Un avion de lupta al Rusiei s-a prabusit in Marea Mediterana

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 14 noiembrie 2016, 20:04 Actualitate | Internaţional

Un avion de lupta rus MIG-29K s-a prabusit in Mare Mediterana in timp ce incerca sa aterizeze pe portavionul Amiralul Kuznetov din largul Siriei, a anuntat luni Ministerul Apararii de la Moscova, precizand ca pilotul este in siguranta, potrivit AFP.

Accidentul, provocat de o problema tehnica, s-a produs la cativa kilometri de portavionul Amiralul Kuznetov.

Potrivit Sputnik News, care citeaza Ministerul Apararii de la Moscova, accidentul s-a produs in timpul unui antrenament.

Presa occidentala a scris, inainte ca Ministerul rus al Apararii sa confirme oficial informatia, ca un avion de lupta al Rusiei s-a prabusit in Marea Mediterana, in timp ce incerca sa aterizeze pe portavionul Amiralul Kuznetov, in urma unei misiuni in Siria.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
8708 vizualizari
  • +23 (27 voturi)    
    Ai dracu' ...turci ! (Luni, 14 noiembrie 2016, 20:14)

    gigiN [utilizator]

    Nu imi este clar-pilotul este in siguranta sau la...siguranta (FSB) ???
    • +6 (6 voturi)    
      Ah, MIG-urile... (Marţi, 15 noiembrie 2016, 13:26)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Se coc repede și cad des... fructe ideale....
  • +27 (35 voturi)    
    Eh (Luni, 14 noiembrie 2016, 20:15)

    mitg [utilizator]

    O fi avut probleme tehnice din cauza fumului pe care-l scoate avantgarde-ul portavion rusesc pe teava de esapament.
    • -21 (25 voturi)    
      ce fum? (Luni, 14 noiembrie 2016, 22:54)

      om_normal [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      HN a scris ca are propulsie nucleara.
      • +10 (10 voturi)    
        scoate fum mult (Luni, 14 noiembrie 2016, 23:44)

        cladob [utilizator] i-a raspuns lui om_normal

        nu are sistem de stingere al incendiilor, in schimb au pus doua masini de pompieri pe punte

        http://www.spiegel.de/fotostrecke/russischer-flugzeugtraeger-admiral-kusnezow-hat-fotostrecke-142130.html
      • +2 (2 voturi)    
        citau...si tu ai crezut :) (Luni, 14 noiembrie 2016, 23:44)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui om_normal

        .
      • +13 (13 voturi)    
        ai inteles tu gresit (Marţi, 15 noiembrie 2016, 0:34)

        ampersand [utilizator] i-a raspuns lui om_normal

        Remorcherul are propulsie nucleara.
      • +8 (8 voturi)    
        ce nucleara ? (Marţi, 15 noiembrie 2016, 1:05)

        TRABI [utilizator] i-a raspuns lui om_normal

        Acu' se fac cu potroni , cam iese fum .
        Apropo , daca vin chinezii si fac unitatile nucleare 3+4 la Cernavoda , ne luam de o grija cu rusii , cred ca nu mai au curaj sa treaca mai mult decat Crimeea .
      • +5 (7 voturi)    
        sigur ca are (Marţi, 15 noiembrie 2016, 6:42)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui om_normal

        da s-a udat uraniul pe drum si face fum ! astia daca ii lasi singuri se bat intre ei si gata , nu trebuie atacati!
      • +5 (7 voturi)    
        Hai că ești culmea! (Marţi, 15 noiembrie 2016, 13:25)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui om_normal

        Păi cărbunii nu sunt compuși din atomi? Și atomii nu au nuclee? Deci este propulsie nucleară... cu zbaturi?!?
  • +23 (29 voturi)    
    Veste buna si sper ca si pilotul s-a salvat (Luni, 14 noiembrie 2016, 20:16)

    Maniu [utilizator]

    ar fi bine ca rusii, in loc sa investeasca in propaganda, sa si creasca nivelul de trai.
    • +11 (13 voturi)    
      Asta si fac ! (Marţi, 15 noiembrie 2016, 0:38)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Creste constant nivelul de trai. Vodca se ieftineste.
      Si tot constant scade nivelul de educatie. Ce rost are sa investeasca in acest domeniu. Liderii supremi, cei mai iubiti fii ai popoarelor au mare nevoie de cohortele cu 4 clase !
  • +17 (25 voturi)    
    Rusnacul a primit ce a meritat (Luni, 14 noiembrie 2016, 20:31)

    cartofil [utilizator]

    La cat mai multe !!!!!
    • +5 (7 voturi)    
      sa fie primit! (Luni, 14 noiembrie 2016, 23:53)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      asteptam disparitia totala a mizeriei sovietice!
  • +21 (27 voturi)    
    ha ha ha (Luni, 14 noiembrie 2016, 20:33)

    stefan2008 [utilizator]

    Poate ca se simtea sufocat de atata Mare Mediterana "in apropierea Rusiei" si a decis sa o hartuiasca :))))

    Sau cum ziceau trollalaii ca se simte Rusia... parca "sufocata" de NATO ziceau.
  • +18 (24 voturi)    
    HAHAHAHAHAHAHA! (Luni, 14 noiembrie 2016, 20:37)

    ismail paine de circ [utilizator]

    Mai bine in mare decat in desert la arabi ca aia te decapitau. Macar au putut salva amaratul ala de pilot, probabil era beat manga.
  • +18 (24 voturi)    
    in sfarsit o veste buna (Luni, 14 noiembrie 2016, 20:51)

    Metusala [utilizator]

    dupa atatea proaste
  • +21 (27 voturi)    
    LOL (Luni, 14 noiembrie 2016, 20:55)

    Salmonela [utilizator]

    Le-a cazut cazanul.
  • +25 (31 voturi)    
    Traducere (Luni, 14 noiembrie 2016, 21:03)

    Vade Retro [utilizator]

    Ghid de interpretare a comunicatelor Moscovei:

    "o problema tehnica" = proasta fiabilitate + vodca
    "antrenament" = tocmai am bombardat prin Siria
    "pilotul este in siguranta" = il asteapta curtea martiala
  • +23 (27 voturi)    
    l-a invins (Luni, 14 noiembrie 2016, 21:06)

    mmmircea [utilizator]

    forta gravitationala
    • +2 (4 voturi)    
      Da (Marţi, 15 noiembrie 2016, 10:31)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Inca un inamic al Sovietziei.
  • +18 (24 voturi)    
    ha ha ha ha (Luni, 14 noiembrie 2016, 21:23)

    deville2010 [utilizator]

    astia vor sa fie stapanii lumii ha ha ha
    • -6 (8 voturi)    
      pana una alta (Luni, 14 noiembrie 2016, 23:38)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui deville2010

      stapanii marilor
    • 0 (2 voturi)    
      Sa mori de ras... (Marţi, 15 noiembrie 2016, 18:46)

      Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui deville2010

      Unii nici nu apuca sa decoleze:

      http://www.hotnews.ro/stiri-international-21383860-video-avion-luat-foc-aeroportul-din-chicago-20-persoane-fost-ranite.htm
  • +18 (20 voturi)    
    Cam (Luni, 14 noiembrie 2016, 21:32)

    Jar [utilizator]

    despre asta e vorba cu Putin.
  • +18 (26 voturi)    
    Lol (Luni, 14 noiembrie 2016, 21:42)

    Soljenitin [utilizator]

    That's the spirit, flota mujica ce va mai ramane in stare sa ajunga la destinatie are sa fie compusa dintr-o barca gonflabila cu vasle :-))))
  • +15 (17 voturi)    
    Radio Erevan : avionul nu s-a prabusit (Luni, 14 noiembrie 2016, 22:16)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    a fost pus la saramura.
  • +11 (13 voturi)    
    La mai mare! (Luni, 14 noiembrie 2016, 22:54)

    extrapolat [utilizator]

    A plutit cu sticlele goale sau a avut colacul in cockpit? Rusii au anuntat mai tarziu ca n-au vazut accidentul din cauza fumului scos de Amiral, au aflat de la Euronews. :))))
  • +12 (16 voturi)    
    loool (Luni, 14 noiembrie 2016, 23:26)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    POstac Mujic : ceea ce NATO nu stie era ca avionul tintea un submarin american si a intrat kamikaze style dupa el...
  • +7 (9 voturi)    
    problema a fost gasita (Luni, 14 noiembrie 2016, 23:37)

    DSS [utilizator]

    era una simpla: rugina
  • +7 (9 voturi)    
    ma bucur sa aflu ca Mazeta e OK (Luni, 14 noiembrie 2016, 23:47)

    natbl73 [utilizator]

    mi-ar fi lipsit dimineata la lucru cand imi beau cafeaua :)
  • +4 (6 voturi)    
    sa ramana toata flota la saramura (Marţi, 15 noiembrie 2016, 0:17)

    rov [utilizator]

    sa-i gaseasca extraterestrii peste 10000 de ani cu statuia lui fhurtin si stalin in gura!
  • -9 (13 voturi)    
    dormiti linistiti .... (Marţi, 15 noiembrie 2016, 0:59)

    TRABI [utilizator]

    Bine ca nu s-a prabusit in Marea Neagra , ca acum eram cu scut'-n tinta lu' Putin .
    Dar , noi dormim linistiti , scutu' lucreaza pentru noi ..... un fel de FNI de garnizoana .
  • +6 (6 voturi)    
    Probabil (Marţi, 15 noiembrie 2016, 8:27)

    V. Veroiu [utilizator]

    Au vrut sa-l spele un pic.
  • -1 (3 voturi)    
    La orice stire cu Rusia.. (Marţi, 15 noiembrie 2016, 18:47)

    Skipper1 [utilizator]

    ...parca se da drumul la internet la spitalul de psihiatrie.
    • +1 (3 voturi)    
      de la BUBA NEAGRA se trage, (Marţi, 15 noiembrie 2016, 19:28)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

      asa sunt iubiti rusii...
  • -1 (1 vot)    
    bine (Marţi, 15 noiembrie 2016, 19:45)

    PaulPastout [anonim]

    că a căzut în mare, și nu s-a prăbușit pe vreun spital, ieșea iar tărăboi.