O noua inregistrare compromitatoare cu Donald Trump, in care acesta vorbeste vulgar despre femei si despre fiica sa Ivanka, a aparut in presa

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 9 octombrie 2016, 21:51 Actualitate | Internaţional

Donald Trump
Foto: Hotnews
O noua inregistrare compromitatoare cu Donald Trump, in care candidatul republican la Casa Alba vorbeste vulgar despre femei si despre fiica sa Ivanka, a aparut in presa. Intr-o noua inregistrare care dateaza din anul 2006, Donald Trump, intervievat de Howard Stern, vorbeste vulgar despre femei si despre corpul acestora, inclusiv despre fiica sa, Ivanka Trump. "It's okay to call my daughter a <piece of ass>" (in traducere: "Este ok sa o numesc pe fiica mea o bucata de fund"), a afirmat Donald Trump. Inregistrarea a fost data publicitatii de CNN.

Tot intr-o discutie cu Howard Stern, Trump vorbeste despre corpul fiicei sale, inclusiv despre dimensiunea sanilor acesteia

Ivanka Trump este antreprenor, are acum 34 de ani si este primul dintre cei 5 copii ai lui Donald Trump, din prima casnicie a acestuia, cu Ivana Trump. Donald Trump a fost casatorit de 3 ori.

  • A doua inregistrare compromitatoare in decurs de cateva zile

Este a doua inregistrare compromitatoare cu Donald Trump aparuta in decurs de cateva zile. In prima dintre ele, care data din anul 2005, actualul candidat republican la presedintia Statelor Unite afirma ca a pipait multe femei fara sa le ceara acordul deoarece, fiind celebru, acestea i-au permis, si a povestit inclusiv despre o relatie cu o femeie casatorita.

Vineri, Trump si-a cerut scuze public pentru aparitia inregistrarii: "Am spus si am facut lucruri pe care le regret", a afirmat Donald Trump, potrivit Fox News. Afirmatiile lui Trump au provocat un scandal in SUA, mai multi lideri republicani cerandu-i retragerea din cursa prezidentiala.

  • Trump, popular in sondaje dupa aparitia primei inregistrari

Aproape trei sferturi dintre alegatorii republicani (74%) din Statele Unite il sustin pe Donald Trump si considera ca acesta trebuie sa continue cursa pentru Casa Alba, a aratat primul sondaj de dupa aparitia inregistrarii compromitatoare cu Trump, in urma careia mai multi lideri republicani i-au cerut retragerea. In ceea ce priveste intentia de vot, Hillary Clinton are un avans de 4% (42% intentie de vot) fata de Trump (38%), arata sondajul realizat de Politico.com.

Acelasi sondaj a aratat ca, din totalul alegatorilor americani, 45% considera ca Donald Trump trebuie sa ramana in cursa pentru Casa Alba, alti 39% cred ca acesta ar trebui sa se retraga.

In ceea ce ii priveste pe alegatorii democrati, 70% dintre ei sunt de parere ca Trump ar trebui sa paraseasca cursa prezidentiala.

Sunt "zero sanse sa abandonez" campania prezidentiala, declara sambata Donald Trump, aflat sub un tir de critici venite chiar si din partea colegilor de partid dupa ce a afirmat ca a pipait multe femei fara sa le ceara acordul deoarece, fiind celebru, acestea i-au permis.

"Niciodata, niciodata nu voi renunta", a dat asigurari candidatul republican pentru Wall Street Journal, negand existenta unei crize care sa ii afecteze parcursul catre Casa Alba, cursa in care se confrunta cu democrata Hillary Clinton.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
6732 vizualizari
  • +3 (35 voturi)    
    asa (Duminică, 9 octombrie 2016, 22:15)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    si? Dimpotriva, asemenea timpenii nu vor face decit sa creasca inversunarea celor care nu mai vor neomarxism corect politic criminal.
  • +2 (32 voturi)    
    far-left media (Duminică, 9 octombrie 2016, 22:16)

    zaboo [utilizator]

    si dovada ca arbitrul joaca in echipa democratilor, ca de obicei
  • 0 (14 voturi)    
    . (Duminică, 9 octombrie 2016, 22:33)

    theo667 [utilizator]

    deja astia bat campii cu toate inregistrarile astea. demoleaza-l pe program, pe faptul ca nu stie 3 tari din orient, habar nu are cine este presedinte premier prin europa, politica interna impozitare etc etc. ca si balariile alea cu ce a facut sau nu bill clinton, ce relevanta are?!
    • +5 (17 voturi)    
      Exact aici e problema... (Duminică, 9 octombrie 2016, 23:55)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      Greu de demolat Trumpul pe program... Omul promite reduceri de cheltuieli și taxe.Reducerea bugetarilor la nivelul din 2008 (Obama a angajat parazitți din ăștia în neștire). Promite de asemenea retragerea Americii din rolul de mamă universală a răniților și de transferarea a mai multor responsabilități de apărare țărilor ce profită azi de umbrela de securitate a SUA în timp ce o înjură. Promite reinstaurarea domniei legii și eliminarea tuturor excepțiilor de la lege comise de administrația Obama. Promite lichidarea celei mai mari parti din Obamacare, care Obamacare exact acum în Octombrie intră în faza finală ce-i ruinează financiar tocmai pe americanii cu venituri mici (ei simt cel mai tare creșterile de prime de asigurare) pe care trebuia sa-i protejeze. Este exact ceea ce vor cea mai mare parte a americanilor...
      • 0 (2 voturi)    
        exact! (Luni, 10 octombrie 2016, 3:03)

        DanOprea [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

        promite! presedintele e pres... daca pot zice asa
        si uite ca pot....dar HC va cistiga.
  • -6 (18 voturi)    
    Asta arata doar nivelul lui Trump (Duminică, 9 octombrie 2016, 22:55)

    Zimbru [utilizator]

    Un fel de neo-Putin american.
    • +5 (15 voturi)    
      Nope (Duminică, 9 octombrie 2016, 23:57)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

      Asta arată o creatură dezinhibată. În vremurile astea în care cenzura și corectitudinea politică sufocă totul un individ cre spune cee ce gândește (oricat de procoase ar fi gândurile alea) are șanse enorme să câștige.
  • +10 (18 voturi)    
    Prostie fără margini (Duminică, 9 octombrie 2016, 23:43)

    Amerlocu [utilizator]

    Ăștia și-au pierdut complet mințile. În lipsă de idei apelează la tactici sinucigașe. Evident că înregistrările astea erau ținute la păstrare de mult timp și trebuiau scoase din joben la momentul potrivit. Ce e șocant e faptul că după luni de campanie „strategii” democraților n-au înțeles nimic din ceea ce vor sau nu alegătorii ui Trump și indiret îi fac campanie.

    Toată lumea știa de la bun început că Trump vorbește în mod tradițonal ceva mai mult decât gândește. Și ăsta a fost atuul lui. Oamenii s-au săturat de cenzură, autocenzură și corectitudine politcă. Gura mare a lui Trump e o garanție că dacă ajunge președinte corectitudinea politică își va trăi ultimele zile. În aceste condiții nu exista prostie mai mare ca acee de a ieși la interval cu chestii care demonstrează lipsa de reținere verbală a Trumpului.

    Mă uit la candidata democraților pentru Congress din districtul meu. Singura idee a ei în campanie e să plătească spot-uri publicitare la TV-ul local unde evidențiază faptul că, contracandindatul republican a făcut afirmații „offensive” vis a vis de femei, minorități, imigranți ilegali, musulmani și că l-a „endorsed” pe Trump încă din iunie. Dacă acum vreo 2-3 luni sondajele îi dădeau republicanului sub 45% și democratei aproape 50% (nu-i vorbă că tot așa arătau sondajele și în 2010, 2012 și 2014 și republicanul a câștigat cu peste 55% de fiecare dată) acum au ajuns să-i dea ăstuia peste 60%. Ceea ce înseamnă că o să câștige cu vreo 70%. Și asta exclusiv pe banii democraților care-i fac reclamă gratis la TV. Ăștia nu au înțeles că oamenii sunt scărbiți până la greață de feminismul agresiv (inclusiv femeile), de ridicarea în slăvi a minorităților de tot soiul și mai ales de povesștile lacrimogene despre ilegali, în condițiile în care aceștia sunt responsabili de 60%-70% din criminalitate...
    • +1 (5 voturi)    
      Si ce trebuie sa intelegem de la tine? (Luni, 10 octombrie 2016, 1:47)

      SignorRossi [utilizator] i-a raspuns lui Amerlocu

      Ca Trump este eroul tau?
      • +2 (2 voturi)    
        atata poti? (Luni, 10 octombrie 2016, 6:41)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui SignorRossi

        atata pricepi tu? naspa...
  • +1 (11 voturi)    
    Breaking news! Info bomba si in exclusivitate! (Luni, 10 octombrie 2016, 0:14)

    firuierbii [utilizator]

    Noile mari inregistrari compromitatoare au fost facute la momentele respective in public. Cum tot public Trump a declarat ca ar iesi cu fiica lui daca nu i-ar fi fiica (in aceeasi idee ca e o femeie atragatoare).

    Dar chiar daca Trump ar fi mers mai departe si ar fi zis ca ar vrea sa aiba relatii sexuale cu fiica lui, care ar fi problema?

    Celebram homosexualitatea, ii incurajam pe homosexuali, chiar cumva ne cerem scuze ca nu suntem si noi ca ei, l-am linsa pe un om care ar zice ca nu ar vota la presedintie SUA un homosexual, dar daca Trump zice ca fata lui e o femeie sexi il descalificam? Ma lasi?!
    • -3 (3 voturi)    
      Zic doar atat.. (Luni, 10 octombrie 2016, 8:59)

      s.t.e.f.a.n [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

      sper ca nu esti parinte.