Musulmanii din Danemarca vor sa-l inmormanteze pe ucigasul preotului francez 

de Mircea Barzoi     HotNews.ro
Miercuri, 3 august 2016, 23:30 Actualitate | Internaţional

Un grup de musulmani din Danemarca a anuntat miercuri ca este gata sa-l ingroape pe Adel Kermiche, unul dintre cei doi asasini ai preotului francez ucis pe 26 iulie, in timp ce musulmanii din Franta refuza funerariile pe motiv ca a "murdarit Islamul", scrie AFP. 

Propunerea a venit din partea presedintelui Fondului islamic danez, Ahmad Said Kasem, care a organizat si inmormantarea danezului jihadist de origine palestiniana, Omar El-Hussein, autor a doua atacuri la Copenhaga, in februarie 2015. 

Desi condamna asasinarea preotului Jacques Hamel, Ahmad a declarat ca este inadmisibil din partea musulmanilor de a refuza ritualurile funerare . 

"Este dreptul fiecarui om sa fie ingropat. Daca primim o cerere din partea familiei il vom ingropa. Daca doresc transportarea lui Adel Kermiche in Danemarca, il putem ingropa aici, in cimitirul musulman din Brondby, sustine Ahmad Said Kasem.












[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
4447 vizualizari
  • +13 (15 voturi)    
    sau... (Miercuri, 3 august 2016, 23:37)

    NL [utilizator]

    Mai bine ar fi sa fie dat prin masina de tocat carne, facut pasta si dat la porci.
    • +6 (8 voturi)    
      Se numeste (Joi, 4 august 2016, 1:41)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui NL

      "Terorist dezosat" si "terorist procesat".
    • +3 (3 voturi)    
      Hm (Joi, 4 august 2016, 9:13)

      pi5 [utilizator] i-a raspuns lui NL

      Dar ce vina au porcii?
  • +11 (13 voturi)    
    Incinerat si cenusa aruncata (Joi, 4 august 2016, 0:06)

    V. Veroiu [utilizator]

    Asa se trateaza. Teroristii nu au drepturi nici macar dupa moarte dupa cum la fel si-au tratat victimele, tot fara drepturi.
  • +11 (15 voturi)    
    No bun (Joi, 4 august 2016, 0:52)

    mitg [utilizator]

    Rapid sa trimita danezii o trupa de interventie, arestati toti membrii "grupului", pusi in avion, imbracati in parasute si parasutati in Siria.

    Sau mai simplu, executati sumar.

    Altfel, e doar o chestie de timp pana "grupul" respectiv va decide ca are dreptul sa se joace de-a teroristii.
  • +3 (5 voturi)    
    mai bine sa-i inmormanteze pe-ai lor (Joi, 4 august 2016, 1:02)

    rov [utilizator]

    pe toti...
  • +2 (8 voturi)    
    Politica correcta (Joi, 4 august 2016, 1:18)

    Vlad-I [utilizator]

    Uneori cred ca suntem norocosi ca de a fi vaccinati de tampeniile marxiste care face prapad in mintile tinerilor occidentali. In estul europei oamenii au inca idei sanatoase, filozofie ancestrala probata multe milenii, instintul de conservatie si bunul simt. chiar ar trebui pues le punct ONG-urile subversive care incet incet incep santajul moral, au bine pusa la punct strategia. Nu lasati institutiile sa negocieze cu ele in numel vostru, nu lasati stanga marxista sa ocupe strazile, pietele, universitatile si media.
  • 0 (6 voturi)    
    Referitor la Franta (Joi, 4 august 2016, 1:44)

    takada [utilizator]

    Nimeni din presa centrala franceza sau din alte euro-tari nu a publicat asta,o stire despre terorismul imigrantilor musulmani care ataca un autobuz cu cockteil Molotov.

    Franta este pierduta,nu mai faceti calatorii acolo.

    http://www.leparisien.fr/saint-denis-93200/saint-denis-un-bus-attaque-et-incendie-en-pleine-nuit-au-franc-moisin-28-07-2016-6001479.php

    A gang Muslim migrants in Paris ambushed and burned down a passenger bus in the Saint-Denis district around 1 AM on the night of Wednesday to Thursday, the 28th of July. The masked men set up a road block, threatened the bus driver, smashed the windows and set it the bus on fire. The passengers escaped before one of the men screamed "Allahu Akbar" as he thew a Molotov Cocktail into the driver's side, causing a loud explosion. The bus burnt down to a metal hull.
    https://www.youtube.com/watch?v=7Den80ckxcI
    • 0 (0 voturi)    
      Debatable (Joi, 4 august 2016, 16:51)

      Harpalete [utilizator] i-a raspuns lui takada

      1) Cum nu e in presa centrala daca tu pui link de pe "Le Parisien"? Al doilea sau al treilea jurnal din FR dupa Le Monde si Le Figaro?

      2) Saint-Denis este paradisul gangsterilor, tiganilor, dealer-ilor, traficantilor, etc... un fel de Bronx sau Skid Row de prin state. Populatia imigranta (africani si nu numai) e majoritara, si astfel de atacuri se intampla destul de des. De la vandalism la terorism e totusi cale lunga.

      3) Azi daca vrei sa bagi frica in oricine, strigi Alahu Akbar si ai rezolvat problema
      • 0 (0 voturi)    
        da (Vineri, 5 august 2016, 1:40)

        chiar__eu [utilizator] i-a raspuns lui Harpalete

        daca simti va n-ai loc in autobuz strigi si calatoresti singur...
        nu vezi bine filmul la cinema din cauza frezelor alora din fata? ...nimic mai simplu! strigi si vezi filmul singur... ca la tine acasa :))