UPDATE Atac armat intr-un centru comercial din statul american Washington: 5 oameni au murit

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 11:43 Actualitate | Internaţional

Un barbat inarmat a deschis focul vineri seara intr-un centru comercial din statul american Washington, omorand patru femei si ranind grav o a cincea persoana, care a murit ulterior la spital. Atacatorul a fugit si este cautat de Politie. Incidentul armat s-a petrecut la Cascade Mall din orasul Burlington, la 110 kilometri nord de Seattle, anunta AFP.

Suspectul este "un barbat hispanic imbracat in gri", a anuntat pe Twitter un purtator de cuvant al Politiei din statul Washington.

Politia a fost alertata in jurul orei locale 18:58 (0:58 GMT) si a evacuat centrul comercial.

Suspectul a fost surprins de camerele de supraveghere din incinta centrului comercial, iar imaginile au fost facute publice, in speranta ca el sa fie prins.























2522 vizualizari

  • -3 (7 voturi)    
    Putin are ocazia să îl răzbune pe Gorbaciov... (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 15:59)

    Nyk1 [utilizator]

    ...pentru întâlnirea celebră cu Reagan din Berlin, dacă îi va spune președintelui SUA, Donald Trump: „Mr. president, build up that wall!” - sau mă rog, „Стройте эту стену!” după caz.

    Căci făptașul „hispanic” (care, în paranteză fie spus, este un termen chiar insultător pentru adevărații spanioli sau hispanici, cei din Peninsula Iberică) probabil provine de dincolo de granița sudică a US, din Mexic.
    • +2 (4 voturi)    
      nu mai apuca (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 21:48)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Boogie Men sunt pe drum spre Sochi...
  • -6 (10 voturi)    
    Liber la arme (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 16:06)

    Porcurorul General [utilizator]

    Yupiii
  • -2 (6 voturi)    
    atac .... (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 17:37)

    DanutPetreanu [anonim]

    americanii se impusca obsesiv intre ei ...in ritmul asta nu se stie....
    • 0 (8 voturi)    
      hei (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 21:27)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui DanutPetreanu

      Pe europenii ii omoara arabii. In numar mult mai mare. La Terase. La Concerte. De Ziua Nationala, pe strada. La Aeroport. In Tren.
  • +1 (5 voturi)    
    interesanta descrierea bazata pe rasa (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 22:11)

    Razvan_M [utilizator]

    ... daca nu se vorbeste despre musulmani: "un barbat hispanic imbracat in gri".

    Musulmanii care au comis atentate in ultima vreme, fara exceptie, au fost numiti "adolescent", "tanar", "barbat". Iar individul din poza poate fi foarte bine arab dupa cum arata.
  • +2 (2 voturi)    
    am intrat din curiozitate ... :-D (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 23:59)

    Radu_B [utilizator]

    sa vad daca si la articolul asta se ajunge in comentarii la musulmani / religia pacii / ISIL / Merkel ...

    2 din 6 au reusit ... BIFAT !

    :-))))
    • -1 (1 vot)    
      pai chiar este musulman (Duminică, 25 septembrie 2016, 11:11)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui Radu_B

      http://vancouversun.com/news/local-news/shooter-on-the-loose-after-opening-fire-in-cascade-mall-in-burlington

      ...din Turcia.
      • +1 (1 vot)    
        3 din 8 acum ... (Duminică, 25 septembrie 2016, 14:42)

        Radu_B [utilizator] i-a raspuns lui stefan2008

        bineee ... !

        Keep up the good work !
  • +2 (2 voturi)    
    De ce nu updatati (Duminică, 25 septembrie 2016, 11:09)

    UpNext [utilizator]

    articolul?? Suspectul a fost prins, este un turc de 20 de ani - Arcan Cetin - cu antecedente. Fiti profi!