VIDEO UPDATE Soferul masinii care a intrat in multime in Heidelberg ar fi un german in varsta de 35 de ani, pe numele caruia a fost emis mandat de arestare. Motivul atacului, in continuare neclar

de Dani Rockhoff     HotNews.ro
Duminică, 26 februarie 2017, 14:08 Actualitate | Internaţional

Locul atacului
Foto: Captura Youtube.com
Presupusul sofer al automobilului care a intrat in multime sambata, intr-o zona pietonala aglomerata din centrul orasului Heidelberg, ucigand un om si ranind alti doi, este un german in varsta de 35 de ani care a fost impuscat de politisti la 300 de metri de locul faptei -deoarece la somatie nu a vrut sa arunce cutitul pe care il avea la el - si se afla in prezent in spital. In  continuare nu este clar de ce soferul masinii inchiriate negre, cu numar de Hamburg, a intrat in plin in trecatori, pe zona pietonala, in fata unui magazin cu produse de panificatie din piata Bismarckplatz, din Heidelberg.

Politia germana investigheaza motivul incidentului din dupa-amiaza zilei de sambata, in urma caruia un barbat de 73 de ani a murit la spital si doi cetateni austrieci au fost raniti. Acestia din urma au fost raniti usor, iar dupa acordarea de ingrijiri medicale ambulatorii au parasit deja spitalul.

Aceste precizari au fost facute pentru presa germana de un purtator de cuvant al ministerului de externe austriac, dat fiind faptul ca este vorba de o familie de cetateni austrieci, care locuieste de multa vreme in Heidelberg.

In  continuare nu este clar de ce soferul masinii inchiriate negre, cu numar de Hamburg, a intrat in plin in trecatori, pe zona pietonala, in fata unui magazin cu produse de panificatie din piata Bismarckplatz, din Heidelberg.

"Cercetarile continua", a declarat un purtator de cuvant al politiei din Mannheim, pentru Spiegel.de. "Colegii sunt in curs de a pune cap la cap toate detaliile."

Pe Internet a aparut un video care arata momentul in care politistii il impusca pe conducatorul auto cuprins de amok, care sambata a ucis o persoana si a ranit alte doua, intrand cu masina in ele in fata unui magazin din Piata Bismarck, din Heidelberg.



Procuratura din Heidelberg si prezidiul politiei din Mannheim au facut publica emiterea mandatului de arestare a barbatului de 35 de ani, pentru "suspiciuni intemeiate de crima, coroborate cu incercarea de crima, in trei cazuri".  In afara celor stiute pana acum, se mentioneaza ca, in timpul atacului de sambata, "printr-o saritura din fata masinii, o persoana s-a putut pune in siguranta".

In comunicat se mai precizeaza ca barbatul de 73 de ani din Heidelberg "a decedat in ciuda tratamentului medical intensiv“ inca in cursul serii de sambata. Ceilalti doi trecatori loviti mai usor in atac sunt „un cetatean austriac de 32 de ani si partenera sa de viata de origine din Bosnia-Hertegovina, care traiesc in Heidelberg".

Despre interventia politiei, in care presupusul faptas a fost grav ranit cu o impuscatura in burta, se precizeaza ca aceasta a survenit in urma repetatei somatii de a arunca cutitul si o prima incercare de a-l neutraliza cu „spray cu piper”. Cutitul  cu care acesta i-ar fi amenintat pe politisti este un cutit obisnuit de bucatarie si a fost confiscat ca proba.

Suspectul este un student german in varsta de 35 de ani, care locuieste in Heidelberg. El ar fi inchiriat masina cu care a produs atacul, de circa doua saptamani. Pana acum, barbatul nu a avut antecedente penale.

Motivul faptei sale nu e cunoscut, iar dupa ce a fost operat si duminica la pranz a putut fi interogat, el a refuzat sa dea detalii. Ancheta va stabili daca a fost sau nu in deplinatatea facultatilor mentale la momentul comiterii faptei, pana acum neexistand referinte in acest sens.

"In stadiul actual al anchetei nu exista indicii referitoare la un motiv terorist sau extremist, al faptei", se mai mentioneaza in comunicat.

Presupusul sofer al automobilului este un german de 35 de ani care, dupa ce a fost impuscat de politisti la 300 de metri de locul faptei -deoarece la somatie nu a vrut sa arunce cutitul pe care il avea la el-, se afla in spital. El nu poate fi inca interogat si nu exista pana acum indicii ca in spatele incidentului mortal ar fi vorba de un atac terorist,a precizat purtatorul de cuvant.
Acesta a adaugat ca politia din Mannheim analizeaza posibilitatea de a actiona legal impotriva comentariilor jignitoare si virulente care au fost difuzate pe Twitter, dupa incidentul mortal. "Vom citi mesajele, individual, si le vom analiza sa vedem daca au continut pedepsit prin lege", a mai spus el.

Aceasta precizare vine dupa ce politia din Mannheim a fost bombardata, in cursul zilei de ieri si azi, cu mesaje si tweets iesite din comun, venite atat din tara, cat si din strainatate. Unii comentatori i-au jignit pe politisti, iar altii i-au acuzat pe musulmani de atacul mortal de sambata.

"Am fost acuzati ca mintim", a precizat purtatorul de cuvant. Si pentru a pune punct speculatiilor, politia din Mannheim a scris pe Twitter sambata 25 februarie, la ora 23.13: "Si acum inca o data pentru toata lumea, referitor la suspect: German FARA istoric imigrationist."
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

6036 vizualizari

  • -1 (45 voturi)    
    OK (Duminică, 26 februarie 2017, 14:19)

    Amerlocu [utilizator]

    Și totuși cum îl cheamă?! De ce atâta secret?!

    Chestia cu fără „istoric imigraționist” înseamnă că e născut în Germania și nu că e etnic german. Bănuiesc tot mai tare că e vorba totuși de un adept al „religiei păcii” născut islamic sau convertit la islam..
    • +5 (31 voturi)    
      Conspiratii (Duminică, 26 februarie 2017, 15:56)

      IonescuIonel1 [anonim] i-a raspuns lui Amerlocu

      Nici unde in lume nu se dau nume publice pana nu se lamureste situatia. Dar in mintea voastra totul e o conspiratie ( eventual si impotriva Romaniei.)
    • +1 (23 voturi)    
      pai (Duminică, 26 februarie 2017, 16:20)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Daca te-a facut muma-ta asa de destept eu zic sa mergi la nasa. Cu nasul tau fin, cu care mirosi conspiratii, sigur ai putea simti eventualele civilizatii extraterestre.
      Mai zi-ne cam ce banuiesti, imi face placere sa citesc despre obsesiile unora.

      PS: Police later shot and injured the attacker, who is of German origin
      The 35-year-old man, who police have stressed was not a migrant, was allegedly carrying a knife.

      Dar tu banuieste in continuare, ///
    • +9 (29 voturi)    
      Senzational ! Cum se ascunde Adevarul... (Duminică, 26 februarie 2017, 17:39)

      pro_bono [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      "Și totuși cum îl cheamă?! De ce atâta secret?! "
      Il cheama Mustafa Ibrahim si e fiul secret adoptat de Soros. Musamalizarea e comandata de Merkel personal si supervizata de Soros si de fortele oculte ale globalismului criminal.

      P.S. Faptul ca e fiul lui Soros asta il face frate cu Ciolos, ceea demonsteaza faptul ca Soros a planuit aducerea musulmanilor in Europa. Ar mai fi de spus si de nazistul Iohannis, patriotul Dragnea si islamistul Obama, dar asta pe alta data, acum trebuie sa fug ca ma ataca astia cu raze din satelit. Fii tare frate amerloc, dusmanii sunt peste tot.

      #rezist
      • +7 (13 voturi)    
        inssusi faptul ca din 8 voturi (Duminică, 26 februarie 2017, 19:47)

        NWalker [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

        4 sunt negative arata cati capsomani avem si noi in Romania, chiar is pe HN.
        am dat eu un plus pt neamurile lui Soros, hai sa traiasca
      • -9 (11 voturi)    
        #rezist?!... (Duminică, 26 februarie 2017, 21:42)

        press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui pro_bono

        la ce?... la tratamentul psihiatric prin şoc electroconvulsiv pe care il faci zilnic?...

        ca adept al ideologiei islamice tu nu faci altceva decat sa pui in practica vechiul truc al propagandistilor acestei ideologii cat si al tovarasilor de drum si anume comunistii, citez...."Acuzati-i de ceea ce faceti, insultati-i pentru ceea ce sunteti!"....

        este exact ceea ce faci tu pe forumul acesta...
    • -3 (13 voturi)    
      cu fiecare atentat criminal nou... (Duminică, 26 februarie 2017, 21:21)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      care poarta amprenta inconfundabila a islamului, autotitatile pro-islamiste europene prin organele sale specializate (politie si procuratura), sunt parca paralizate si ingrozite in a incepe cercetarile penale ale fiecarui caz in parte de teama ca aceste cercetari or sa conduca intr-un final la aceeasi concluzie...autorii oribilelor crime sunt oameni alienati de doctrina fascista islamica, oameni care aplica preceptele acestei ideologii criminale ad litteram...
    • -2 (14 voturi)    
      German, german dar arian.... (Duminică, 26 februarie 2017, 21:51)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      sau arabian ??? 3 intrari cu masina in multime intr-o singura zi, cam mare coincidenta.
  • 0 (44 voturi)    
    Daca tot este ... (Duminică, 26 februarie 2017, 14:21)

    JestersTear [utilizator]

    ... german, ar fi fost interesant si numele lui. Cumva Hussein, Mustafa, Ibrahim, etc?
    • +4 (40 voturi)    
      ai citit textul? (Duminică, 26 februarie 2017, 15:47)

      IonescuIonel1 [anonim] i-a raspuns lui JestersTear

      Sau dai cu batu-n balta ca prostu? SCrie clar ca e FARA istoric imigrationist. Cum sa il cheme Mustafa cand toti stramosii lui sunt nemti. Ori esti postac ori esti prost.
      • +2 (28 voturi)    
        Fara istoric imigrationist (Duminică, 26 februarie 2017, 15:53)

        mitg [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

        Dar parintii nimic?

        Vom afla probabil in mare taina peste cateva saptamani ca s-au gasit "materiale religioase de natura nespecificata", precum si faptul ca "acesta a fost in contact cu oameni care sunt radicalizati", dar ca bineinteles avea doar probleme psihice.
      • +5 (15 voturi)    
        Acuzi aiurea (Duminică, 26 februarie 2017, 16:14)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

        Iti garantez eu ca nu e postac. E plin de nepostaci pe aici.
      • -2 (12 voturi)    
        Am citit textul (Duminică, 26 februarie 2017, 18:33)

        JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

        Inteleg prin "neavand istoric imigrationist" faptul ca autorul atentatului este nascut/crescut in Germania. Anuntul politiei nu era "stramosi fara istoric imigrationist", era doar "german fara istoric imigrationist"
        1. Oare cati dintre tinerii cetateni francezi teroristi aveau un "istoric imigrationist"? Erau de doua-trei generatii nascuti si crescuti in Franta. Erau cetateni francezi pe deplin, unii dintre ei fara sa fi calcat vreodata prin orient. Foarte probabil camionagiul cutzitar "neamt" intra in aceeasi categorie.
        2. Cate atentate teroriste tip "camioane in multime" au existat pana la evenimentele din Franta? Niciunul (sau eu unul nu am auzit de altele).
        Asistam la o recrudescenta teribila a acestui model terorist in vestul Europei, pana acum toate avand motivatii islamice deviante. Oricat de "politically-corect" ai vrea sa fii, aceasta este prima pista pe care trebuie sa mergi in investigatie.
      • -4 (12 voturi)    
        multi dintre... (Duminică, 26 februarie 2017, 22:22)

        press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

        teroristii musulmani care au comis atentate in Europa "nu au istoric imigrationist", asa ca acest aspect nu are vreo relevanta...adevarata relevanta consta in faptul ca TOTI, dar TOTI, sunt adepti ai islamului...Se cunosc cazuri in lume in care secte asa zis religioase au fost scoase in afara legii datorita naturii criminale ale acestora. Nu inteleg de ce in cazul islamului nu se procedeaza la fel..si nu ma refer aici la tarile majoritar musulmane ci la cele non-musulmane, spre binele lor si ale oamenilor care le locuiesc......
  • +3 (37 voturi)    
    Sunt si germani (Duminică, 26 februarie 2017, 14:26)

    KostasP [utilizator]

    Convertiti la islam. Ca si suedezi, norvegieni, canadieni, etc.
    • +12 (26 voturi)    
      si breivik era musulman nu? (Duminică, 26 februarie 2017, 16:33)

      Dan123 [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      adica daca esti terorist esti neaparat musulman?
      breivik care facea salutul nazist si a ucis 80 de oameni tot musulman era?

      da, sunt mai multi musulmani idioti si fara educatie care comit atacuri teroriste, dar asta nu inseamna ca fiecare atac e facut de un musulman. uita-te in SUA.
      • -6 (10 voturi)    
        ce argument de doi bani!... (Duminică, 26 februarie 2017, 22:42)

        press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui Dan123

        pai si daca breivik nu este musulman, caci inca este viu si nevatamat, asta inseamna ca toate celelalte atentate nu sunt facute de musulmani in numele islamului?...ignoranta ta poate ca este confortabila penru tine dar, pentru unii a devenit deja o tragedie...cineva, candva zicea: Somnul ratiunii naste monstrii...pentru a fi mai clar, caci nu sunt sigur ca intelegi ce sugerez aici, ignoranta = somnul ratiunii...
  • +1 (27 voturi)    
    Alt candidat pentru Germanwings :) (Duminică, 26 februarie 2017, 14:29)

    Harald [utilizator]

    Societatea germană este foarte strictă, iar unii oameni clachează. Raporturile dintre oameni sunt o nesfârșită agresiune psihică, desfășurată sub masca politeței și nu toți rezistă psihic la atâta ”politețe”.

    În Germania te apostrofează lumea pe stradă dacă traversezi pe roșu sau dacă ești pieton și mergi mai încet, dar nu pe dreapta trotuarului, ci pe mijloc sau pe stânga. Celor mai mulți nemți nici nu le trece prin cap că un adult nu are calitatea de a apostrofa alt adult, atât de agresați psihic sunt din fragedă copilărie.
    • +4 (20 voturi)    
      Iti dai seama (Duminică, 26 februarie 2017, 15:28)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      Ce se intampla daca mai arunci si o hartie sau un muc de tigara pe jos? Sa vezi atunci apostrofare si abuz psihic. Cam la fel cum fac eu in Ro cu nesimtitii. De aia Germania este Germania iar Ro este ceea ce este.
      • -2 (12 voturi)    
        Vezi că iar ai deviat la straw-man (Duminică, 26 februarie 2017, 16:11)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

        Scrie acolo ceva de hârtii aruncate pe jos? Sau ăsta e modul tău obinuit de a argumenta?
      • +3 (15 voturi)    
        Ești crescut în comunism și mândru de asta (Duminică, 26 februarie 2017, 16:14)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

        așa că agresiunea psihică asupra celorlați ți se pare un drept al tău, odată ce ai atins vârsta la care crezi că tu că ți se cuvine.

        Dar ăsta e motivul pentru care România va mai sta încă 15-20 de ani în mocirlă, până când cei ca tine vor merge la loc cu verdeață.

        Educația se face doar persoanelor de a căror educație ești responsabil, copiilor tăi în esență. Nu trecătorilor de pe stradă.
        • +5 (11 voturi)    
          notiunea de spirit civic... (Duminică, 26 februarie 2017, 16:53)

          diasporescu [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          iti spune ceva? Eram sigur ca nu. Asa ca mergi inapoi in mocirla, acolo nu te apostrofeaza nimeni.
          • -2 (6 voturi)    
            Agresiunea psihică nu e ”spirit civic” (Duminică, 26 februarie 2017, 18:46)

            Harald [utilizator] i-a raspuns lui diasporescu

            Spirit civic e atunci când dai deoparte o creangă căzută pe trotuar deși nu e treaba ta. Când faci morală pe stradă unor adulți necunoscuți, aia nu e spirit civic, aia e reacția ta de om agresat psihic în copilărie care simte că i-a venit vremea să se ”despăgubească”.
        • +2 (8 voturi)    
          Agresiune psihica (Duminică, 26 februarie 2017, 22:55)

          KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          Pt mine este cand vad nesimtiti pe strada care mai apoi vin pe hn si se plang ca sunt agresati psihic de unii care gandesc ca mine.
          • -2 (4 voturi)    
            Era vorba de Germania, de semafoare și pietoni (Duminică, 26 februarie 2017, 23:22)

            Harald [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

            Chiar nu ești capabil să reții o idee atât de simplă?

            Te-ai pus imediat în cauză, ca dovadă că subconștientul tău recunoaște că ai o problemă, chiar dacă ești în faza de negare.
    • +4 (6 voturi)    
      Daca pentru tine (Duminică, 26 februarie 2017, 19:55)

      alexpro [utilizator] i-a raspuns lui Harald

      Politetea si respectarea regulilor sunt agresiuni psihice, cam bănuiesc ce fel de om esti
  • +10 (24 voturi)    
    Gloata de ustaci pro rusia (Duminică, 26 februarie 2017, 15:54)

    IonescuIonel1 [anonim]

    E ciudat cum la orice stire negativa despre germania apar o armata de postaci care sa o inflameze. De parca i-ar afecta direct mai rau ca pe nemti.
    Mi-e greu sa cred ca un cititor de hotnews poate sa fie atat de naiv sau ilogic ca un telespectator romania TV.

    Cam toti atatia postaci apar atunci and e o stire negativa despre Rusia si incep sa o minimalizeze. Ciudat, asa-i?

    Teme preferate: Musulmanii ne invadeaza, Merkel e rea, Germania e rea, Putin e bun, solutia este URSS, Romaniei i-ar fi mai bine mai la est.

    Si daca vorbesti de productia de cartofi ei iti vor scrie despre lucrurile astea intr-un fel sau altul
    • +10 (16 voturi)    
      destabilizarea europei... (Duminică, 26 februarie 2017, 17:02)

      diasporescu [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

      ... prin fake news este obiectiv de stat al Rusiei.
      Cu putin timp in urma, dupa instalarea de trupe germane in tarile baltice, au aparut prompt stiri despre un presupus viol al unei fetite. Acest viol ar fi fost facut de soldati germani.
      Partidul de extrema dreapta din Germania (AfD) este plin de etnici germani imigrati din fosta Uniune Sovietica.
      Marine Le Pen are legaturi stranse cu Rusia. Se ne uitam si in Ungaria, la Orban?
      Cum se face ca mai toti anti-Europa au legaturi cu Rusia? Crezi ca Romania este scutita de propaganda rusa?
    • +4 (16 voturi)    
      lol (Duminică, 26 februarie 2017, 17:21)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

      Cam asa e, cu exceptia faptului ca nu sunt pro rusia, sunt doar niste homofobi si islamofobi ///
      • -7 (7 voturi)    
        iar tu si a doua... (Duminică, 26 februarie 2017, 22:49)

        press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui HP

        personalitate pe care o ai si anume pro_bono, nu sunteti decat una si aceeasi persoana de ///...nu-i asa?...
    • -3 (7 voturi)    
      Buna ta intentie e gresit exprimata ... (Duminică, 26 februarie 2017, 18:27)

      gayon [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

      astfel nu ar rezulta ca autorul comentariului respectiv, e un daltonist, care percepe lumea doar in negru si alb. Mai multa reflectie acordata la ce se intampla in jurul tau, te va proteja de pericolul sa fii imbrancit de la o extrema la alta, chiar daca vezi lumea in alb si negru.
    • -4 (8 voturi)    
      Povestea asta... (Duminică, 26 februarie 2017, 22:48)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

      ... nu are de a face cu Rusia. Nu pica in plasa lejeritatii sofismelor.
      Oamenii vad din experientele altora cat de greu se integreaza mulsulmanii din orient in randul populatiilor catre care migreaza. Este o ruptura majora intre civilizatii, iar armonizarea acestora este o munca titanica. Merkel crede cu naivitate ca va reusi ca un robotel sa faca ceea ce francezii/belgienii/britanicii nu au reusit timp de zeci de ani si cateva generatii.
      Cat despre rusi, acestia fac ceea ce au facut cel mai bine dintotdeuna: baga batul prin gard, mistifica evenimente si informatii, dezbina pentru a incerca sa stapaneasca.
  • -3 (23 voturi)    
    si totusi (Duminică, 26 februarie 2017, 16:13)

    tudormed70 [utilizator]

    de ce nu ne spuneti numele lui sau nu ne dati mai multe detalii despre el?
    asta ar putea limpezi toate suspiciunile.
    nu de alta, dar cei care au comis atentatele din Franta erau/sunt FRANCEZI si/sau BELGIENI si tot fara trecut imigrationist (ei personal).
    • -5 (17 voturi)    
      Se pare că poliția din Mannheim are secrete (Duminică, 26 februarie 2017, 17:10)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui tudormed70

      Dar devine agresivă când apar sugestii că ar fi musulman.
      • -7 (9 voturi)    
        Ce hipster dă minusuri la așa ceva? :) (Duminică, 26 februarie 2017, 18:48)

        Harald [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Cât de îndoctrinat poți să fii cu corectitudine politică, dacă ajungi să dai minusuri la un asemenea comentariu? :)
        • -7 (7 voturi)    
          n-ai inteles... (Duminică, 26 februarie 2017, 23:49)

          press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui Harald

          hipsterii nu citesc ci cauta doar cuvinte cheie "sensibilicioase" pentru ei...cand acestea sunt descoperite intr-un text atunci in pseudo subconstientul lor se produce un declic care activeaza programul PC descarcat in prealabil dupa brain washing-ul la care au fost supusi...
    • +5 (9 voturi)    
      crezi ca ati fost colegi de liceu (Duminică, 26 februarie 2017, 19:49)

      NWalker [utilizator] i-a raspuns lui tudormed70

      sau ce dreaq te intereseaza numele, adresa and such?
  • +5 (27 voturi)    
    poate fi german pur sange, alb, blond, crestin (Duminică, 26 februarie 2017, 16:36)

    Dan123 [utilizator]

    sau ateu si tot postacii psd de pe hotnews il vor scoate arab.

    caci daca ai facut un lucru rau atunci e clar arab.
    • -2 (8 voturi)    
      Hm, nu ar trebui sa te miri.... (Duminică, 26 februarie 2017, 22:00)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Dan123

      Nu-i la fel cu romulanii in Romania ??? Dar aceasta impresie este urmarea logica a unui adevar statistic. Chiar daca iti dai seama logic, ca nu toti sunt hoti, ca nu toti vor sa te insele, statistic exista o probabilitate mai mare de a pati asta decat ar fi atunci cand interactionezi cu unul de-al tau. Iar spiritul de autoconservare functioneaza.
      • +1 (1 vot)    
        da.. (Duminică, 26 februarie 2017, 23:35)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Ui' ce bine ne merge.
    • -5 (7 voturi)    
      din pacate pentru tine... (Duminică, 26 februarie 2017, 23:39)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui Dan123

      nu este nici german pur sange, nici alb, nici blond, si cu atat mai putin crestin...sansele insa de a fi un cretin ateu sau musulman sunt destul de mari...
  • +1 (27 voturi)    
    Lol (Duminică, 26 februarie 2017, 17:23)

    HP [utilizator]

    Apropo de toti astia anti-imigranti, anti-arabi, anti-orice, care ingroapa porci si sunt pro familia traditionala.

    http://www.bbc.com/news/world-europe-39096833

    10 atacuri PE ZI impotriva emigrantilor.

    3,533 attacks on migrants and asylum hostels in 2016
    2.545 attacks on individual migrants
    560 people injured, including 43 children
    988 attacks on housing (slightly fewer than in 2015)
    217 attacks on refugee organisations and volunteer
    • -4 (18 voturi)    
      Spui tu ,asa din glezna....? (Duminică, 26 februarie 2017, 18:48)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui HP

      ...politia din Sachsen o daduse deja in 2015 pe fata (intre timp si Hessen, Baden-Württtemberg si Niedersachsen) ca orice atac care nu este clarificat are sa fie automat pus in carca partdelor de dreapta. Alles klar?
    • -6 (16 voturi)    
      Cine poate crede asemenea cifre, (Duminică, 26 februarie 2017, 18:53)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui HP

      a crescut probabil într-o familie LGBT, dacă e așa pornit împotriva familiei tradiționale :)

      E mai cool să ai doi ”părinți” de același sex sau care e șmecheria? :)
    • -1 (17 voturi)    
      Si? (Duminică, 26 februarie 2017, 21:01)

      Vade Retro [utilizator] i-a raspuns lui HP

      Si cati imigranti au fost omorâti? Zero.

      Cati europeni au fost omorâti de arabi/imigranti prin atentate? SUTE! Paris, Nisa, Bruxelles, Berlin...
      • -2 (4 voturi)    
        ai pus punctul pe j... (Luni, 27 februarie 2017, 12:03)

        press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui Vade Retro

        ...sti, genul asta de replici scurte si la obiect ii dezarmeaza total pe lobotomizati...keep on, keeping on!...
    • -2 (4 voturi)    
      lol (Luni, 27 februarie 2017, 13:26)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui HP

      apropo de toti lobotomizatii astia care inalta laude unor ideologii criminale, a apologetilor lor si a criminalilor care isi fac de cap in Europa datorita naivitatii locuitorilor acesteia:

      http://www.dailymail.co.uk/news/article-3416343/Sweden-asylum-worker-22-stabbed-death-frenzied-attack-CHILD-migrant-centre-refugee-boy-15-arrested-murder.html

      http://www.express.co.uk/news/world/639309/Refugee-child-attacked-four-youngsters-asylum-centre

      http://www.spectator.co.uk/2016/09/how-sweden-became-an-example-of-how-not-to-handle-immigration/

      http://www.spectator.co.uk/2016/01/its-not-only-germany-that-covers-up-mass-sex-attacks-by-migrant-men-swedens-record-is-shameful/