Kremlinul, dupa acuzatiile de crime de razboi in Siria: Tonul si retorica Marii Britanii si SUA sunt inadmisibile

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 26 septembrie 2016, 13:18 Actualitate | Internaţional

Dmitri Peskov
Foto: Captura YouTube
Kremlin a acuzat luni "tonul si retorica inadmisibile" ale ambasadorilor american si britanic, la o zi dupa ce acestia au afirmat ca armata rusa comite in Siria acte de "barbarism" si crime de razboi, scrie AFP.

"Consideram tonul si retorica reprezentantilor Marii Britanii si Statelor Unite ca fiind inadmisibile si de natura sa faca rau relatiilor noastre", a declarat purtatorul de cuvant al Kremlinului, Dmitri Peskov, in conditiile in care aviatia rusa efectueaza bombardamente intense la Alep, dupa esecul armistitiului din Siria.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

1827 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    Hai se intelegem ce se petrece! (Luni, 26 septembrie 2016, 13:35)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Odata, erau unii, arabi si musulmani prin Orientul Mijlociu si Africa de Nord care aveau petrol. Ei traiau fericiti si civilizat, in tarile lor. Deodata, in viata lor se baga brutal prin acte de barbarism atat URSS sau RUsia cat si SUA. Acum este doar crima moarte si intoleranta acolo!
  • +4 (6 voturi)    
    Si daca nu admite tonul schimba adevarul ? (Luni, 26 septembrie 2016, 13:50)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Faptele sunt documentate si clare. Scuza ca si altii au facut nu e valabila deoarece raspunderea individuala nu se poate ascunde in spatele altor crime. Militarii rusi vor avea parte de un tribunal international pentru crimele ce eventual le comit in Siria, deoarece se afla pe teritoriu strain in calitate de mercenari si isi apara tara.
  • +3 (3 voturi)    
    ursul anesteziat de alcool are ... (Luni, 26 septembrie 2016, 14:04)

    un domn [utilizator]

    episoade de Luciditate ? ciudat ...
  • +6 (6 voturi)    
    Retorica, este raspunsul intr-o discutie... (Luni, 26 septembrie 2016, 14:05)

    pedepsitorul [utilizator]

    Sa intelegem ca actiunea initiala (atucurile si bombardamentele) este a voastra iar retorica este a SUA si Anglia?

    Refugiatii din Europa trebuie sa stie cine le casapeste rudele in Siria, umar la umar cu ISIS!

    Cat despre inadmisibilitate... poate va referiti la Ukraina....
  • -2 (6 voturi)    
    cam atat despre ascendent moral (Luni, 26 septembrie 2016, 14:29)

    Razvan_M [utilizator]

    Atunci cand sprijini ISIS si alte grupari jihadiste musulmane cu antrenamente, bani si armament se cam duce naiba orice ascendent moral pe care-l ai asupra unor tari precum Rusia. Mai ales ca presa din Europa si State vorbeste despre "opozitia moderata" sau "opozitia democrata" cand se refera la musulmanii din diversele grupari teroriste ce intretin razboiul din Orientul Mijlociu si Africa.

    America a fost cladita pe alte idei decat cele pe care le promoveaza acum alde Obama si pe care le-a promovat Bush inainte.
  • 0 (4 voturi)    
    ce sa vezi !!!! (Luni, 26 septembrie 2016, 17:29)

    asada [utilizator]

    Americanii si englezii nu inteleg pe ce lume traiesc !!!??? Pacatosii astia au uitat ca trebuie sa ceri voie rusilor ce sa vorbesti si mai ales ce ton sa folosesti.Termenul "inadmisibil" si amenintarile sint ultimile argumente ale Rusiei,Chinei si Coreii de Nord atuni cand se dedau la actiuni criminale si refuza sa si le asume. Lipseste Ceasca sa le explice cum devine cazul cu "neamestecul in treburile interne ale stateor totalitare ".
    • -1 (1 vot)    
      "Americanii si englezii (Luni, 26 septembrie 2016, 19:15)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui asada

      nu inteleg pe ce lume traiesc" ... pana aici ai perfecta dreptate...
      • +1 (1 vot)    
        corect ,nu!!!????? (Marţi, 27 septembrie 2016, 10:27)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        Ce viata dulce ai duce la Moscova ,Pechin sau Pfenian !!!!!!