Austria: Casa natala a lui Adolf Hitler va fi daramata

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 17 octombrie 2016, 18:21 Actualitate | Internaţional

Casa in care s-a nascut Hitler
Foto: Captura Youtube.com
Casa natala a lui Adolf Hitler din nordul Austriei va fi daramata pentru a face loc unei "noi cladiri", punand astfel capat unor ani intregi de batalii judiciare privind soarta sa, a anuntat luni ministrul austriac de Interne, citat de AFP.

"Casa lui Hitler va fi distrusa. Fundatiile ar putea fi conservate dar o noua cladire va fi ridicata", a declarat acest ministru, Wolfgang Sobotka, pentru cotidianul austriac Die Presse.

Acesta a evocat un scop "caritativ sau administrativ" pentru noua constructie.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
3685 vizualizari
  • -1 (3 voturi)    
    CUM? SE DARAMA... (Luni, 17 octombrie 2016, 19:49)

    schroedinger [utilizator]

    Cladirile monument istoric in AU? Cladirea respectiva este chiar in centru Brunnau-ului am Inn.
    Pai este posibil asa ceva?!?!
    • +1 (3 voturi)    
      Nu numai casa ar trebui daramata (Luni, 17 octombrie 2016, 23:07)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      ci si mentalitatea pe care a adus-o hitler, acest criminal care a făcut zeci de milioane de victime.
      • -3 (3 voturi)    
        Stai flexat (Marţi, 18 octombrie 2016, 1:11)

        drummer [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        Cu criminalii tăi...vezi cine ce și pe cine a omorât în al doilea război mondial și relaxează-te
        Aici vorbim de o casa memorială,deși vrem sa uităm,mai bine învățăm niște istorie..
        • +2 (4 voturi)    
          minti cu nerusinare (Marţi, 18 octombrie 2016, 8:58)

          seagrass [utilizator] i-a raspuns lui drummer

          citeste in link, e instructiv pentru astia ca tine.asa ceva nu trebuie uitat niciodata.

          http://www.factslides.com/s-Auschwitz

          din 7000 de gardieni din Auschwitz , doar 750 au fost confruntati cu justitia.

          firma care producea gazul Zyklon B exista si acum, produce insecticide.

          dupa ce in 1947 Auschwitz a devenit muzeu, au fost facute exhumari timp de peste 10 ani
          ......................................................................................
          ar trebui rasa casa aia cu totul, acoperit cu negru tot terenul si pusa o cruce mare pe care sa fie scrise cat mai multe nume ale victimelor nebunului.
          • -2 (4 voturi)    
            Ești amuzant (Marţi, 18 octombrie 2016, 11:14)

            drummer [utilizator] i-a raspuns lui seagrass

            Deși e clar pentru cei care cred în istorie ca povestea cu camerele de gazare(care au fost construite după ce s-a terminat războiul)este un hoax,încă balmajiti ceva idioțenii auzite din gura lui ellie wiesel,deși există zeci de evrei care neagă existența holocaustului,oameni care au avut rude în lagărele de concentrare,deși s-a demonstrat clar ca stimatul wiesel nu a fost într-un lagăr de concentrare pentru ca nu avea nimic tatuat pe mâna,unii nativi din zodia naivitatii încă bat moneda pe acest subiect care sincer,dacă cândva a fost grav,acum a devenit amuzant.
            Nu neg activitatea intunecata a acestui animal însă a fost expus ca fiind cel mai mare fauritor de rău din existența pământului,și totuși Israelul se ocupa acum exact de epurare etnică în cazul palestiniei...sunt multe de zis însă e greu dacă ai crescut cu o astfel de ideologie...cu respect
            • +1 (1 vot)    
              minti in continuare (Marţi, 18 octombrie 2016, 20:22)

              seagrass [utilizator] i-a raspuns lui drummer

              judecata de la tribunalul din Krakovia ( unde au fost judecati si condamnati 38 de ofiteri SS pentru ceea ce s-a petrecut la Auschwitz- retine 23 au fost condamnati la moarte ) este reala.

              la fel de real este si faptul ca intre ianuarie 1940 si august 1941 , 70273 de cetateni germani cu diferite afectiuni( handicapati mental si fizic) au fost gazati in cadrul unui program de eutanasiere propagat de nebun.
              asa a inceput totul(septembrie 1941), si nu s-a terminat decat odata cu iarna anului 1944(mai precis in noiembrie 1944).

              https://en.wikipedia.org/wiki/Final_Solution
              http://germanhistorydocs.ghi-dc.org/pdf/eng/English42.pdf
  • +7 (7 voturi)    
    Peste 80 de ani (Luni, 17 octombrie 2016, 22:33)

    Soljenitin [utilizator]

    Peste 80 de ani parca vezi stire: casa in care s-a nascut Putin va fi daramata. ;-)
    • +1 (1 vot)    
      Ar fi bine (Marţi, 18 octombrie 2016, 8:45)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Dar rusnacii "se misca" mai greu. Inca mai au statuiile lui Stalin un criminal ce l-a depasit pe Hitler la numarul de victime nevinovate.