Donald Trump se teme ca alegerile vor fi "fraudate" si o numeste "diavol" pe Hillary Clinton

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 2 august 2016, 11:04 Actualitate | Internaţional

Donald Trump si Hillary Clinton
Foto: Wikimedia Commons
Candidatul republican la alegerile prezidentiale din SUA, Donald Trump, se teme ca votul sa nu fie "aranjat" si o compara pe contracandidata sa democrata, Hillary Clinton, cu "diavolul". Trump a sugerat, la un miting electoral in Ohio, ca alegerile din noiembrie ar putea fi "fraudate", precizand ca a auzit "multe despre asta", fara sa poata oferi insa vreo dovada, noteaza BBC.

"Pe 8 noiembrie am face sbine sa fim atenti, pentru ca alegerile urmeaza sa fie fraudate. Si eu sper republicanii sa urmareasca indeaproape si sa nu fie luate voturi de la noi", sustine Donald Trump.

La un alt miting electoral, in Pennsylvania, el a lansat un atac fara precedent la adresa contracandidatei sale Hillary Clinton, afirmand ca aceasta este "diavolul".

Trump l-a atacat si pe Bernie Sanders pentru ca a capitulat in cursa pentru desemnarea candidatului democrat la prezidentiale, acuzandu-l pe acesta ca "a facut intelege cu diavolul. Ea (Hillary Clinton - n.red.) este diavolul", a afirmat Trump.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
3273 vizualizari
  • +5 (15 voturi)    
    Chiar si SUA (Marţi, 2 august 2016, 11:24)

    NicolaeA [utilizator]

    au un Vadim al lor; acuza de fraudarea votului chiar inainte de vot !
    • -2 (6 voturi)    
      Oamenii politici americani (Marţi, 2 august 2016, 12:06)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      au asigurat democrația în US pentru mai bine de 200 de ani fără ca US să aibă vreodată dictatura. Mai știți alti oameni politic care să fi făcut așa ceva pentru tara lor? Hai US!
    • +2 (4 voturi)    
      Trump... (Marţi, 2 august 2016, 16:31)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Americanii, ca si romanii, nu mai au lideri adevarati si papagalii plini de idei de marketing cred ca asta merge si in politica. Trump a esuat intr-o gramada de afaceri si asta in sine nu este rau - dar incercati sa vedeti cum se purta cu personalul - intr-un stil superdictatorial (de aia Putin il place). Habar nu are de politica iar diplomatia lui se ridica la nivelul genunchiului broastei. In plus, am vazut o harta electorala a USA, si acolo alegerile se desfasoara pe state. El a pierdut din start multe si nu are sanse.
  • +9 (17 voturi)    
    Asta ne sugerează că... (Marţi, 2 august 2016, 11:24)

    Geirge [utilizator]

    Dacă Hillary Clinton este „diavolul” atunci este un diavol mult mai simpatic decât sfântul Donald Trump. Dar dacă în serios Trump utilizează tehnici KGB-ste de îndocrinare: diavolul, dușmanii poporului, promisiuni utopiste.
    • +2 (2 voturi)    
      pretenu' phutin (Marţi, 2 august 2016, 16:12)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui Geirge

      se pare ca i-a trimis niste directive de campanie electorala, poate chiar unul sau doi consilieri.
  • -6 (8 voturi)    
    ambele (Marţi, 2 august 2016, 11:27)

    Adrian_1234 [utilizator]

    ambele chestii fiind evident adevarate :)
  • -4 (6 voturi)    
    Presidents (Marţi, 2 august 2016, 11:38)

    xolv [utilizator]

    are selected, not elected
  • +3 (9 voturi)    
    hotul (Marţi, 2 august 2016, 11:59)

    paniri [utilizator]

    hotul striga hotii! :)))))
  • +7 (7 voturi)    
    Prinde la habotnici (Marţi, 2 august 2016, 12:04)

    fLoreign [utilizator]

    Azi-maine il vedem si cu trafaletul!
  • -4 (4 voturi)    
    ! (Marţi, 2 august 2016, 12:26)

    Kpriciu [utilizator]

    "The Devil" will switch off the Light on Terra!
  • +2 (2 voturi)    
    Pai... (Marţi, 2 august 2016, 13:28)

    raducutu [utilizator]

    Tot hotului ii e frica sa nu-l fure...
  • 0 (0 voturi)    
    Intrebare? (Marţi, 2 august 2016, 19:19)

    cerceteaza [utilizator]

    De unde a aflat Trump ca Hillary a angajat STS-ul din Romania sa se ocupe de comunicatii in timpul votului din SUA?