Un grup de experti in computere ii cer lui Hillary Clinton sa ceara renumararea voturilor, acuzand o posibila actiune de piratare electronica

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 23 noiembrie 2016, 15:04 Actualitate | Internaţional

Huma Abedin si Hillary Clinton
Foto: Captura Youtube.com
Un grup de experti in IT cer echipei de campanie a lui Hillary Clinton sa solicite renumararea voturilor in Wisconsin, Michigan si Pennsylvania, scrie CNN, care citeaza surse apropiate dosarului.

Acestia cred ca au gasit dovezi ca numararea voturilor ar fi putut fi manipulata sau viciata si si-au prezentat argumentele echipei candidatului democrat, care a pierdut alegerile prezidentiale, spre surprinderea generala, in fata lui Donald Trump.

Acesti experti, printre care J. Alex Halderman, seful centrului pentru securitatea computerelor de la Universitatea Michigan, sustin ca au descoperit un tipar curios in circumscriptiile care s-au bazat pe numararea electronica a voturilor.

Potrivit surselor citate, grupul de experti l-a informat pe John Podesta, seful de campanie al lui Clinton, ca democrata a primit cu 7% mai putin voturi in circumscriptiile care s-au bazat pe votul electronic, ceea ce ridica semne de intrebare privind o potentiala actiune de piratare.

Expertii afirma ca nu au gasit nicio dovada legata de un presupus act de piratare, dar acest model pe care spun ca l-au identificat ar trebui verificat independent.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
5168 vizualizari
  • -2 (28 voturi)    
    Yeah! (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 15:35)

    Amoredivino [utilizator]

    Nu mai întoarceți voi mortu de la groapă.
    Bye!Bye! Clinton family.
    • 0 (0 voturi)    
      Cred că e important (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 23:39)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui Amoredivino

      Să se înlăture orice suspiciune care planează asupra alegerilor. Nu contează cum e candidatul (tipic pentru partea asta de lume să se uite doar la asta); e important ca sistemul de alegere a lui să fie corect.
      Când vom înceta să ne uităm la adevărata sursă a problemelor poate că ne va fi puțin mai bine.
  • +2 (24 voturi)    
    Cam e timpul sa explice (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 15:37)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Cum s-au adunat acele sute de milioane de dolari in conturi..traficul de influenta stiu ca se pedepseste cu privarea de libertate
  • +4 (6 voturi)    
    Chiar de ar fi adevarat asa ceva nu se va afla (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 15:45)

    artistul000 [utilizator]

    niciodata...
    Ar reprezenta un adevarat cutremur in SUA dar si in lumea intreaga... Daca ar fi fost fraudat, increderea cetateanului american in sistemul electoral ar fi zdruncinata grav ... si de la asta se pot intmpla foarte multe lucruri ...
    asadar acest secret va fi dus in pamant tocmai pentru a pastra increderea in sistemul democratic american ...
    • +4 (8 voturi)    
      in primul rand... (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 16:40)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      Trump si echipa lui nu ar fi avut puterea sa tranteasca alegerile...Din contra, administratia fratiei musulmane aka administratia obama prin parghiile de putere pe care le-a avut ar fi fost in masura sa faca acest lucru, ceea ce cred ca s-a si incercat de altfel dar fara succes...
  • +6 (22 voturi)    
    hmm (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 16:00)

    dum_i [utilizator]

    Ce s-au adunat leftistii si politically correctii si urla pe toate canalele media...:)))

    Klintoniana era o corupta. Despre asta de ce nu scrieti?
  • -6 (14 voturi)    
    cred ca mai important... (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 16:30)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    ar fi ca HN sa explice publicului cine este basmuta caruia cotoroanta ii sopteste ceva la ureche (vreo marlanie cu sigranta)...
    • +2 (6 voturi)    
      bine inteles ca HN nu v-a face acest lucru... (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 17:48)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

      asa ca ma voi ocupa personal de acest lucru:

      https://www.youtube.com/watch?v=qQsZ_W7jC8Y

      https://www.youtube.com/watch?v=nKt2zaOrxD8
  • +7 (9 voturi)    
    Pana una alta America e bine cu Trump (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 18:00)

    Locke Lamora [utilizator]

    N-a venit potopul, bursa e sus, Dow Jones e la maxime istorice, la fel si dolarul, comparativ cu principalele valute.
  • -1 (3 voturi)    
    si cum HN nu o spune... (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 18:27)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=nKt2zaOrxD8
  • +2 (6 voturi)    
    daaa (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 20:51)

    Adrian_1234 [utilizator]

    adica Trump cu banutii lui aia la jumate din cat avea Clinton e ala care manuit alegerile cand ele au fost organizate de Obama si Democratii aflati la putere
    Niste putori umane
    Sa ne inchipui ca in '47 s-ar fi numarat voturile corect si se declarau comunistii ca pierzatori si imediat faceau apel ca au pierdut ca s-au manarit alegerile ...