UPDATE SUA: 9 morti, 13 disparuti in urma unui incendiu intr-un depozit in care era organizat un rave party

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 17:32 Actualitate | Internaţional

Incendiu in Oakland
Foto: Captura Twitter
Cel putin 9 persoane au murit si 13 sunt date disparute in urma unui incendiu care a izbucnit in timpul unei petreceri organizate intr-un depozit din Oakland, California, scrie presa locala, citata de Reuters.

Potrivit pompierilor, citati de AFP, pana la 70 de persoane participau la acest rave party la care era invitat grupul de muzica electronica Golden Donna.

Incendiul a izbucnit in jurul orei 11,30 vineri seara (07,30 GMT) si a fost stins doar in cursul diminetii.

Presa a difuzat imagini cu flacari de mai multi metri inaltime care ieseau din acoperisul cladirii industriale.

Pe retelele sociale si in special pe pagina de Facebook a evenimentului, rudele si prietenii incercau sa afle informatii despre soarta participantilor la petrecere.
























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

4219 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    un mini Colectiv (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 18:05)

    skyradio [utilizator]

    era o petrecere cu muzica electronica cu in musician Golden Donna, insa locul "warehouse" era prevazut cu detectoare de fum si incendiu care insa nu s.au declansat.
    sursa: http://www.eastbaytimes.com/2016/12/03/oakland-massive-fire-at-live-work-space-in-fruitvale-district/
    • +4 (4 voturi)    
      In articol scrie altceva (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 20:04)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui skyradio

      "The building had no sprinklers, Deloach-Reed said, and crews did not hear any smoke detectors going off when they arrived."
      Posibil sa fi aparut noi detalii si au editat articolul.
  • +1 (17 voturi)    
    Coruptia (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 18:27)

    immortal [utilizator]

    ucide.....
  • -15 (39 voturi)    
    corruption kills (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 18:33)

    Mazeta [utilizator]

    Fix cu o săptămână înainte de alegeri. Formație satanistă (gold-eden). Mobilizarea cetățenilor prin Facebook. Hei Klaus, nu te mai potolești?
    • +4 (10 voturi)    
      esti incorigibil... (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 21:23)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Rai de Aur?? satanisti?? inceasca alta anagrama
      • 0 (4 voturi)    
        e (Duminică, 4 decembrie 2016, 6:24)

        toxx [utilizator] i-a raspuns lui natbl73

        patologic, as putea spune, caz de balaceanca. incorigibil e prea bland
  • +1 (21 voturi)    
    ...copy paste ! (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 18:50)

    Jupanu1970 [utilizator]

    ...plagiatori si americanii astia..ca sa l dea jos pe Donald, au inscenat si ei un Colectiv. Aiiaia enoriasilor !
  • +5 (21 voturi)    
    Coruptia ucide (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 19:03)

    galeo [utilizator]

    Jos Ponta
    • +2 (14 voturi)    
      Asa e (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 21:11)

      UpNext [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Jos Iliescu, jos comunismul!!
  • -7 (13 voturi)    
    Collective (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 19:16)

    Nyk1 [utilizator]

    Mă mir cum de lumea nu se învață minte... Mereu aceeași poveste care se repetă, cu cluburi care iau foc.
    • +3 (5 voturi)    
      corect, desfintati cluburile !!! (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 21:25)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      .
  • +3 (13 voturi)    
    Sus Ponta Surpatul,sus Arafatul Minunatul (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 19:42)

    Plagarus [utilizator]

    O sa ne explice excelenta sa Arafatul.tot ce trebuia facut si cum ar fi "rezolvat" dansul rapid toata situatia ?
    • -7 (21 voturi)    
      Las' ca ne eSplici matale (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 20:50)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      "O sa ne explice excelenta sa Arafatul.tot ce trebuia facut si cum ar fi "rezolvat" dansul rapid toata situatia ?"
      =====================
      Las' ca ne eSplici matale ca vinovatii sunt: primarul, seriful, seful pazei de coasta, Directorul EMS, guvernatorul, senatorii de California, 22 de reprezentanti in Congres din partea Californiei (ai lor!), Obama si guvernul democrat, politic !
      Toti astia trebuie sa-si dea demisia pana maine la pranz, asa au stabilit Feisbucile care analizeaza cazul.
      Ah, sa nu uit: vei mentiona negresit "Jos Trump", ca stie el de ce !
      • +4 (6 voturi)    
        mancati.... miere.... (Duminică, 4 decembrie 2016, 9:44)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        bai oameni buni comparati mere cu pere...
        sunt sceptic ca aia au dat spaga ISU (cum s-o numi acolo) si primariei pt autorizatie
        sunt de asemenea sceptic ca acolo ministru sanatatii defila cu ministrul de interne pe la club laudandu-se si spunana cum nu au ei nevoie de ajutor extern!
        sesizezi diferentele?!?!
  • -7 (29 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 20:02)

    vitan.sandu [utilizator]

    Si nu isi da demisia Obama? Nu, nu Tramp, el inca nu este in post, Obama trebuie sa isi dea demisia. Si seful pompierilor. Si primarul. Si mai cine?
    Va dati seama ce lucratura a fost cu colectivul nostru?! Pentru un eveniment (nefericit) care se poate intampla oriunde in lume, am adus o sleahta de bruxelisti (de la fanarioti), care nu au avut nici in clin nici in maneca cu votul nostru. Treaba lor era sa nu mai luam bani de la UE, sa distrugem si bruma de capital romanesc care mai era, si sa ajutam strainii. Vorba baditei Mihai: "Cine o indragii strainii, manca-iar inima cainii ...."
    • +7 (13 voturi)    
      Hm... (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 20:43)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      That escalated quickly...
    • +3 (7 voturi)    
      wikipedia (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 21:29)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Fanar (și Phanar sau Fener, greacă: Φανάριον / Phanarion, Φανάρι / Phanari) este un cartier al orașului turc Istanbul
    • +4 (10 voturi)    
      Multa politica, putina gramatica (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 22:18)

      Pooky [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      Nu e "Tramp" ci "Trump",
      "bruma de capital romanesc care mai era, si sa ajutam strainii." Badita Mihai n-ar fi pus virgula intre "era" si "si",
      ...iar in loc de "manca-iar" Eminescu ar fi scris "manca-i-ar".
    • +1 (5 voturi)    
      i-am raspuns... (Duminică, 4 decembrie 2016, 9:45)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

      lui newlook mai sus...
      e valabil si pt tine...

      la noi kn mare parte Colectiv s-a intamplat din cauza coruptiei...
      hai sa facem totusi diferenta intre evenimente... ca deja aberam maxim!
  • -11 (17 voturi)    
    satana loveste iar (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 20:29)

    xanti [utilizator]

    Trupele sataniste primesc multumiri din iad.
    • +12 (14 voturi)    
      sper ca (Sâmbătă, 3 decembrie 2016, 21:30)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      bunica ta si-a donat deja pensia preasfintei biserici
  • -1 (5 voturi)    
    Ce,inca n-a iesit imaculatul si preacinstitul (Duminică, 4 decembrie 2016, 8:49)

    xrogo [utilizator]

    Johann sa faca ordine si-acolo,sa ceara demisii si comitii,sa infiereze coruptia ce-a lovit din nou?
    • -1 (1 vot)    
      dar interventia? (Duminică, 4 decembrie 2016, 10:27)

      clam [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      oare n-au si ei un arafat in care sa arunce cu r...? cam multe victime, 9 morti, 13 raniti din 70 de participanti. cat or fi ei de americani, uite ca si la ei siguur s-a intervenit gresit, tardiv si cu maxima incompetenta.precis puteau fi toti salvati.
    • -1 (3 voturi)    
      dar interventia? (Duminică, 4 decembrie 2016, 10:27)

      clam [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      oare n-au si ei un arafat in care sa arunce cu r...? cam multe victime, 9 morti, 13 raniti din 70 de participanti. cat or fi ei de americani, uite ca si la ei siguur s-a intervenit gresit, tardiv si cu maxima incompetenta.precis puteau fi toti salvati.
  • +1 (1 vot)    
    Ca vad ca e lumea agitata si face referiri la (Duminică, 4 decembrie 2016, 19:09)

    bdbd [utilizator]

    Colectiv... Cine a pus focul, Trump, Obama? sa stim si noi. PRU, Ponta, Dragnea, Pufosu', ia ziceti voi, tata, cum s-a intamplat cu "adevarat"?