Kremlinul regreta faptul ca "Rusia este folosita in campania electorala din SUA" si "prezentata intr-o lumina negativa"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:07 Actualitate | Internaţional

Vladimir Putin
Foto: Facebook/ Vladimir Putin European Support
Kremlinul a afirmat miercuri ca "regreta" faptul ca "Rusia si presedintele Vladimir Putin" sunt folositi in campania electorala din Statele Unite si sunt prezentati "intr-o lumina negativa", potrivit Reuters.

Comentariul Kremlinului vine dupa ce candidatul republican la alegerile prezidentiale din Statele Unite, Donald Trump, l-a laudat adesea pe Vladimir Putin, fiind insa criticat dur, in mai multe randuri, pentru simpatia sa fata de presedintele Rusiei.

"Bineinteles ca ne-ar dori ca tara noastra sa fie mentionata doar in mod pozitiv, dar spre regretul nostru Rusia si presedintele nostru au devenit o componenta inseparabila a campaniei electorale din Statele Unite ale Americii", a afirmat purtatorul de cuvant al Kremlinului, Dmitri Peskov.










942 vizualizari
  • -2 (8 voturi)    
    Pai.. (Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:12)

    UpNext [utilizator]

    ...nu sunteti voi demonii de serviciu?
    • +8 (10 voturi)    
      Nici chiar asa !. Sunt doar lupii (Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:34)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      moralisti !! ( ca in fabula).
      Asa este cand un KGB-ist ca Putin ajunge seful Rusiei !!. ,,Impinge'' poporul rus spre ce se pricepe el mai bine sa faca !!
    • +3 (3 voturi)    
      dictatorii s-au inteles bine intre ei, cel putin (Miercuri, 5 octombrie 2016, 14:48)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      la inceput. Ceusescu era prieten cu Gadafii, cu Mubarack, cu Saddam Hussein si Kim Ir Sen. Atata timp cat nu au teritorii de impartit, dictatorii se inteleg intre ei.
      Problema apare cand au interese puse, atunci se strica prietenia (vezi Stalin cu Hitler).
    • +4 (4 voturi)    
      300 de ani cu demonii langa noi (Miercuri, 5 octombrie 2016, 16:42)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      te cam saturi.
  • -2 (6 voturi)    
    cum e aia? (Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:15)

    AnderT [utilizator]

    rade ciob de oala sparta?
    logic ca asta este doar de imagine ca in rest este cum a fost si cum va fi !!! Puterea este doar in mainile a catorva...
  • +7 (7 voturi)    
    Mititeii... (Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:33)

    qwertyuiop [utilizator]

    Imi vine sa vars o lacrima, saracutii de ei cum sunt ei de maltratati..
  • -4 (6 voturi)    
    Trolul (Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:37)

    Razvan_M [utilizator]

    Vladimir Putin face misto prin aparatul de PR de slabiciunile PC ale americanilor. Conform regulilor politically-correctness, nu poti sa generalizezi pe baza unor fapte limitate ca numar. Iar ca sa dovedesti ceva trebuie sa publici dovezi care sa treaca printr-o instanta de judecata pentru a deveni dovezi reale.
    • +5 (5 voturi)    
      300 de ani au generat fapre Nelimitate (Miercuri, 5 octombrie 2016, 16:44)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      din partea mujicilor. Spune-mi o data in istorie cand astia au avut limite, ca daca nu erau americanii astia se opreau la Gibraltar. De ciuda Stalin si-a macelarit poprul mai tarziu.
  • +7 (7 voturi)    
    cum sa fie pomeniti negativ?! (Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:49)

    vrednic [utilizator]

    donald trump il lauda pe putin de cate ori are ocazia.
  • +7 (7 voturi)    
    Si noi (Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:52)

    AdiSto [utilizator]

    regretam faptul ca v-am avut, va avem si va vom avea asa de aproape geografic. De fapt, regretam ca existati.
  • +6 (6 voturi)    
    Pai nu vine lumina de la rasarit? (Miercuri, 5 octombrie 2016, 14:02)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Inseamna ca daca e "proasta" s-a intamplat ceva prin rusia, nu in America din Vest. :-))))