Marine Le Pen isi pierde imunitatea de europarlamentar, in urma unui vot in PE

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 2 martie 2017, 12:52 Actualitate | Internaţional

Marine Le Pen
Foto: Agerpres/AP
Europarlamentarii au votat joi pentru ridicarea imunitatii candidatei de extreama dreapta la presedintia Frantei, Marine Le Pen, informeaza Reuters. Masura vine dupa ce Marine Le Pen a postat pe Twitter imagini grafice cu executiile comise de Statul Islamic.

Le Pen, care conduce partidul Frontul National in legislatura europeana, face subiectul unei investigatii in Franta dupa ce a postat pe Twitter in decembrie 2015 3 imagini grafice cu executii efectuate de Statul Islamic, inclusiv una cu decapitarea jurnalistului american James Foley.

Votul de joi, in sedinta plenara a PE, a confirmat decizia preliminara luata marti de comisia de afaceri legale din legislatura europeana.


Citeste mai multe despre   






















6551 vizualizari

  • -5 (27 voturi)    
    Capete au, minte ce le ai trebuie?! (Joi, 2 martie 2017, 13:54)

    Amerlocu [utilizator]

    Și uite așa zevzecii îi pavează lui Le Pen drumul spre președinția Franței... Foarte pobabil că va fi hărțuită la nesfârșit de de autoritățile franceze. Însă atâta vreme cât nu îi pot anula candidatura efectul va fi contrar. Îi vor face reclamă pe gratis și ea va putea poza în victima sisemului monstruos. Adică exact ceea ce vfrea...

    Asta e povestea campaniei electorale a lui Trump. Omul spunea că el nu are de ce să cheltuie atâția bani ca Hillary pentru smplul motiv că media vorbește despre el cât e ziua de lungă pe gratis.
    • +3 (11 voturi)    
      ))))) asa si Draqnea prim ministru se visa (Joi, 2 martie 2017, 14:01)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      asa si Marina a lu Pen va fi presedinta Infractorilor din Brutaria Franceza !
  • -2 (14 voturi)    
    ma scuzati, dar care e legatura? (Joi, 2 martie 2017, 14:10)

    bancher [utilizator]

    a pus niste imagini grafice pe o retea de socializare, dar nu ea a comis crimele, si nici nu a fost de acord cu ele? Care e motivul ridicarii imunitatii?
    • +5 (9 voturi)    
      Furtul din bani publici (Joi, 2 martie 2017, 14:42)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      Si-a platit cu banii EU angajati de la partid. Ce ridicoli sunt acesti nationalisti ce lupta din rasputeri impotriva intereselor tarilor lor !
    • +4 (4 voturi)    
      ridicarea imunitatii (Joi, 2 martie 2017, 14:48)

      neurino [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      din cate stiu eu, LePen e anchetata intr-o speta similara cu Fillon, adica a "angajat" pe bani europeni si francezi aiurea-dupa metoda Dragnea: lucrau pentru Frontul ei dar "oficial" cica pentru altii.

      Articol prost si fara informatii...este complet irelevant ce a pus LePen pe twitter.
      • +4 (6 voturi)    
        da, aceasta e o explicatie, numai ca (Joi, 2 martie 2017, 16:32)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui neurino

        din articolul de pe HN se intelege altceva:
        ,,Marine lePen... face subiectul unei investigatii in Franta dupa ce a postat pe Twitter in decembrie 2015 3 imagini grafice cu executii efectuate de Statul Islamic''.
        • -1 (1 vot)    
          aici de acord.. (Joi, 2 martie 2017, 17:20)

          neurino [utilizator] i-a raspuns lui bancher

          dar, daca articolul HN e prost nu inseamna ca trebuie sa luam si de bun tot ce scrie :).
          Oricum, citesc acum ca madame LePen se da de ceasu' mortii, conspiratii, uneltiri impotriva ei sa nu ajunga "presedinte" si alte baliverne de gen.
          :)
  • +10 (18 voturi)    
    Peste 20 de ani (Joi, 2 martie 2017, 14:10)

    Frank777 [utilizator]

    se va afla cu surprindere ca a fost agenta rusa ca si Farage .Amandoi desfasoara actiuni vadit anti nationale si anti EU cu beneficiar Rusia.
    • +1 (3 voturi)    
      poate si mai devreme...9 mai 2017 (Joi, 2 martie 2017, 14:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      kremlin ul va accepta o Noua Administratie Liberala, democratica, gen Planul Marshal..URSS este in aceasta situatie !