Hillary Clinton sufera de pneumonie si isi anuleaza deplasarile de campanie programate pentru luni si marti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 12 septembrie 2016, 5:59 Actualitate | Internaţional

Hillary Clinton
Foto: Facebook
Hillary Clinton, care a parasit brusc, duminica, ceremonia de comemorare a victimelor atacurilor din 11 septembrie 2001, dupa ce i s-a facut rau, sufera de pneumonie, dar se reface, a anuntat medicul sau. Clinton (68 de ani) si-a anulat toate activitatile si deplasarile de campanie programate pentru luni si marti, scrie AFP.

"Hillary Clinton a participat la ceremonia de  comemorare a victimelor atacurilor din 11 septembrie timp de o ora si 30 de minute in aceasta dimineata, prezentand omagii si salutand familiile unora dintre victime", a declarat purtatorul de cuvant al candidatei democrate la presedintia SUA.

"In timpul ceremoniei, ea s-a simtit rau si a ales sa plece spre apartamentul fiicei sale. Acum se simte mult mai bine", a precizat purtatorul de cuvant al lui Clinton.










3788 vizualizari
  • +8 (10 voturi)    
    Minciuna la putere! (Luni, 12 septembrie 2016, 6:17)

    Alex735 [utilizator]

    Nu mai mintiti, femeia e chiar bolnava. Astea nu sunt manifestari de peneumonie.
    https://www.youtube.com/watch?v=nk4smWRMe9M
    • +3 (5 voturi)    
      o varianta obiectiva (Luni, 12 septembrie 2016, 9:38)

      voxpopulix [utilizator] i-a raspuns lui Alex735

      ar fi inclus din start clipul cu Hillary care este tinuta de oamenii din staf, lesina si este aruncata ca un sac de cartofi in dubita.

      Ar mai fi spus si de episodul de acum cateva zile cand a vomitat o dubioasa substanta verde. Pana si washington post, ziar care a aparat-o pe hillary pana in panzele albe, a trebuit sa recunoasca ieri ca hillary ca sanatatea lui hillary este o problema serioasa.
      • 0 (4 voturi)    
        o varianta subiectiva (Luni, 12 septembrie 2016, 11:43)

        EXEs [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

        alien bitch.
        Starpiturii nu-i prieste planeta noastra. Incalzirea globala o arde ... la buzunar. Ha!
    • +3 (7 voturi)    
      pai (Luni, 12 septembrie 2016, 9:46)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui Alex735

      Nu ei mint ci aparatul de stat
      Sun atat de disperati ca vine nebunu si ii baga in puscarie ca o baga pe asta la inaintare desi stiu ca nu e ok deloc. Putrezimea sistemului american de azi in pluna floare.
    • 0 (10 voturi)    
      no matter what (Luni, 12 septembrie 2016, 9:49)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Alex735

      Indiferent care este „boala” lui Hillary și oricât s-ar strădui presa să o mușamalizeze, babeta a pierdut orice șansă.

      Din cutia cu păpuși va trebui scos alt candidat (Biden?).
    • +3 (9 voturi)    
      Fumatul . (Luni, 12 septembrie 2016, 9:50)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Alex735

      Dacă a fumat pipă sub birou!Sub biroul lui Bil.Și a traso curentul.Glumă,glumă dar democrații au forțat nota.
  • +4 (10 voturi)    
    Nu ma bucur (Luni, 12 septembrie 2016, 9:03)

    Toni_Romania [utilizator]

    Nu ma bucur de boala cuiva, dar doamna HC mai bine sa stea acasa sa si vada de pensie.
  • +1 (9 voturi)    
    Greu de ales (Luni, 12 septembrie 2016, 9:11)

    theo667 [utilizator]

    astia sunt putrezi amandoi. la propriu si la figurat.
    • +4 (4 voturi)    
      diferenta e ca... (Luni, 12 septembrie 2016, 9:36)

      unualibro [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      ....la propriu, numai unul e putred.
  • +8 (10 voturi)    
    pneumonie pe dracu'... (Luni, 12 septembrie 2016, 9:35)

    unualibro [utilizator]

    ...uitati-va pe video. E leguma... arata ca si cand ar avea tulburari neuro. Nici nu poti sa te uiti pana la sfarsit.
  • -3 (3 voturi)    
    raul cel mai mic (Luni, 12 septembrie 2016, 10:52)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Si in USA ,ca la noi. Au de ales raul cel mai mic.
    Ambii candidati sunt sub asteptarile unei tari atat de puternice, atat de dezvolate. Nici unul nu are leadership, nici Obama nu are.In Europa , la fel nimeni. Angela Merkel e umbra a ceea ce era,
  • -3 (5 voturi)    
    saraca femeie (Luni, 12 septembrie 2016, 11:37)

    EXEs [utilizator]

    Eram curios sa vad niste intalniri televizate intre Hillary si Trump, dar in stilul asta cred ca vor avea motiv sa nu le faca. Vai si-a pierdut pantoful saraca cenusareasa. Cred ca democratii vor folosi strategiile lor traditionale de autovictimizare si in acelasi timp calomniere si demonizare a lui Trump.
    Parca vad ca dupa ce se da amarata si bolnava acum, vom ajunge s-o suportam 8 ani de zile. Pana la urma ar trebui sa zicem mersi de fapt pentru ca se putea si mai rau cu un sistem mai imbecil cum e cel german.
  • -3 (5 voturi)    
    ne ia gaia daca ajunge Trump presedinte... (Luni, 12 septembrie 2016, 11:49)

    mitocanu [utilizator]

    O simpla comparatie intre Hillary Clinton si Donald Trump ne arata cat de sucita este mintea votantului american...trebuie sa ai orbul gainilor ca sa afirmi ca Trump este pregatit pentru aceasta functie....Hillary este cert superioara lui Trump la toate capitolele (experienta, abilitate, intelect, stapanire de sine, etc.)...America (si restul lumii) se afla la o rascruce de drumuri...sa ne rugam sa castige Hillary alegerile din noiembrie 2016...daca nu se intampla asa...God save the world...
    • +1 (3 voturi)    
      desigur (Luni, 12 septembrie 2016, 15:24)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui mitocanu

      A fost in charge si a dat-o in bara groaznic cu libia deci mai usor cu gargara ca e superioara.
      • -1 (3 voturi)    
        mai baiete... (Luni, 12 septembrie 2016, 16:22)

        mitocanu [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

        Mai informeaza_te...Hillary nu este vinovata DIRECT de ce s_a inamplat in Libia (banuiesc ca te referi la moartea ambasadorului SUA)...
        In ceea ce il priveste, Trump a dat_o bara fara sa fie in CHARGE (mincinos, rasist si delapidator)
        mincinos_a sustinut razboiul din Irak si ulterior a negat,
        rasist_construirea zidului mexican, interzicerea accesului arabilor in SUA
        dilapidator_nu si_a facut publice veniturile, procese pentru lucrari neplatite si studenti de la universitatile lui care au fost inselati...
        • 0 (0 voturi)    
          lol (Luni, 12 septembrie 2016, 19:43)

          Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui mitocanu

          si iliescu vorbeste la fel cand nu ii convine ce se spune ... spre ex sa vedem ce s-a intamplat la revolutie
          Oare de ce ? :)
          Daca ai argumente poti vb si frumos, daca nu ai dai si tu cu ce poti.
          Deci la obiect, departamentul de stat a investigat si a decis ca nu e cazul sa mai investigheze. FBI a intrat si el pe fir dupa si s-a oprit ancheta. Nicaieri nu s-a spus oficial ca nu a fost nimic nasol ci ca nu sunt suficient probe, ceea ce e alta mancare de peste.