VIDEO O studenta din Arkansas a devenit Miss America 2017

de Carla Dinu     HotNews.ro
Luni, 12 septembrie 2016, 8:15 Actualitate | Internaţional

Savvy Shields, o studenta de 21 de ani, originara din Arkansas, sudul Statelor Unite, a fost incoronata duminica Miss America 2017, concurs la care a participat pentru prima data o candidata care a recunoscut ca este lesbiana.

Coroana i-a fost asezata pe cap de catre castigatoarea precedenta Betty Cantrell, din statul Georgia, in aplauzele publicului din Atlantic City, scrie AFP.

Din juriu au facut parte inclusiv cantareata pop Ciara, Mark Cuban, patronul echipei de baschet din NBA Dallas Mavericks si campioana olimpica la gimnastica Gabby Douglas.

Printre cei 52 de concurenti din acest an a fost Erin O'Flaherty, prima candidata lesbiana din istoria concursului.

Concursul Miss America, difuzat din anul 1950, este in fiecare an foarte urmarit in Statele Unite. Donald Trump, candidatul republican pentru Casa Alba, a fost pana in 2015, co-proprietar al Miss Univers si Miss America.












8084 vizualizari
  • +8 (14 voturi)    
    Urmatoarea faza, mai dura (Luni, 12 septembrie 2016, 8:28)

    BEDE [utilizator]

    Urmatoarea faza ar fi ca Miss America sa fie aleasa un transsexual. Asa, ca sa fie politic-corect.
    Ce manipulari s-or face la concursurile acestea?
    • -1 (1 vot)    
      Ce me sperie .... (Luni, 12 septembrie 2016, 11:54)

      midumi [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      nu este ca ai comentat tu complet aiurea (ce ai fi dorit? sa elimine o participanta pentru ca a recunoscut ca este lesbiana?)

      ... ci ca ai cel putin 7 oameni care considera comentariul tau bun....
      • +2 (2 voturi)    
        Ce spune omul este adevarat (Luni, 12 septembrie 2016, 15:00)

        Joseph Porta [utilizator] i-a raspuns lui midumi

        Desemnarea asta pute de la 1 km a politically correctness. Individa este, cum ar spune americanii just a bit above average (cel putin, pe standardele romanesti) si totusi a fost desemnata miss US. E adevarat ca tara geme de obeze, dar totusi .. Intr-o minunata lume noua care promoveaza agresiv tot ce tine de LGBT de ce sa ne mai mire.
  • -2 (4 voturi)    
    2017 ? (Luni, 12 septembrie 2016, 9:30)

    break_noon [utilizator]

    Acum suntem in 2016, si s-a stabilit cine este Miss pentru 2017 ?
    Nu e o greseala pe undeva, totusi?
    • -1 (1 vot)    
      nu e (Luni, 12 septembrie 2016, 12:11)

      popescu_dtru [utilizator] i-a raspuns lui break_noon

      până și numerele le-au întors per verso.
  • +5 (7 voturi)    
    Politically correct! (Luni, 12 septembrie 2016, 11:48)

    Acestnicknameestedejainregistrat [utilizator]

    Pai de-aia a si castigat, ca a spus ca-i lesbi. Probabil nici nu este, dar afirmatia asta da bine pentru propaganda imbecililor politically correct! (Vezi si aratarea aia gretoasa cu rochie si barba care canta ca o cizma dar i-au dat premiul Euroviziunii de acum cativa ani!)
  • 0 (0 voturi)    
    Nu lesbi a castigat. (Luni, 12 septembrie 2016, 21:39)

    intel [utilizator]

    Cititi fratilor cu atentie. Miss Lesbi doar a participat. Castigatoarea e cea din titlul articolului