VIDEO A fost lansat calendarul pe 2017 cu presedintele rus: Putin cu o lumanare, Putin cu un copil, Putin cu un pisoi

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 16 octombrie 2016, 16:18 Actualitate | Internaţional

Putin si un pisoi in calendarul pe 2017
Foto: Captura Twitter
Un calendar pe 2017 cu 12 portrete ale lui Vladimir Putin a fost lansat sambata, in care cel mai puternic om din Rusia, un cunoscut fan al hocheiului, care nu se sfieste sa se afiseze in bustul gol, ca patriot sau iubitor de animale, apare intr-o serie de poze intr-un registru care merge de la ludic la serios, relateaza USA Today, citat de News.ro.

Ziarul american scrie ca nu a putut sa obtina o copie a calendarului, insa corespondentul BBC la Moscova Steve Rosenberg a postat un scurt videoclip in care il prezinta. 

"Putin cu o lumanare, Putin cu un copil, cu un pisoi, Putin de el insusi, cu veterani de razboi si asa mai departe", spune Rosenberg in acest clip.

 "O, Putin cu un avion. Si un cocor. Foarte fin, foarte dragut", exclama el. Rosenberg noteaza ca acest calendar se incheie cu un portret si o explicatie foto in care se gandeste deja la 2018. 

"Rusia este o tara iubitoare de pace si autonoma. Noi nu avem nevoie de teritoriile altor popoare. Nu avem nevoie de resursele naturale ale altor popoare. Dar, daca suntem amenintati, suntem pregatiti sa recurgem la arme pentru a ne garanta securitatea", spune Putin in explicatia foto, potrivit traducerii lui Rosenberg.



Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
5529 vizualizari
  • -22 (32 voturi)    
    o sa apara si un calendar BOR (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:23)

    victor L [utilizator]

    cu Klaus facind vizite private pe masivul Parang :P
    • +11 (23 voturi)    
      Cel mai bun calendar ar fi cel fără putler (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:54)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      O lumânare fără putler, un copil fără putler i-ar pisoii nu -mi plac deloc. În felul ăsta putler a ajuns fiul cel mai iubit al poporului, geniul uralilor si volga gândirii. Așteptăm al paispelea congres.
      • +6 (16 voturi)    
        Cîte puțin, cât e Putin. (Duminică, 16 octombrie 2016, 18:08)

        ionv [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        Puțin cu o lumânare, puțin cu un pisoi, puțin cu un copil, puțin cu Crimeea, puțin cu Siria, puțin cu Transnistria, Georgia,
        • -5 (9 voturi)    
          Puțină neatenție. (Duminică, 16 octombrie 2016, 18:23)

          ionv [utilizator] i-a raspuns lui ionv

          1 se scrie „CÂTE”;
          2 la final trebuuia să pun punct.
          Putin nu are vreo vină.
          • 0 (6 voturi)    
            deci "i-ar" de mai sus (Duminică, 16 octombrie 2016, 18:55)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ionv

            nu ai vazut... interesant ce ai gasit tu de corectat, bre
            • 0 (4 voturi)    
              Te rog să mă ierți. (Duminică, 16 octombrie 2016, 20:27)

              ionv [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

              Așa-s eu, român de la țară. Caut să-mi corectez greșelile și le recunosc întotdeauna. Mi-a scăpat ceva?
              Spune, te rog și-ți voi mulțumi dacă ai dreptate.
              • +1 (1 vot)    
                ma miram ca ii cauti nod in papura (Luni, 17 octombrie 2016, 1:36)

                zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ionv

                unuia, in timp ce adevarata greseala isi radea de tine un comentariu mai sus
    • +9 (15 voturi)    
      Nu ti-a iesit (Duminică, 16 octombrie 2016, 17:19)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      Klaus si BOR nu au chiar nimic in comun.
      Mai incearca,poate iti iese.
      • -7 (11 voturi)    
        ma las pagubas, (Duminică, 16 octombrie 2016, 19:28)

        victor L [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

        in fata unora lipsiti total de umor.
        Parca ati fi urmasii celor ce nu aveu curajul sa zica nimic de geniul carpatin ori de sefii Justitiei, de parca nu ar fi oameni, cu pacate, ci Sfinti :P
        Norocul meu ca nu ma puteti turna la Securitate si melitie.
        Sic-sic!
        • +3 (3 voturi)    
          Prostia si umorul sunt lucruri (Luni, 17 octombrie 2016, 10:21)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui victor L

          diferite. Se pare ca ai confundat propriile fobii cu umorul. iti spunem noi: "umorul" tau e inexistent si decizia de a te lasa pagubas e cea buna. PS o recapitulare rapida a claselor primare te-ar scuti de scrierea agramata ce e cu adevarat comica (Sic-Sic vine de la Sic in latina "chiar asa!" sau de la scrierea gresita a "sâc" - a face in ciuda ?)
  • +20 (32 voturi)    
    ... (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:24)

    ak33 [utilizator]

    mai trebuiau : putin cu secerea si ciocanul , putin cu sticla de samagon , putin si omuletii verzi
  • +18 (26 voturi)    
    Dar cu kalașnikpvul, niet? (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:24)

    IancuJianu [utilizator]

    sau e cu katiușa...
  • +12 (22 voturi)    
    Cum pisoi, nu un tigru, alb? (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:35)

    Locke Lamora [utilizator]

    Si mai spun postacii pe aici ca nush ce mare om e asta, si el e un pitic cracanat si nebun, cu cultul personalitatiii in plina desfasurare pe finalul de Octombrie al vietii.
    • +2 (10 voturi)    
      pentru cei care divinizeaza Cracanatul (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:58)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      este un colaj..daca doriti sa revedeti Ultimele Poze cu El in Viata !..pentru ca Mantuitorii il vor plastifia...va circula WW in forma plastifiata alaturi de niste chinezi cu venele pline de silicon....va rog nu salivati pe Cracanat, il spalati prin acest gest !
  • +10 (18 voturi)    
    ... (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:38)

    tirolez [utilizator]

    Saraca pisica, incearca sa scape cu disperare.
  • +6 (16 voturi)    
    Cam cum ar fi recitat parintii nostri daca Putin (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:46)

    Susufler0 [utilizator]

    le-ar fi fost contemporan :
    "Putin e-n toate, e-n cele ce sunt/Si-n cele ce maine vor rade la soare."
  • +15 (23 voturi)    
    Frumos! (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:52)

    fanegr1ja [utilizator]

    Doar ca putin cam departe de realitate.
    Cred ca ar fi mai potrivite poze de genul:

    Putin si copil a carei casa a fost lovita de artileria separatista in estul Ucrainei;

    Putin si spitalul din alep dupa un nou raid rus;

    Putin si o racheta purtatoare de focoase nucleare, simbol al singurului sau argument la orice;

    Putin si semnaturile ruse pe tratatele pe carea l-a transformat in hartie fara valoare;

    Putin si un borcan gol, ca metafora a bugetului rus.

    Putin citeste un ziar in timp ce un jurnalist ii lustruieste pantofii.
    • +2 (10 voturi)    
      epic ai Comentat (Duminică, 16 octombrie 2016, 17:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      finalul cu ziarul l as completa asa, in legatura cu imaginea Completa : o echipa Black Ops cu folie de plastc asteapta sa il Mantuiasca in vederea Plastifierii !...asteptan ca tov Cracanat sa ..isi citeasca ziarul, nu i asa US e Democrata...si democratica !
    • +3 (11 voturi)    
      ar fi (Duminică, 16 octombrie 2016, 17:43)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      cel mai frumos cadou, un astfel de colaj de poze, facut ambasadorului rusiei. la schimb cu "maretul" gest al donatiei si al documentarului "isteric".
    • +1 (1 vot)    
      Phutin pe buda (Luni, 17 octombrie 2016, 21:54)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui fanegr1ja

      Ca rusii cred ca el face kaka intr-un mod suprem...nu ca ciocoflenderul de rand.
  • +18 (26 voturi)    
    Sunt dezamăgit... (Duminică, 16 octombrie 2016, 16:53)

    anton_carpati [utilizator]

    Aşteptam să văd poza cu Putin în grajd, hrănindu-l pe Gerard Depardieu.
    • +3 (11 voturi)    
      in cocina ai vrut (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:36)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

      sa spui
      • +3 (3 voturi)    
        Nu (Luni, 17 octombrie 2016, 2:41)

        anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        N-ai putea să-l înghesui acolo.
  • +11 (19 voturi)    
    Penibil (Duminică, 16 octombrie 2016, 17:25)

    KostasP [utilizator]

    Asta arata cat de spalati la creieri sunt ciolovecii. Pe cand putin pe un cal ucigand balaurul.
  • +13 (21 voturi)    
    ar fi mai interesant (Duminică, 16 octombrie 2016, 17:33)

    rov [utilizator]

    putin cu cecenia
    putin cu georgia
    putin cu ucraina
    putin cu avionul MH
    putin cu crimeea
    putin cu tansnistria
    putin cu...etc
    putin cu siria
    putin cu impostura
    putin cu propaganda
    etc, etc
    • +6 (12 voturi)    
      Nu putea sa lipseasca... (Duminică, 16 octombrie 2016, 20:58)

      ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Phutin cu Boris Nemtsov asasinat in Piata Rosie
  • +9 (17 voturi)    
    In poza cu lumanarea... (Duminică, 16 octombrie 2016, 17:54)

    justin puscasu [utilizator]

    pozitia corecta a mainilor e pe piept.
    • -7 (15 voturi)    
      plus (Duminică, 16 octombrie 2016, 19:14)

      Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

      Ti-am dat plus pentru calitatea ironic-inteligenta a comentariului, dar deocamdata Putin este cel mai mare om politic in viata.
      • +3 (11 voturi)    
        da da da (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:00)

        ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

        in viata de dupa...
      • +2 (10 voturi)    
        cel mai mare dictator in viata. (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:22)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

        .
      • +3 (5 voturi)    
        cel mai mare pitic din lume (Luni, 17 octombrie 2016, 2:22)

        Mumulea [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

        si cam atat - nu-l va depasi pe I.V.Stalin (din respect)
  • -4 (18 voturi)    
    Huiduieli si injuraturi ca pe stadion (Duminică, 16 octombrie 2016, 18:50)

    Chaos & Collapse [utilizator]

    Aceleasi injuraturi si huiduieli stupide cu efect ZERO de cite ori apare un articol despre Putin. Fac pariu ca, la un moment dat, trollii anti-Putin fie isi vor inceta activitatea brusc si definitiv, fie vor fi pusi sa injure inspre America. Nu mai e mult.

    Se pare ca si licitatiile pentru propaganda se fac in Romania cu aceeasi maiestrie cu care se fac licitatiile pentru software, autostrazi si toate celelalte. Bani sifonati si treaba de mintuiala. Nu ai cum sa faci propaganda si manipulare cu mincatori de seminte. E nevoie, la fel ca in IT, constructii, politica etc., de oameni inteligenti. Cu prostii isterici o dai de gard rapid.

    Cica "Putin e pitic". "Si e cracanat". Astea-s argumente?

    Ce legatura e intre inaltime si conducerea unui stat? Ce legatura e intre inaltime si inteligenta sau talent? Un fotbalist de 2,10 m e mai bun decit Maradona, care are 1,65 m?

    Ia uite in ce companie se afla Putin dpdv al inaltimii (daca asta e un criteriu):

    Immanuel Kant ... 1,52 m.
    Milton Friedman ... 1,52 m.
    Honoré de Balzac ... 1,57 m
    Voltaire ... 1,60 m
    Ludwig Van Beethoven ... 1,63 m
    Diego Maradona ... 1,65 m
    Napoleon Bonaparte ... 1,68 m
    Putin ... 1,70 m

    Hai, luati-i la misto si pe Kant, si pe Beethven, si pe Napoleon... Uite ce pitici cracanati au fost!

    P.S.
    http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/11/13/1415847958640_wps_59_Height_table_jpg.jpg

    5'0 = 1,52 m
    5'5 = 1,65 m
    5'7 = 1,70 m
    5'9 = 1,75 m
    • +5 (13 voturi)    
      Lasa (Duminică, 16 octombrie 2016, 19:25)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Chaos & Collapse

      Ce-ai ma?! S-a umflat fasolea'n tine? Nu v-au iesit comentariile la articolul asta? Pai daca v-ati pus pe baut, ce sa va fac!? Lasa, lasa, nu-i nimic. Se mai distreaza si baietii. Hai ca au muncit bine toata saptamana, nu mai fi asa suparat.

      P.S.
      Si mai schimbati nikurile astea anarhice. Ce-i aia Chaos & Collapse?? Bate la ochi. Cauta ceva mai neutru, mai distractiv.
      • +1 (1 vot)    
        Inseamna perestroika & glaznost (Luni, 17 octombrie 2016, 21:59)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

        Numai ca el nu stie engleza si a crezut c'a nimerit-o.
    • +5 (11 voturi)    
      Pff.. (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:03)

      ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Chaos & Collapse

      ba, eu fac misto de Cracanat ca imi place.. si mai ales ca are cine sa-mi dea apa la moara. Nu ca as fi platit sau as avea vre-un beneficiu sau vre-un efect postarile mele. Poare doar sa bine-dispuna pe ceilalti care-s pe aceiasi lungime de unda cu mine.
      • 0 (6 voturi)    
        se zice ca nu te poti pune in locul altuia (Duminică, 16 octombrie 2016, 23:10)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

        vei fi tot tu, cu mintea si gandirea ta...
        De asta cei manjiti nu pot gandi ca cineva face opinie fara bani.
        • +2 (2 voturi)    
          la fel (Luni, 17 octombrie 2016, 2:30)

          Mumulea [utilizator] i-a raspuns lui rov

          suna si lamentarile pesediste cand vine vorba de ong-uri.
          Cateodata ma intreb care-cui detaseaza postacii, sau daca nu cumva partidu' si lumina rasaritului or fi aceeasi organizatie.
    • +6 (6 voturi)    
      Era vorba de "inaltime morala" (Luni, 17 octombrie 2016, 10:24)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Chaos & Collapse

      Adica de josnicia individului responsabil de crime de razboi. Irelevanta cea fizica deoarece nici Kant Beethoven nu s-au distins prin inaltime ci prin creatie. La Putin doar distrugeri.
    • +1 (1 vot)    
      Cresita a"laturarea" (Luni, 17 octombrie 2016, 21:58)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Chaos & Collapse

      Nu poti sa pui un mujic bashit si cracanat alaturi de marii oameni enumerati de tine. Ca sa intelegi, nu poti pune o latura langa o friptura, si stii de ce? Pt ca o mananca porcii, latura.
  • +5 (11 voturi)    
    cu (Duminică, 16 octombrie 2016, 20:09)

    gituca [utilizator]

    Putin cu picioarele inainte (asa va parasi Kremlinul), dupa cum zicea ieri un nene intr-un documentar TV!
    • +2 (10 voturi)    
      asa sa ii Ajute Dughin ! (Duminică, 16 octombrie 2016, 20:35)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui gituca

      AMIN
    • -4 (8 voturi)    
      de acord... (Duminică, 16 octombrie 2016, 23:07)

      Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui gituca

      Dar peste vreo 20 de ani, cu funeralii nationale
  • +2 (10 voturi)    
    Lipseste (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:30)

    raducutu [utilizator]

    Putin cu un kkt in vârful capului ca sa ne arate ce are inauntru....:))))
  • +1 (3 voturi)    
    Mie mi-a placut si am comandat doua (Duminică, 16 octombrie 2016, 22:45)

    V. Veroiu [utilizator]

    Cate un calendar pt fiecare baie.

    Insa as vrea sa vad un calendar si cu familia sa. Nu de alta insa intre combina, lumanare, jet si deltaplan ma intreb omul asta mai stie cum arata membrii familiei sale? Eu dupa 9 h de munca intr-o zi mai sa imi ratez sotia, si asta in masura in care ne vedem zilnic.
    • +1 (1 vot)    
      Ce duios (Luni, 17 octombrie 2016, 21:43)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

      ti-ai luat un calendar cu presedintele tau in garsoiniera de la Moscova.