Serghei Lavrov: Rusia nu intervine in problemele interne ale altor tari

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 16 februarie 2017, 15:59 Actualitate | Internaţional

Serghei Lavrov
Foto: Captura YouTube
Rusia nu intervine in problemele interne ale altor tari, a declarat joi ministrul de Externe rus Serghei Lavrov, la inceputul unei intalniri cu secretarul de stat american Rex Tillerson, intrebat in legatura cu problemele recente de la Washington, scrie Reuters.

"Ar trebui sa stiti ca noi nu intervenim in problemele interne ale altor tari", a declarat Lavrov. Declaratia a fost facuta la cateva zile dupa ce presedintele Donald Trump a cerut demisia consilierului prinicpal pe probleme de securitate Michael Flynn, in mijlocul unui scandal privind legaturile acestuia cu oficiali rusi.

Lavrov a declarat ca cele doua tari au "suficient de multe chestiuni" pe care sa le discute, adaugand ca spera sa fie stabiliti "parametrii viitoarei noastre munci comune".

Prima intalnire a ministrilor de Externe rus si american a avut loc in marja reuniunii ministrilor de externe din tarile G20, desfasurate la Bonn.

Amintim ca Rusia este acuzata, printre altele, de comunitatea internationala de anexarea ilegala a Crimeei si de finantarea rebelilor din estul Ucrainei.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

3813 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Javrov spune ce gandeste (Joi, 16 februarie 2017, 16:06)

    un domn [utilizator]

    si ar trebui citit in cheie inversa !
    • +12 (12 voturi)    
      sigur (Joi, 16 februarie 2017, 16:57)

      404.8 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...cand a plimbat cazanul ala cu fum de la murmansk pina in mediterana si-napoi ca sa se joace de -a bombele prin nisip , nu s-a implicat in treburile altora, nuu!!

      ...nici cand a stranutat si-a cazut cu bocancii pe Crimeea , nici acolo nu e implicat in probleme interne, a venit si el la pescuit si-a uitat sa mai plece, pur si simplu s-a ratacit si- a zis ca mai bine mai sta un pic la plaja.

      al dreaku rusu' face plaja deja din 2014 si nu da semne ca pleaca, iar americanu' i-a lipit la amenzi pe undita de te ia capul.

      ne lashi gospodin Lavrov?
    • +9 (9 voturi)    
      Ce Dumnezeu... (Joi, 16 februarie 2017, 17:13)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...rusii aveau mai mult umor de obicei...
  • +12 (12 voturi)    
    In traducere libera (Joi, 16 februarie 2017, 16:07)

    tiberius_p [utilizator]

    Rusia intervine in problemele interne ale altor tari.

    E chiar simplu, negi afirmatia si intelegi ce vrea defapt sa spuna...
    • +8 (8 voturi)    
      Freud ii zicea... (Joi, 16 februarie 2017, 17:04)

      Anna O. [utilizator] i-a raspuns lui tiberius_p

      ...denegare.
  • +11 (11 voturi)    
    Da, da, Ucraina e cel mai bun exemplu (Joi, 16 februarie 2017, 16:07)

    Wanheda [utilizator]

    Minte asta de ingheata apele.
    • -11 (11 voturi)    
      Crimeea (Joi, 16 februarie 2017, 17:17)

      Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Nu e tara
      • +6 (6 voturi)    
        malitios mic (Joi, 16 februarie 2017, 17:58)

        Keni [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

        Omul a scris Ucraina, iar tu vii si spui "Crimea nu e tara". Postac rusnac sau neinformat?!
        • +1 (1 vot)    
          Mucalit (Vineri, 17 februarie 2017, 11:39)

          Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui Keni

          Ai nevoie de ceva ca sa pricepi o ironie.
      • +1 (7 voturi)    
        ? (Joi, 16 februarie 2017, 18:25)

        Non [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

        da' Ucraina e?
        • +1 (1 vot)    
          Nu e (Vineri, 17 februarie 2017, 11:39)

          Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui Non

          Daca e dezmembrata.
  • +9 (9 voturi)    
    Rusia, nu (Joi, 16 februarie 2017, 16:08)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Rusii, da.
  • +13 (13 voturi)    
    buahauahahahaah (Joi, 16 februarie 2017, 16:10)

    Soljenitin [utilizator]

    Gluma secolului! :))))))

    Darga Sergay Javrov, nu suntem nici prosti, nici cu memoria scurta.
    Stim foarte bine mizeriile facute de mujicstan si nu le uitam.
    Ciuma rosie scrie pe voi!
  • +4 (10 voturi)    
    De obicei le anexeaza inainte, sau cum? (Joi, 16 februarie 2017, 16:10)

    jorj_bv [utilizator]

    Atat SUA, cat si Rusia au intervenit diplomatic, securistic, cu asasinate, cu dezinformari in prea multe tari creand razboaie acolo unde ele nu existau uneori.
    • +3 (5 voturi)    
      Nu SUA ci Rusia (Joi, 16 februarie 2017, 18:41)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

      Nu incerca sa bagi in aceeasi oala doua tari complet diferite. Rusia foloseste asisinate, atacuri cibernetice, dezinformare, nu SUA.
  • +11 (11 voturi)    
    AAAAAAAAAHAHAHAHAHA (Joi, 16 februarie 2017, 16:10)

    Patrula10000 [utilizator]

    HAHAHAHAHAHAHA :)))
  • +11 (11 voturi)    
    decat in Ucraina (Joi, 16 februarie 2017, 16:10)

    MG [utilizator]

    si Siria, si SUA, si UE etc
  • +17 (17 voturi)    
    Evident (Joi, 16 februarie 2017, 16:11)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Anexarea zonei Crimea; bombardarea unor localitati din Siria nu sunt interventii in problemele interne ale altor state doar probleme interne rusesti. Problema mujicilor e ca nu stiu unde e granita rusiei la 10000 sau la 40000 Km deasupra solului. O vreme se credea ca e de la consumul excesiv de vodka prost distilata, mai nou se pare ca e genetic
  • +14 (14 voturi)    
    nu stiu ce declaratie e mai penibila (Joi, 16 februarie 2017, 16:14)

    mrness [utilizator]

    A lui Lavrov cum ca Rusia n-ar interveni in alte tari (doar 3 exemple de interventii *militare* evidente: Republica Moldova, Georgia si Ucraina) ori cea a cucoanei Vasilescu conform careia copii n-au voie sa protesteze?
  • +8 (8 voturi)    
    Desigur (Joi, 16 februarie 2017, 16:16)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ... de ce ar internveni Rusia cand are slugi putiniste pe plan local, care serveste Moscova benevol --- alde Tariceanu, Dracnea etc
  • +10 (10 voturi)    
    Mincinos (Joi, 16 februarie 2017, 16:20)

    MicaS [utilizator]

    mic ce esti !
  • +9 (9 voturi)    
    hahaaaaahahahaahahaaaa (Joi, 16 februarie 2017, 16:25)

    cladob [utilizator]

    ce ?
    hahhahahhaaaahahaahahahah HA!
  • +14 (14 voturi)    
    ... (Joi, 16 februarie 2017, 16:28)

    ak33 [utilizator]

    Sa mori tu, aia din estul ucrainei cu tancurile ce sunt?pakistanezi? Pana si commenturule lui mazeta sunt amestecul rusiei in alta tara ce sa mai vorbim de "omuletii verzi"
  • +10 (10 voturi)    
    Сергей stie ce spune (Joi, 16 februarie 2017, 16:51)

    ciNicu [utilizator]

    Tov. Larvov are dreptate: Rusia nu INVERVINE in problemele interne ale altor tari, Rusia CREEAZA problemele!
  • +6 (6 voturi)    
    recunoasteti stilul ileescian, pesedist (Joi, 16 februarie 2017, 17:09)

    cladob [utilizator]

    .. una spun, alta gandesc, alta fac..
  • +8 (8 voturi)    
    Cu siguranta (Joi, 16 februarie 2017, 17:11)

    mikeyu [utilizator]

    Le anexeaza si atunci devin problemele interne ale rusiei
  • +8 (8 voturi)    
    Lavrov stories... (Joi, 16 februarie 2017, 17:18)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Probabil sa SIRIA este parte componenta a Federatiei Ruse ?!
  • +8 (8 voturi)    
    Simpatici rusii astia! (Joi, 16 februarie 2017, 17:21)

    CCM [utilizator]

    Noi nu intervenim in problemele interne ale altor tari! Noi suntem deja acolo!
  • +3 (3 voturi)    
    De cand? (Joi, 16 februarie 2017, 18:11)

    ty [utilizator]

    Pana cand?
  • 0 (0 voturi)