Franta/ prezidentiale: Francois Fillon ramane in cursa pentru presedintia Frantei

de Ariana Lazurca     HotNews.ro
Duminică, 5 martie 2017, 22:50 Actualitate | Internaţional

Francois Fillon
Foto: Facebook.com
Francois Fillon a declarat, duminica, ca va ramane in cursa pentru presedintia Frantei, dar a lasat usa deschisa pentru discutii cu inalti membri ai partidului, care sunt din ce in ce mai ingrijorati cu privire la candidatura sa, scrie Reuters.

"Nu vad niciun motiv pentru a face acest lucru", a declarat Fillon, intr-un interviu la France 2, intrebat daca isi va retrage candidatura.

Totusi, acesta a tinut sa precizeze ca este deschis la discutii.

"Vreau sa-mi conving prietenii ca programul meu este singurul care poate aduce o recuperare pentru tara", a mai adaugat acesta.


Citeste mai multe despre   






















1902 vizualizari

  • -5 (9 voturi)    
    hahahah (Duminică, 5 martie 2017, 23:13)

    john70 [utilizator]

    Franta a devenit o republica bananiera, unde oponentii politici sunt pusi sub acuzare in timpul campaniei electorale. Totul pentru Macron, tovarasi!
    • 0 (0 voturi)    
      Huh???? (Luni, 6 martie 2017, 6:30)

      agentia_cagebista [utilizator] i-a raspuns lui john70

      Deci nu are importanta daca a facut'o sau nu ... ce conteaza e ca candideaza ... Se aude Sebastiane? lasa inregistrarile si candideaza.
    • -1 (3 voturi)    
      In SUA a fost la fel (Luni, 6 martie 2017, 10:55)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui john70

      Ambii, HC si DT, au fost supusi presiunilor unor eventuale anchete exact in perioada electorala.
      La noi la fel. Se pare ca asta este modelul politicii de acum: unul superficial. In loc sa tai din radacina raul, incerci sa l tai in perioada electorala. Ca in Caragiale: "...pastram scrisoarea, pentru ca la nevoie, pac la razboiu...".
    • 0 (0 voturi)    
      Frustrare ? (Luni, 6 martie 2017, 14:35)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui john70

      Ca cei doi candidati ai moscovei (Le Creion - trebuie sa fim patrioti si sa traducem numele anglizate ! si Fillon - uimitor de asemenatori in coruptie si discurs) au sanse din ce in ce mai mici si alti candidati, mai putin aghezmuiti de la kremlin, au sanse reale, pe munca lor si discursul lor. Personal as saluta o victorie a lui Macron ce ar insemna o victorie a luciditatii si viitorului in constructia reala a EU.
  • +3 (7 voturi)    
    Jenibil (Duminică, 5 martie 2017, 23:33)

    mitg [utilizator]

    Un jurist tip Ponta: pretinde ca e mare jurist, scolit la cele mai fine institutii, dar habar n-avea de (sau a ignorat cu gratie) prevederile franceze care interzic astfel de practici. La fel ca in Romania, de altfel ...
  • -3 (7 voturi)    
    Asta ii ridica mingea la fileu lui Le Pen? (Duminică, 5 martie 2017, 23:58)

    Maniu [utilizator]

    ce ne facem? Nu putem lasa Franta pe mana extremistilor!
  • +2 (2 voturi)    
    Ca doar n-o sa infiintam brigazi internationale (Luni, 6 martie 2017, 1:18)

    Susufler0 [utilizator]

    ca pe vremea razboiului civil din Spania ?

    PS. Sau ...