate ca alegeri locale.
      In Olanda si Germania se voteaza parlamentul indiferent unde esti in tara sau in alt colt al tarii!!!
  • +13 (23 voturi)    
    Looser (Joi, 16 martie 2017, 10:02)

    Anonym [utilizator]

    Acum 5 ani ai castigat 15 locuri
    Deci dupa 5 ani de atentate teroriste, val de imigranti, Brexit, Trump, MH17 doborat in Ukraina...ce reusesti este sa cresti de la 15 la 20 de locuri?!?!
    I would call that a LOOSER
    • -10 (16 voturi)    
      Hmm... (Joi, 16 martie 2017, 10:47)

      ddd13 [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Looser se numeste poporul care "dupa 5 ani de atentate teroriste, val de imigranti, Brexit, Trump, MH17 doborat in Ukraina..." etc, continua sa voteze pe cei care-i protejeaza pe teroristi.
    • +8 (10 voturi)    
      Oare? (Joi, 16 martie 2017, 11:12)

      Acestnicknameestedejainregistrat [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      "... partidul lui Rutte are 33 de parlamentari, Wilders - 20, alte doua partide avand cate 19 locuri" Este printre jucatori, cu nimic mai prejos decat celelalte partide.

      Daca asta ar fi looser, cum am numi pnl-ul cu 17% fata de psd cu 45%?
    • -8 (16 voturi)    
      gresit (Joi, 16 martie 2017, 11:14)

      Cata79 [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      looser e boborul care dovedeste cat de eficienta e spalarea de creiere neoliberala soroista
      • +9 (9 voturi)    
        Fuck you (Joi, 16 martie 2017, 11:32)

        Anonym [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

        Cand voteaza 80% din populatie, eu zic ca e clara treaba
      • -1 (1 vot)    
        sa inteleg (Joi, 16 martie 2017, 13:17)

        cladob [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

        ca esti anti EU si doresti tari independente, manipulate de mama rusia :)

        ei uite ca nu le merge la rusnaci
  • +6 (12 voturi)    
    Egoismul extremiștilor. (Joi, 16 martie 2017, 11:02)

    asavreau [utilizator]

    Văd lumea prin prisma propriilor trăiri egoiste.Nimic despre ce este bine pentru electorat.Din păcate mulți dintre votanți nu sesizează egoismul extremiștilor.Vor victoria pentru propria mândrie!