​VIDEO Mai multi rebeli sirieni detoneaza accidental o bomba, in timp ce incercau sa-si faca un selfie

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 16 septembrie 2016, 20:57 Actualitate | Internaţional

Selfie exploziv
Foto: Captura DailyMail
Un membru al unei grupari de rebeli din Siria a detonat din greseala o bomba, dupa ce a incercat sa-si faca un selfie alaturi de alti barbati, cu un telefon conectat la un dispozitiv exploziv, informeaza Mediafax citand Daily Mail.

Videoclipul surprinde momentul in care unul dintre rebelii sirieni se arunca in aer in timp ce incerca sa faca un selfie alaturi de camarazii sai, cu un telefon conectat la o bomba artizanala.

Cei opt barbati surprinsi in imaginile video stau in fata unui steag al rebelilor si canta la microfon, alaturi de mai multe arme pozitionate in fata lor.

La un moment dat, unul dintre rebeli apuca un telefon cu care vrea sa surpinda momentul, doar ca dispozitivul ramasese conectat la o bomba. In momentul in care apasa pe aparatul foto, acesta declanseaza explozibilul aflat la doar cativa metri distanta de barbati, nefiind clar daca acestia au fost raniti sau doar uimiti de incident.



Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
8817 vizualizari
  • +9 (15 voturi)    
    N-a zis nimeni ca-s destepti (Vineri, 16 septembrie 2016, 21:00)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    QED
  • +13 (15 voturi)    
    Pai da (Vineri, 16 septembrie 2016, 21:15)

    mitg [utilizator]

    Asta a fost voia lui allah.

    Asa sa pateasca toti teroristii.
    • +3 (11 voturi)    
      Opozitia (Vineri, 16 septembrie 2016, 23:22)

      Hungry_Henry [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Astia sunt the good guys ... lupta impotriva totalitarismului si a extremismului islamic ... pana la proba contrarie.
  • +6 (10 voturi)    
    nice (Vineri, 16 septembrie 2016, 21:20)

    andreiu [utilizator]

    refreshing...
  • -5 (19 voturi)    
    Un fals de la Daily Mail. Circ total. E o gluma. (Vineri, 16 septembrie 2016, 21:46)

    dumitrica [utilizator]

    Înregistrarea cu rebelii care detonează o încărcătura exploziva vrând sa-și facă o fotografie este o sceneta de tipul celei regizate de Stuart Ramsay cu traficanții de arme.
  • +6 (10 voturi)    
    Nu pot (Vineri, 16 septembrie 2016, 21:57)

    V. Veroiu [utilizator]

    Decat sa ma bucur. Bravo. Bine lucrat.
  • +1 (9 voturi)    
    US special training (Vineri, 16 septembrie 2016, 22:22)

    Nevermind [utilizator]

    Selfie section
  • +5 (5 voturi)    
    de Oscar... (Sâmbătă, 17 septembrie 2016, 0:33)

    unTaran [utilizator]

    Astea sint pentru Emir Kusturica.
  • 0 (6 voturi)    
    Tehnologie ruseasca.. (Sâmbătă, 17 septembrie 2016, 6:20)

    Alex735 [utilizator]

    La urma toata, Rusia a creeat ISIS.
    • 0 (0 voturi)    
      ??? (Duminică, 18 septembrie 2016, 9:49)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Alex735

      vreau si eu ce-ai fumat tu!
  • -3 (5 voturi)    
    :)) (Sâmbătă, 17 septembrie 2016, 9:12)

    Xman [utilizator]

    Nu se vede prea bine insa telefonul în cauza era un samsung galaxy note 7 căruia în momentul fotografierii i-a explodat bateria...de,știrile despre recall ajung mai greu în Siria :)))
  • +3 (3 voturi)    
    "Stupidity is far more dangerous than evil.." (Sâmbătă, 17 septembrie 2016, 15:23)

    Ochiana [utilizator]

    ...for evil takes a break from time to time, stupidity does not." Anatole France

    va dati seama cumm pot fi manipulati asta, vai de steaua lor si a noastra !