Vladimir Putin i-a acordat cetatenia rusa actorului Steven Seagal

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 3 noiembrie 2016, 12:49 Actualitate | Internaţional

Steven Seagal a primit de la Vladimir Putin cetatenia rusa
Foto: Captura YouTube
Presedintele rus Vladimir Putin a acordat actorului american Steven Seagal cetatenia rusa, arata un decret publicat joi pe site-ul oficial al Kremlinui, potrivit Sputnik News.  

Purtatorul de cuvant al Kremlinului, Dmitry Peskov, a spus ca actorul a aplicat pentru obtinerea cetateniei acum ceva timp si ca sunt cunoscute “sentimentele calde” pe care le are fata de Rusia.  

“A fost dorinta lui, chiar a solicitat asta. A fost chiar insistent pentru o buna perioada, cerand sa-i acordam cetatenia. Este cunoscut pentru sentimentele calde pe care le are fata de tara noastra”, a spus Peskov.  

In septembrie, Seagala spus ca ia in considerare posibilitatea obtinerii cetateniei ruse. 

El a explicat ca vrea acest lucru pentru ca doreste sa petreaca mai multe luni pe an cu prietenii lui din Rusia.


Citeste mai multe despre   









6207 vizualizari
  • +14 (22 voturi)    
    hehe (Joi, 3 noiembrie 2016, 13:00)

    Soljenitin [utilizator]

    Steven Seagal. Sau despre cum sa fii prost.
    • 0 (2 voturi)    
      Fac pereche buna (Joi, 3 noiembrie 2016, 19:40)

      Procuratorul [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Cel mai ratat actor de duzină cu cel mai ratat președinte al lumii. Îmi aduce aminte de perechea Kim Jong Un - Dennis Rodman.
  • +23 (27 voturi)    
    Urmeaza mazeta Cetatean de Onoare (Joi, 3 noiembrie 2016, 13:05)

    un domn [utilizator]

    al ruinelor din Alep
  • +14 (14 voturi)    
    Ai grija Stefane (Joi, 3 noiembrie 2016, 13:29)

    alegzandru [utilizator]

    tu vrei sa fugi de frica IRSului si te momeste Vlad sa ii duci la ei la sucursala din Piata Rosie... acolo finantele tale sunt sigure ca ale lu' tata de la FNI, no?
  • +4 (6 voturi)    
    ca intre centuri (Joi, 3 noiembrie 2016, 13:55)

    korkodell [utilizator]

    negre....
    • +7 (7 voturi)    
      si camasi negre la guler (Joi, 3 noiembrie 2016, 14:24)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui korkodell

      .....
  • +2 (8 voturi)    
    Taica-su a avut ca parinti (Joi, 3 noiembrie 2016, 14:45)

    Carpi [utilizator]

    un evreu rus si (zice Seagal) un. etnic mongol sau apropiati mongolilor ( buryat etc).
    (Evreilor le-a facut Stalin o mica republica autonoma pe langa Mongolia si probabil de acolo vine taica-su.)

    Maica-sa: amestec englez, german, olandez
    Deci Seagal are dreptul moral sa fie cetatean al Siberiei!
    Asta inseamna acum cetatean rus.
    Seagal, astfel, are dreptul moral sa fie cetatean rus chiar mai mult decat Gerald Depardeu !
    Ce este atat de complicat de inteles?
  • +7 (9 voturi)    
    Alt idiot....., (Joi, 3 noiembrie 2016, 14:59)

    gigiN [utilizator]

    ....ca actor oricum nu poate fi numit !!!
    • +4 (6 voturi)    
      Un cuplu faimos reinvie! (Joi, 3 noiembrie 2016, 15:36)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Stan si Bran cu Steven Seagal si Gerard Depardieu (sau in traducere romaneasca Fane Pescarusu su Jeri DepartedeDumnezeu)
    • 0 (2 voturi)    
      Bati campii ! (Joi, 3 noiembrie 2016, 16:53)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Vezi sa nu fi ,,Sechestrat in Tren" sau in ,,Larg" !
  • +2 (4 voturi)    
    Sentimentele calde is fata de rusoaice (Joi, 3 noiembrie 2016, 16:15)

    Locke Lamora [utilizator]

    Phutin ar trebui sa stie mai bine, Steven avea acelasi sentimente si la Bucuresti fata de romance. Mai mult pipaia decat filma.
  • 0 (0 voturi)    
    LOL (Sâmbătă, 5 noiembrie 2016, 13:32)

    Salmonela [utilizator]

    Ce va deziceti toti de el. Pun pariu ca majoritatea ati vazut filemele din seria "sechestrati in avion/tren/vapor" si v-a placut. Evident e un actor prost si evident habar nu am de ce si-a luat cetatenie rusa. Poate din aceleasi cauze pt care si-a luat si Gerard Depardieu. Sa scape de taxe. Oricum ar fi ... Rusia??? Dude are serious?