​Vladimir Putin ordona vaste exercitii militare si plaseaza trupele in stare de alerta maxima, inclusiv cele din Crimeea si de la granita cu Ucraina

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 25 august 2016, 12:50 Actualitate | Internaţional

Vladimir Putin
Foto: Facebook/ Vladimir Putin European Support
Presedintele Vladimir Putin a ordonat joi vaste manevre militare in mai multe regiuni rusesti, inclusiv Crimeea si zona de granita cu Ucraina, plasand aviatia, trupele aeropurtate si flota rusa in stare de alerta maxima, scrie AFP.

"Conform ordinului (presedintelui), (...) trupele din districtele militare Sud, Vest si Centru, flota de Nord, fortele aeriene si trupele aeropurtate sunt plasate in stare de alerta maxima", a precizat ministrul rus al Apararii, Serghei Shoigu, potrivit declaratiilor transmise de televiziuni.

Aceste exercitii vizeaza pregatirea de lupta a unitatilor vizate si ar urma sa dureze pana in 31 august.

Districtele militare vizate includ regiunile de granita ale Ucrainei si tarile balttice, Crimeea si imensele teritorii care merg de la Ural la Siberia centrala.

Armata rusa si-a multiplicat exercitiile militare de amploare pe intregul sau teritoriu de la inceputul crizei in relatiile cu Occidentul, pe fondul crizei ucrainene.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
7654 vizualizari
  • +24 (50 voturi)    
    Observ că această știre nici nu prea are reach (Joi, 25 august 2016, 13:12)

    zet [utilizator]

    A devenit un fapt banal că piticul psihopat se pregătește să invadeze... pe cineva, încă nu e clar pe cine, Ucraina sau țările baltice.
    Cine are de câștigat din această lehamite, această banalizare? Taman piticul psihopat.
    Când o să lovească, toată lumea bună, care acum se scarpină în ..., având probleme mai importante de rezolvat decât evitarea unui război, o să fie șocată, vai dar n-am crezut...
    Cum se evită un război? Si vis pacem, para bellum. Cea mai bună cale spre pace este să te pregătești de război
    Zi-le asta Germaniei, Franței, Spaniei, Italiei.
    Noroc cu americanii. Dacă or să mai vrea și ăia să își pună pielea în băț pentru o uniune europeană puturoasă, obeză, lipsită de inteligență și ... antiamericană
    • +6 (20 voturi)    
      Cracanatul Cauta Mantuirea (Joi, 25 august 2016, 13:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui zet

      Doar asa scapa de mania proletara a supusilor lui celoveci !
      • +7 (19 voturi)    
        rusnacii mor de foame iar (Joi, 25 august 2016, 15:11)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        lui putler ii arde de exerciții și manevre armate. Democrația rusnacilor e de fapt dictatura personala a lui putler i-ar acesta ar trebui oprit înainte de a face ce a făcut personajul cu nume asemănător din germania. Singurii care-i pot opri sunt US pentru că ue sânt la fel de rai ca rusnacii. Hai US!
        • +4 (10 voturi)    
          Vom vedea (Joi, 25 august 2016, 18:05)

          Caligula [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          Atacurile asupra altora se fac atunci cand ceilalti nu sunt pregatiti. Asa a inceput Hitler razboiul, asa a fost la 9/11.

          Deocamdata, nimeni din Europa nu sa declarat pregatit pentru a sustine un razboi de aparare impotriva armatei ruse. Piticul atomic stie asta si va alege, ca intodeauna, cea mai usoara tinta.

          Noi inca ne mai gandim daca sa facem licitatii pentru armament... daca merita sa ne aparam tara... suntem aproape de o campanie electorala si nimeni nu mentioneaza subiectul primejdiei ruse... suntem o tinta usoara.
          • -1 (3 voturi)    
            auzi! (Vineri, 26 august 2016, 12:22)

            Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

            "Deocamdata, nimeni din Europa nu sa declarat pregatit pentru a sustine un razboi de aparare impotriva armatei ruse."
            Pe bune?
            Intamplator Europa Vest este plina de baze Usa/Nato si tehnica milutara americana, de toate culorile. Inclusiv bombe cu hidrogen.
        • -3 (3 voturi)    
          Si lui Werner de ce ii arde? (Vineri, 26 august 2016, 8:36)

          Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          Si lui Werner de ce ii arde?
    • -20 (32 voturi)    
      mi-e somn (Joi, 25 august 2016, 13:24)

      The Saker [utilizator] i-a raspuns lui zet

      revino-ti, ia calmante si linisteste-te...ne plictisesti.
    • -19 (27 voturi)    
      mi-e somn (Joi, 25 august 2016, 13:24)

      The Saker [utilizator] i-a raspuns lui zet

      revino-ti, ia calmante si linisteste-te...ne plictisesti.
      • +9 (17 voturi)    
        la savushkina slab netul (Joi, 25 august 2016, 14:51)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui The Saker

        somn usor !
    • -16 (22 voturi)    
      Serios? (Joi, 25 august 2016, 13:32)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui zet

      "Cum se evită un război? Si vis pacem, para bellum. Cea mai bună cale spre pace este să te pregătești de război Zi-le asta Germaniei, Franței, Spaniei, Italiei."

      ???....Pai fii pe pace ca toata Europa Vest e full de baze militare Usa si Nato. Care de abia asteapta un bumbum (pe ban public).
      • +10 (20 voturi)    
        da da (Joi, 25 august 2016, 15:36)

        zet [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        corect, occidentul e de vină, și-au construit o grămadă de baze militare, la ei acasă, numai ca să provoace Rusia! Cât să mai accepte și Rusia așa o bătaie de joc? :)))))
        • -5 (15 voturi)    
          Exact! (Joi, 25 august 2016, 16:11)

          Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui zet

          Exact ! Americanii ce au umplut Europa Vest de rachete de ale lor sunt "la ei acasa".
          Cum de nu mi am dat eu seama???
          • +6 (12 voturi)    
            Toni taica, intrebare (Joi, 25 august 2016, 17:54)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

            Nuamrul de rachete americane din Europa de vest a crescut sau a scauz in ultimii 25 de ani?
            Nu te mai chinui sa raspunzi, a scazut.
            Si atunci nu inteleg de ce tataia-tu Putin ocupa teritorii si se da cocos la Ucraina?
            Sau americanii sunt de vina pt orice.
            PS rachetele alea americane au impiedicat mizeria comunista sa se verse in Atlantic, panimaiesi?
            • -1 (1 vot)    
              Ia vezi tu arhivele (Vineri, 26 august 2016, 8:35)

              Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

              Sa vezi ce incantati erau occidentalii in anii 70-80 de prezenta Usa in Europa vest si cate milioane erau in strazi urland contra "rachetelor cu raza medie de actiune".
              (NU ca ar fi vrut rusi in loc, cum ziceau serviciile vest aservite)
            • -2 (2 voturi)    
              Azi au drone (Vineri, 26 august 2016, 8:36)

              Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

              Azi au dronele - telecomandate din Nevada cu releele din GER
          • +4 (10 voturi)    
            Stii ca Stalin voia sa se opreasca la Gibraltar? (Joi, 25 august 2016, 20:20)

            Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

            Cica a racnit si injurat 3 zile cand s-a izbit de americani in Berlin. Toata Europa era sovietica azi....Asa ca mai lasa nostalgiile comuniste, sau frustrarile.
            • -2 (2 voturi)    
              Stalin nu s-a izbit de nimeni.... (Vineri, 26 august 2016, 8:32)

              Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

              ...pentru ca era multumit cu ce avea (50% din Europa). Ma refer la faptul ca amicul lui Roosevelt, personal la conferinta Casablanca 1943, i-a dat cadou, in sclavaj, jumatate de Europa. In 1943.
            • -3 (3 voturi)    
              Serios? (Vineri, 26 august 2016, 12:20)

              Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

              Dar cine l-a inarmat prin spate vreme de 4 ani cu programul Lend-Lease? Nu cumva Usa? Facand dintr -o tara de mana a 3-a o super-putere mondiala.
              • +3 (3 voturi)    
                Stii ce a spus Paton nu? (Sâmbătă, 27 august 2016, 0:51)

                Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

                Dupa ce s-a intalnit cu cativa mujici, ofiteri cica. Ca din pacate s-au aliat cu exact cine nu trebuia, ca sub spuza aia de civilizatie pe care pretindeau sovietzii ca o au, se ascunde un duhuros de stepa de cea mai joasa spetza. Istoria a aratat-o din plin, si inainte si mai tarziu si culmea, chiar si astazi cand Ursia are cica 25 de ani de democratie....mujica.
    • -12 (28 voturi)    
      Nu este vb de asta (Joi, 25 august 2016, 13:36)

      @Mishu [utilizator] i-a raspuns lui zet

      Oamenilor le este lehamite de "știrile" cu Rusia, e aceeași propagandă mincinoasă cum a fost și cea cu Irakul cu armele nucleare și chimice(negăsite nici akm 2016) , 9/11 cu talibanii pe când de fapt erau sauditii $$ aliații lor șamd. Astea vor lua sfârșit după căderea democraților de la White house.
      • +5 (19 voturi)    
        prea multe filme gem moscow nu crede in (Joi, 25 august 2016, 14:52)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

        lacrimi iti dauneaza + lacrima are gust sarat, nu de vodka !
      • +5 (15 voturi)    
        Da, da (Joi, 25 august 2016, 15:29)

        ac [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

        Numai ca asta e stire adevarata. Poate sesizezi diferenta.
    • 0 (16 voturi)    
      Rusii nu doresc un razboi de propoerii (Joi, 25 august 2016, 13:41)

      artistul000 [utilizator] i-a raspuns lui zet

      ei alimenteaza conflicte mici in diverse puncte strategice.
      Cel putin pe termen scurt si mediu, Rusia nu cauta sa invadeze teritorii deoarece nu este pregatita sa se apere ... (occident sau chinezi? )
      prin aceste exercitii se doreste pregatirea armatei, trezirea ei din amortire iar aceasta trezire este de durata ... avand in vedere somnul prin care au trecut pana acum 2-3 ani.
      sunt vulnerabili si vor sa schimbe asta... va dura ... apoi vom vedea ce se va mai intampla.

      nu-s analist politic, nici militar.... doar o umila parere personala...
      • +5 (15 voturi)    
        China ORICUM are d erevendicat Siberia (Joi, 25 august 2016, 14:53)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

        iar Cracanatul stie asta !
    • +5 (21 voturi)    
      Tarile baltice nu! (Joi, 25 august 2016, 13:49)

      Prea_Tarziu [utilizator] i-a raspuns lui zet

      Acolo sunt ca un cuib de viespi si finlandezi, si avioane britanice, si nave americane, si suedezi, si NATO reprezentat puternic. Eu daca as fi Putin mi-as urma telul asa: atacarea Ucrainei pana la Odessa, cucerirea republicii Moldova si intr-o zi de iarna crunta cu -34 grade Celsius as "elibera" Bucurestiul si m-as "alia" cu popoarele infratite sarbii si bulgarii. In felul asta influenta Rusiei va fi pe tot flancul sudic. Turcia, Grecia, Italia fiind deja buni prieteni ai Rusiei. Practic rusii castiga Marea Mediterana si pierd Marea Nordului.
      O comisie care sa-l aiba si pe domnul Iliescu, Nastase si Dragnea va negocia "avantajos, urmand un guvern de "coalitie" avandu-l in frunte pe Ponta.
      Multi cetateni romani "vor cere" pamant in Siberia, langa Koreea de Nord si li se vor aproba cererile!
      • +9 (17 voturi)    
        EPIC !!!!! (Joi, 25 august 2016, 14:54)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

        insa spune ne ce ai fumat ?
        • -1 (9 voturi)    
          faptul (Joi, 25 august 2016, 19:03)

          Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          ca nu esti in stare sa pricepi o ironie, ma face sa cred ca limba ta materna nu e romana... Mai mult, incep sa cred ca de fapt limba ta materna e rusa, tu vrei de fapt sa-i compromiti pe comentatorii pro USA... :)... faptul ca 9 cititori hotnews ti-au dat plus, nu ma mira, nici nu ma asteptam de la comentatorul mediu de p-aci sa priceapa ironii mai subtile... :)
          • 0 (8 voturi)    
            alt smoker... (Joi, 25 august 2016, 20:53)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

            ce s-a servit seara la savushkina ? e ora 19.03 cand ai postat, dupa RGi indicat de Armata Rosie e perioada cand sovieticii fumeaza pe locul de repaos...
    • +9 (11 voturi)    
      Germania (Joi, 25 august 2016, 14:12)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui zet

      face stocuri de alimente ,apa si-si mareste bugetul apararii.
    • +12 (18 voturi)    
      doar cand NATO face exercitii... (Joi, 25 august 2016, 14:39)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui zet

      se aduna troli pro-rusi mazeta, petre22 si inca cativa sa comeneteze depsre cotropirea patriei etc ...
    • +11 (13 voturi)    
      la exercitii nu-l concureaza nimeni (Joi, 25 august 2016, 14:41)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui zet

      poate doar kim.
  • -17 (25 voturi)    
    sa invadeze ce vrea (Joi, 25 august 2016, 13:24)

    xanti [utilizator]

    Atata timp ca nu e Romania sa faca ce vrea .
    Ce treaba avem noi cu politica militara a rusiei ?????
    • +11 (13 voturi)    
      ei, intrebarea era "in oglinda" (Joi, 25 august 2016, 14:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ce treaba are Sovietizia cu Deveselu ? ca nu e Judetul Olt vreun stat off shore sovietic...si NU va fi !
    • +13 (13 voturi)    
      Pai se pp sa intr-o lume civilizata (Joi, 25 august 2016, 15:09)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Nu invadeaza nimeni pe nimeni.....cum poti sa fii de acord ca Rusia sa invadeze pe cine vrea? Cu ce drept. Ti-ar place sa vina altul in casa ta si sa-ti dea ordine, sa-ti cheltuie banii si sa te infometeze, eventual? Sau tu nici casa nu ai?
    • +6 (8 voturi)    
      propagandisti rusi au inventat o noua sintagma (Joi, 25 august 2016, 21:32)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      "politica militara"
      Trebuie sa recunoastem ca e mai buna ca "sinergia faptelor"
      Ia spune tu Petrov, ai auzit de "cand diplomatii tac, armele vorbesc" ?
      Politica e politica iar razboiul e razboi. Iar rusii au demonstrat ca pentru ei nu exista limite intre cele doua.
      Fiindca in sec. 18, unde sunt ei situati mental, nu exista aceasta diferenta.
      • -4 (4 voturi)    
        Scoti aiureli nene (Vineri, 26 august 2016, 8:29)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        Military policy (also called defence policy or defense policy) is public policy dealing with international security and the military. It comprises the measures and initiatives that governments do or do not take in relation to decision-making and strategic goals, such as when and how to commit national armed forces.

        Military policy - Wikipedia, the free encyclopedia
        https://en.wikipedia.org/wiki/Military_policy
        • +1 (1 vot)    
          frecventa utilizarii termenului de Voi (Vineri, 26 august 2016, 9:42)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

          postacii Sovietici este evidenta, nu trebuie sa ne uitam in wiki, ma intreb daca wiki va dedica o pagina celor ca voi, cum se va numi pagina ? nu cumva Mazeta o va revendica iar voi maruntzeii veti latra ? posibil !
          • -2 (2 voturi)    
            Daaaa, si saitul Wiki e sovietic. (Vineri, 26 august 2016, 12:39)

            Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Bey, voi inafara de "sovietici" mai aveti ceva in cap?
            Ps-Sintagma aia o stiam de dinainte de net si wiki, din presa vest.
            • +1 (1 vot)    
              Wiki? Really? (Sâmbătă, 27 august 2016, 0:46)

              Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

              Nu poti fi serios.
  • +8 (12 voturi)    
    BRAVo Vali consuma bani cat mai pot ! (Joi, 25 august 2016, 13:33)

    JohnAnticoruption [anonim]

    Vladimir Putin consuma bani !

    In scurt timp cere un imprumut la FMI ca sa i cumpere la ARMATA Vodca si la Popor paine (sau invers ?)
    • +9 (11 voturi)    
      destinul lui este alaturi de Lenin (Joi, 25 august 2016, 14:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui JohnAnticoruption

      ..daca dupa Hunger Games ..mai ramane ceva !
  • +9 (11 voturi)    
    boala lunga moarte sigura (Joi, 25 august 2016, 13:48)

    gelu antigelu [utilizator]

    acest ”balet” al manevrelor și alertelor nu face decat sa toace aiurea banii din ce in ce mai putini. si nu stiu cui foloseste? vrea sa-i sperie pe americani? sa-i imbarbateze pe rusi? ca sa ce? sa accepte criza continua? o tara si un regim aflate in pana de idei esuate intr-o fundatura din care nu se vede nici o iesire. si atunci ce ramane? doar spectacolul de opereta cu vajnicii marinari si aviatori gata sa apere patria pe care nimeni nu o ataca sau ameninta.
    un fel de Coreea de Nord la scara mai mare.
  • -7 (15 voturi)    
    am și io o întrebare (Joi, 25 august 2016, 14:08)

    Mazeta [utilizator]

    Ce și cine l-a oprit pe Putin, dacă asta voia, să ocupe și sud-estul rusofil al Ucrainei?
    • +4 (12 voturi)    
      poate a fost o Capcana (Joi, 25 august 2016, 14:57)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      prin ceea ce a facut NATO a demostrat ca micul Cracanat este ..turbat..si trebuie eutanasiat ! Zero Dark Moscow...remember mazeta ?
    • +3 (7 voturi)    
      fiindca (Joi, 25 august 2016, 15:02)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      el ocupa teritorii rusofobe
    • +9 (9 voturi)    
      Dar cand l-a oprit cineva? (Joi, 25 august 2016, 15:12)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ca omuletii lui verzi is acolo.
      Aaaa, ca nu a anexat si partea aia inca? Pai sanctiunile Mazeto, ca daca Phutin mai face o anexare i se taie orice legatura cu Lumea Civilizata de unde isi papa rusul haleul. O sa ajunga sa aiba relatii doar cu N Coreea, Venezulela, Cuba....tari in faliment.
    • +8 (8 voturi)    
      Pai... (Joi, 25 august 2016, 15:30)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ... banii? Ai idee daca populatia de acolo isi ia salariile si pensiile? Si inca ii injura pe ucrainieni de ce nu le dau. Pai sinteti ocupati, taticule, voi ati votat cu mina voastra.
      Conu Leonida curat.
  • +10 (16 voturi)    
    Alerta maxima ! (Joi, 25 august 2016, 14:25)

    math_2 [utilizator]

    ...fascistii din Ucraina si monstruoasa coalitie occidentala impotriva marelui conducator, cel mai iubit fiu al poporului sovietic se pregateste sa ii atace din toate partile.
    De exemplu posibila aderare a Finlandei la NATO ar fi un atac odios impotriva fratilor nostri sovietici educati si antialcoolici, care vor fi obligati sa reactioneze. cel mai probabil prin ocuparea altor teritorii. Strict in scop defensiv si eliberator ca de obicei !
    • -3 (5 voturi)    
      Nu mai fa mistou..... (Vineri, 26 august 2016, 8:27)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui math_2

      ...ca la Kiev din 2014 e plin de consilieri Nato.
      Si nu orice consilieri
      http://www.politico.eu/article/former-nato-chief-becomes-adviser-to-ukraines-petro-poroshenko/
      • +3 (3 voturi)    
        pune ti intrebarea de ce pe MosCow (Vineri, 26 august 2016, 9:44)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        NU o consiliaza cineva...fascinanta intrebare...nici macar Frau Angela nu mai e dornica sa isi vada ...Tradatoru Cracanat
  • -7 (11 voturi)    
    De fapt (Joi, 25 august 2016, 16:16)

    Toni_Romania [utilizator]

    In clipa asta in toata lumea asta falita si calica singurul sector care functioneaza de duduie si fara sa dea faliment este armata (adica armatele Lumii). Lefuri bune, casa moca, mancare moca. O mare frauda pe ban public. Furajata de industria armelor.
    • +4 (8 voturi)    
      poate la tine in Coreea de nord lumea e calica.. (Joi, 25 august 2016, 21:38)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      si falita iar singurul sector care duduie e armata.
      Dar stai, tu esti un admirator al boului de Ceasca care vedea in Kim Ir Sen modelul suprem, iar acum ai fantasme proletare cu o populatie saracita si un conducator suprem invincibil.
      • -4 (6 voturi)    
        Bai nene (Vineri, 26 august 2016, 8:23)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        Te rog copiaza aici UN SINGUR pasaj de pe HN in care laud eu pe Ceasca. Ca admit ca in RSR erau si aspecte sociale pozitive nu inseamna ca l laud pe Ceau.
        REPET: in lume azi doar armata, jandarii si "serviciile" mai merg bine. Lefuri babane si avantaje conexe, big time. In timp ce saracia pulimii creste peste tot.
      • -2 (6 voturi)    
        "Lord of War" (Vineri, 26 august 2016, 8:25)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        Revezi filmul "Lord of War" cu N.Cage. Sau si ala e film "comunist"? Voi corporatistii aveti numai cosmaruri cu comunisti, este?
        • +3 (3 voturi)    
          comersantu era un Sovietic (Vineri, 26 august 2016, 9:46)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

          ce traia in US si Murdarea la propriu si figurat TOT ce atingea...asta inseamna ca e un model care il Admiri ? vezi tu Antonov, in negura gandurilor generate d eun neuron stingher...Dorul De Tatuc l ai pastrat...ce pot sa spun...ai grija ce spui copiilor tai !
          • -4 (4 voturi)    
            pai de ce traia in USA? (Vineri, 26 august 2016, 13:00)

            Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            ----
  • -8 (10 voturi)    
    Atentie , vine cataclisma ! (Joi, 25 august 2016, 16:21)

    Toni_Romania [utilizator]

    Satana Putin face bumbum.
    • +2 (10 voturi)    
      dupa hrishca&fasole (Joi, 25 august 2016, 16:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      cu siguranta...
    • -1 (7 voturi)    
      gospodin Antonov (Joi, 25 august 2016, 20:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      cata-clisma=ceva maro, iesit dupa hrishka si fasole...nu i asa ?