Doi medici impuscati mortal in localitatea germana Marburg

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 15 decembrie 2016, 16:16 Actualitate | Internaţional

Autoritatile germane au anuntat joi dupa-amiaza ca doi medici si-au pierdut viata in urma unui atac armat de la un cabinet medical din localitatea Marburg, situata in apropiere de metropola Frankfurt pe Main. Martorii au auzit primele focuri de arma in jurul orei locale 12.50 (13.50 ora Romaniei), scrie agentia DPA, citata de News.ro.

Cei doi medici au fost gasiti decedati in interiorul cabinetului medical, situat in apropierea principalei gari din Marburg. Se pare ca acestia au fost impuscati in repetate randuri.

Nu sunt cunoscute motivele pentru uciderea celor doi medici si niciun suspect nu a fost retinut in investigatie.

Autoritatile germane au oprit accesul in piata din fata garii principale din Marburg.

In 2012, un pensionar a impuscat mortal doi medici in landul Renania-Palatinat. De asemenea, un pacient a atacat in luna iulie un medic de la spitalul berlinez Bejamin Franklin.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

9229 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    In repetate randuri? (Joi, 15 decembrie 2016, 16:24)

    AdrianBorza [utilizator]

    Adica vreo cateva zile la rand sau ce inseamna asta? Sau autorul vrea sa spuna ca au fost impuscati cu mai multe gloante? Conteaza?
    • +6 (6 voturi)    
      voia sa spuna (Joi, 15 decembrie 2016, 17:51)

      ionutionut [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

      in repetate locuri :)
    • +1 (1 vot)    
      da, (Joi, 15 decembrie 2016, 19:08)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

      a venit, i-a impuscat, a plecat, pe drum s-a gindit ca poate nu a fost de ajuns, s-a intors si a repetat figura.
      Daca a facut-o de citeva ori, asta inseamna in repetate
      rinduri. E grea gazetaria.
  • +3 (5 voturi)    
    deh, (Joi, 15 decembrie 2016, 17:42)

    aniod [utilizator]

    Vreo ruda a unui fost pacient...
    • -2 (6 voturi)    
      .. (Joi, 15 decembrie 2016, 19:23)

      VarailVarail1 [anonim] i-a raspuns lui aniod

      probabil vreun crestin de nationalitate germana
      • -1 (5 voturi)    
        Crestini (Vineri, 16 decembrie 2016, 0:22)

        Irina25 [utilizator] i-a raspuns lui VarailVarail1

        Crestinii adevarati sunt oameni care au o cunduita impecabila, in orice conditii. Daca te intereseaza subiectul, citeste despre Nicolae Steinhardt, Tohar Mihadas, Mircea Vulcanescu...Acestia sunt barbatii adevarati ai lumii, indiferent ce zic putoii...
        • +3 (3 voturi)    
          Da putin? (Vineri, 16 decembrie 2016, 4:52)

          KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Irina25

          L-ai uitat pe putin, draga irinuca. Se poate sa-l uiti pe binefacatorul si salvatorul lumii?
    • -1 (7 voturi)    
      nu chiar (Vineri, 16 decembrie 2016, 0:42)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui aniod

      In ultimul an au fost sinucisi 50 de doctori. Nu m-ar mira ca acestia sa fi cercetat cauzele autismului si vindecarea acestuia.
      Se stie ca Dr Breadstreet a descoperit nagalese in vaccinuri , un ingredient ce compromite sistemul imunitar. Multi dintre acesti doctori studiau si GcMAF.
      • +1 (3 voturi)    
        Multumesc (Vineri, 16 decembrie 2016, 6:14)

        aniod [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Mi-ati intarit convingerea de a nu pune piciorul in vreun cabinet medical, cu exceptia dentistului.