Erdogan avertizeaza: Olanda va plati pretul pentru ca a subminat relatiile cu Turcia

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 12 martie 2017, 16:24 Actualitate | Internaţional

Recep Tayyip Erdogan
Foto: kremlin.ru
Presedintele turc Recep Tayyip Erdogan avertizeaza Olanda ca va plati pretul pentru ca a subminat relatiile dintre cele doua tari, relateaza Reuters.

"Vor plati cu siguranta pretul si vor invata ce inseamna diplomatia. Ii vom invata diplomatia internationala", a spus Erdogan intr-un discurs rostit in cadrul unei ceremonii, la Istanbul.


Citeste mai multe despre   























[P] Tu cum iti protejezi casa in cazul unui INCENDIU?

Riscurile majore precum INCENDIILE, EXPLOZIILE sau FURTUL, ori fenomenele naturale distructive precum CUTREMURELE, INUNDATIILE, ALUNECARILE sau PRABUSIRILE DE TEREN, FURTUNILE sau GRINDINA, pot afecta oricand, din pacate, siguranta casei fiecaruia dintre noi.

3633 vizualizari

  • +3 (13 voturi)    
    Erata (Duminică, 12 martie 2017, 16:30)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    "un discurs rostit in marja unei ceremonii"
    In cadrul. Marja inseamna altceva:
    https://dexonline.ro/definitie/marjă

    N.red. Multumim pentru observatie

  • +18 (20 voturi)    
    Cumva (Duminică, 12 martie 2017, 16:56)

    rutger [utilizator]

    flamanzii isi retrag investitiile din Turkabre ?? Sa vezi nota de plata la turcaletzi, in curand pe ecrane !!
    • 0 (0 voturi)    
      Imperiul Otoman se intoarce! (Luni, 13 martie 2017, 10:37)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui rutger

      Demagogia europeana a Turciei a fost demascata cu aceasta ocazie!
    • +1 (1 vot)    
      Imperiul Otoman se intoarce! (Luni, 13 martie 2017, 10:37)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui rutger

      Demagogia europeana a Turciei a fost demascata cu aceasta ocazie!
  • +17 (19 voturi)    
    da,da,da... (Duminică, 12 martie 2017, 16:59)

    bancheru83 [utilizator]

    mentalitate isis bazata pe amenintari.vor pleca toti turcii din olanda cu tot cu kebap si swaorma.si asa nu sunt in stare de nimic,nu le place munca,fac multi copii si stau pe social.
  • +13 (15 voturi)    
    Mareste (Duminică, 12 martie 2017, 17:17)

    mitg [utilizator]

    ... Sultanul tributul de platit? Sau ii face pasalac direct?
  • +23 (25 voturi)    
    Palitura crâncenă (Duminică, 12 martie 2017, 17:43)

    Amerlocu [utilizator]

    Dacă olandejii nu se potolesc o sa-i cheme Erdogan acasă pe toți ăia 400000 de mii de turci din Olanda.

    Atunci să-i văd pe olandeji pe unde mai scot cămașa... La cine mai pltesc ei atât amar de autoare socile?!?!
    • +7 (7 voturi)    
      Alegerile din Olanda (Duminică, 12 martie 2017, 19:25)

      Joseph18 [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Daca la alegerile din Olanda va castiga Partidul lui Geert Wilders va fii JALE mare pentru musulmani, caci tipul vrea sa inchida moscheile, scolile islamice si in GENERAL sa fac "Holland Great Again".
      Si atunci, sa vezi cum va plati turcul, si nu olandezul!
  • +10 (14 voturi)    
    Turbat (Duminică, 12 martie 2017, 18:37)

    Daniels22026 [utilizator]

    Erdogan nu mai are ce cauta in Europa. Si nici in NATO. Pe Erdogan nu se poate baza nimeni. E turbat pentru ca lumea civilizata l-a izolat, la fel ca pe Putin. Si nu mai e mult pana la sanctiuni economice fata de Turcia.
    • -1 (5 voturi)    
      Exact asta e problena... (Duminică, 12 martie 2017, 20:31)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Tocmai că nu e deloc izolat. Indiferent cat de tare se sparge in figuri debilă mătușă Europa le înghite. Din când în când mai piscuie biata de ea câte ceva ca și acum. Însă imediat ce s-a răstit salvaragiul la ea, tace speriată...
      • +2 (2 voturi)    
        atentie !!!! (Luni, 13 martie 2017, 17:53)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

        Prietene nu te agita prea tare ca iti cade turbanul de pe cap si salvarii in vine!!! Nu mai face bisnita prin turcia,pentru ca te sperii din nimic !!!!
  • +3 (3 voturi)    
    ca sa vezi !! (Luni, 13 martie 2017, 10:15)

    asada [utilizator]

    Criminalul asta ameninta in stanga si dreapta sub umbrela rusesca si a fratilor lui musulmani campionii ucigasi. Vor sa organizeze demonstratii de solidaritate cu criminalul in tarile in care au venit cu salvarii in vine si plini de rahat, sa castige o piine .Sant asa de prosti incat au renuntat la statutul dobandit sub conducerea luminata a lui Ataturk.