Conflictul din Siria: Vladimir Putin acuza Franta ca incearca sa "inflameze situatia"

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 12 octombrie 2016, 16:59 Actualitate | Internaţional

Presedintele rus Vladimir Putin a acuzat miercuri Franta ca incearca sa "inflameze situatia" fortand Rusia sa-si exercite dreptul de veto impotriva proiectului de rezolutie ONU privind incetarea bombardamentelor in Siria, relateaza AFP.

Francezii au depus "o rezolutie, stiind ca nu va fi adoptata, pentru a obtine un veto (din partea Moscovei), inflamand situatia, precum si isteria referitoare la Rusia", a declarat Vladimir Putin, in cursul unui discurs sustinut la un forum economic desfasurat la Moscova.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

2175 vizualizari

  • +13 (19 voturi)    
    Putin asta, mare gunoi ordinar (Miercuri, 12 octombrie 2016, 17:31)

    DanAlexandru [utilizator]

    Adica el duce o campanie de teroare impotriva civililor din Siria dar tot el acuza Franta ca "inflameaza situatia". Deci practic gunoaiele astea de rusi chiar au pretentia sa fie lasati sa faca ce vor, sa omoare cati oameni nevinovati vor pentru ca daca le zici ceva "inflamezi situatia". Dar ei ca omoara mii de civili, aia nu e nimic, cu aia nu inflameaza nimic. Asa natie de gunoaie ordinare nu a mai existat pe pamantul asta.
    • +1 (3 voturi)    
      Nu e clar? (Miercuri, 12 octombrie 2016, 20:17)

      seb_h [utilizator] i-a raspuns lui DanAlexandru

      Pe siloviki care conduc Rusia acum NU II INTERESEAZA pierderile colaterale, in lupta impotriva diversilor lor dusmani. Remember teatrul din Moscova, nu i-a interesat ca au murit civili, le-au ucis pe toate vaduvele negre, remember beslan, nu i-a interesat moartea copiilor, important e ca i-au ucis pe teroristi, in afara de unul prins...Nu conteaza civilii din alep, pt ei e important ca l-au pacalit pe kerry si au mana libera sa ii deschida cale libera lui Bashar in recuperarea Siriei pt el....cu cat mai putini adversari, evident. Bun, in amestecul ala de forte acest lucru era inevitabil....vezi situatia complicata a Chinei in perioada 1927-1937.
      Pe de alta parte salafistii, cei mai radicali sunni, sustinuti de sauditi si qatar, sunt cel mai mare pericol pt. civilizatia moderna, cu ideile lor jihadiste criminale.
      • -2 (2 voturi)    
        putler si rusnacii butoiul cu (Miercuri, 12 octombrie 2016, 22:03)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui seb_h

        pulbere ar lumii. Singurii care sunt obișnuiți sa negocieze si sa câștige cu rusnacii sunt US. Nimeni altcineva nu e in stare, mai ales că madam merkel, stăpână europei si băbuță cu un ball obișnuiește sa mai împartă din când in când cu rusnacii care-l tara.
    • -3 (7 voturi)    
      Wow! (Miercuri, 12 octombrie 2016, 21:16)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui DanAlexandru

      atata lipsa de cunostinta, atata naivitate, o victima tipica a mediilor! Si o clanta enorma ! Cat romanism !
      Respect!
      • 0 (4 voturi)    
        ''voi''nu respectati pe nimeni (Miercuri, 12 octombrie 2016, 21:59)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

        nu respectati nimic.in ceea ce priveste ''clanta'',nimeni nu o are mai mare ca ''voi''.
  • +8 (14 voturi)    
    ONU (Miercuri, 12 octombrie 2016, 18:04)

    Soljenitin [utilizator]

    Mujicstan trebuie expulzata din ONU, si-a pierdut dreptul de a fi acolo.
  • +1 (3 voturi)    
    Rusii stiu intotdeauna ce e mai bine. (Miercuri, 12 octombrie 2016, 19:26)

    A.Corneliu [utilizator]

    Rusii stiu intotdeauna ce e mai bine, atat pentru ei, cat si pentru lumea intreaga.
    Ei sunt dreptatea si justitia intruchipata.
    De aceea si vorbesc intotdeauna cu atata siguranta de sine.
    Ce stiti voi?...
    • +1 (5 voturi)    
      eu nu as zice asta nici in gluma (Miercuri, 12 octombrie 2016, 22:01)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

      ...nu de alta, dar un bolovan ca potaissa chiar te crede.
      • -2 (6 voturi)    
        Presupunand ca am dreptate, (Miercuri, 12 octombrie 2016, 22:41)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

        promiti si tu un icter mic?
  • 0 (2 voturi)    
    Asta e cracanat de la fart-uri mentale (Joi, 13 octombrie 2016, 0:04)

    Wanheda [utilizator]

    si viceversa, nasoale zile a ajuns, un moshneag urat.