Siria: Rusii au bombardat din greseala aliati ai coalitiei impotriva Statului Islamic (general american)

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 1 martie 2017, 19:19 Actualitate | Internaţional

Aviatia rusa a bombardat marti, din eroare, localitati in apropiere de Al Bab, in nordul Siriei, unde se aflau grupari siriene aliate cu coalitia impotriva gruparii Stat Islamic, a anuntat miercuri seful militar al acestei coalitii, citat de AFP.

Militarii americani au avertizat rusii prin intermediul unei linii speciale de comunicatii iar rusii au "oprit atunci bombardamentul", a precizat generarlul american Stephen Townsend, intr-o videoconferinta din Bagdad.


Vom reveni cu amanunte























2426 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Din greșeală dar nu întâmplător. (Miercuri, 1 martie 2017, 19:56)

    asavreau [utilizator]

    Tot din greșeală au ajuns rușii prin Crimeea,Ucraina de est,Transnistria și acum nu mai știu pe unde să se întoarcă acasă.Cum spunea Putin,rușii nu-și cunosc unde le sunt granițele.Ca să nu ai probleme trebuie pocniți imediat ce-i vezi prin bătătură.
    • +3 (3 voturi)    
      Mda (Miercuri, 1 martie 2017, 20:24)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Ma astept sa fii inamici al lui Weird Al din Siria, BFF-ul lui Putin. M-ar surprinde contrariul...

      Deja nici nu mai poti sa ai incredere in nimic din ce zic sau fac rusii. Daca s-au oprit nu cred ca s-au oprit ca le-a zis SUA, ci ca au ramas fara munitie.
      Astia au sete de sange dupa atatia ani fara razboi. Si urangutanii inevoluati nu stiu altceva decat razboaie fara motiv si asuprire asa "just for fun".

      Si da, poate nu toti rusii sunt la fel si nu ar trebui sa generalizez. Dar daca e sa numaram exceptiile pe degete, deja ... "majoritatea castiga" dupa cum se zice
    • +4 (4 voturi)    
      e ultima zvagnire inainte de disolutia rrrusiei (Miercuri, 1 martie 2017, 21:20)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      acest imperiu "mongoloid" ce produce doar mizerie, gaze si puscoace nu va rezista prea mult...
  • +2 (2 voturi)    
    One this is for sure!!! (Miercuri, 1 martie 2017, 20:18)

    Daniel G. [utilizator]

    Trump won't take Putin's crap. Din cauza asta noi trebuie sa ne vindecam de-alde Dragne, Taricene si al lor GIO (grup infractional organizat). Se anunta vremuri grele.
  • 0 (2 voturi)    
    vom reveni cu amănunte (Miercuri, 1 martie 2017, 20:20)

    Mazeta [utilizator]

    „grupari siriene aliate cu coalitia impotriva gruparii Stat Islamic”... care-i alea? ce zic sursele HN?
    • +2 (2 voturi)    
      spaga (Joi, 2 martie 2017, 0:19)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      alea-i mazzetta

      [maz-zét-ta]
      s.f.
      Somma di denaro pagato da chi vuole corrompere qualcuno o da chi è vittima di un'estorsione
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 1 martie 2017, 21:01)

    vitan.sandu [utilizator]

    Un proverb romanesc zice ca: "porcul daca ar avea coarne, ar si musca si impunge".