Casa Alba: Declaratiile lui Trump, care spunea a pipait femei care ii permiteau acest lucru pentru ca este celebru, constituie agresiune sexuala

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 11 octombrie 2016, 22:11 Actualitate | Internaţional

Donald Trump
Foto: Wikimedia Commons
Casa Alba a declarat marti ca declaratiile candidatului republican la presedintia SUA, Donald Trump, care firma ca a pipait multe femei fara sa le ceara acordul deoarece, fiind celebru, acestea i-au permis, constituie agresiune sexuala, informeaza Reuters.

Purtatorul de cuvant al Casei Albe, Josh Earnest, a declarat pentru presa la bordul Air Force One ca presedintele Obama considera comentariile ca fiind respingatoare.

Vineri, Trump si-a cerut scuze public pentru aparitia inregistrarii: "Am spus si am facut lucruri pe care le regret", a afirmat Donald Trump, potrivit Fox News. Afirmatiile lui Trump au provocat un scandal in SUA, mai multi lideri republicani cerandu-i retragerea din cursa prezidentiala.

"Am spus si am facut lucruri pe care le regret", a afirmat Donald Trump, potrivit Fox News. Afirmatiile lui Trump au provocat un scandal in SUA, iar doi senatori republicani i-au cerut retragerea din cursa prezidentiala.


Citeste mai multe despre   









1577 vizualizari
  • +1 (9 voturi)    
    Sa-l intrebe Obama (Marţi, 11 octombrie 2016, 22:35)

    Carpi [utilizator]

    si pe prietenul sau Bill Clinton, daca povestea cu pipaiturile este respingatoare !!!
  • +6 (6 voturi)    
    Dar femeile acelea (Marţi, 11 octombrie 2016, 22:41)

    V. Veroiu [utilizator]

    Ce zic?
  • +3 (9 voturi)    
    unde-i trabucul (Marţi, 11 octombrie 2016, 23:04)

    Razvan_M [utilizator]

    Dar trabucul bagat in orificiile Monicai ce naiba mai este?
  • +4 (10 voturi)    
    tot e mai sanatos la cap decat scelerata aia (Marţi, 11 octombrie 2016, 23:19)

    nu_am [utilizator]

    Trump e doar un barbat nomal, sanatos, si mai ales sincer. Despre emailurile sceleratei nimic? Psihopata a omorat oameni!
  • +6 (8 voturi)    
    Prostie propagandistica... (Marţi, 11 octombrie 2016, 23:28)

    OvidiuStoica [anonim]

    expresia "they let you do whatever you want".."te lasa sa faci orice vrei"..implica un acord : ele te lasa pe tine, iti permit.

    Purtatorul de cuvant a lui Obama, un Democrat desigur, denatureaza sensul mai ceva ca Ponta.
  • -3 (5 voturi)    
    e bine (Miercuri, 12 octombrie 2016, 0:48)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    inca o gafa a lui hussein barrack. Daca asta e tot ce au gasit, niste vorbe vechi de zece ani, si care nu inseamna absolut nimic,Trump va cistiga, disperarea democratilor si de fapt a intregului establishment e prea mare. Semnele sint clare.
    • 0 (6 voturi)    
      Haha (Miercuri, 12 octombrie 2016, 6:01)

      jcjc [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Trump nu mai e în stare să cîștige acum nici alegerile pentru administrator de bloc.